IMG_8841Yıllar önce alıp çekmecede öyle beklettiğim, sonra Buav onaylı, cruelty free sertifikalı bir marka olduğunu duyunca farklı bir gözle bakmaya başlasam da bozulmuş olabileceğinden korktuğumdan dolayı üzülerek çöpe attığım bir maske olmuştu bu ürünün ilki.

Çamur/kil maskelerini çok seviyorum (özellikle tek kullanımlıklarsa) ve kendisiyle ikinci kez karşılaştığımda almamazlık olmazdı.

Kışa (biraz gecikmeli bir şekilde) yeni yeni girmeye başladığımız şu günlerde cildim aşırı kuru sayılmaz ama yazları vıcık vıcık yağı derinlemesine temizlesin, rahatlatsın diye bu tarz maskeler kulladığım zamanlardaki gibi de değil. Karma diyelim. Bir de sivilceli bir regl döneminden çıkılmış. Ben her zamanki gibi henüz beyaz uç çıkarmamış olmasına rağmen derinin altında saklanıyormuş hissiyatı ve acısı veren o sivilcelere karşı sabırsızım ve hiçbir aklı başında insan evladının yapmayacağı kadar oynamışım, rahatsız etmişim arkadaşları. Haliyle koca koca lekeler (daha doğrusu yaralar) bırakmışlar. Bu maskenin en sevdiğim özelliği bu lekelerin cart renklerini soldurması ve hafifletmesi oldu.

Diğer tüm özellikleri, market raflarındaki sıradan bir kil maskesi gibi. Siyah noktaları tamamen silmediği gibi azaltıyor, gözenekleri bir miktar küçültüyor. Tabii ki çok kalıcı bir etki beklememek lazım. Ayrıca cildin derinlemesine temizlendiğini de hissediyorsunuz. Sivilceleri ya da diğer cilt rahatsızlıklarını geçirmesi gibi bir durum söz konusu değil. Ama egzamamı azdırmadı da.

IMG_8845 IMG_8844İçeriğindeki denature alkolü sevmedim. Cildi kurutabileceğinden dolayı kışın cildimin en dökülen zamanlarında bu maskeyi yapmam herhalde. Parfüm de olmamış. Yosun ve lavanta, yağlı ciltlere iyi gelebilir. Lactoperoxidase maddesinin hayvan sütünden elde edilmiş olma ihtimali var -sentetik değilse. Bu yüzden maskenin vegan olmadığını tahmin ediyorum.

Bahara ve yaza bırakacağım bir maske olacak bu, yani evet, tekrar alırım. Başka çeşitleri varsa onlara da bakmak isterim ama sadece soyulan maskeleri gördüm ben galiba -ki onları pek sevmiyorum. Yine de Superdrug’ın çikolatalı maskesini tercih ederim her şekilde.

Bu arada içinde epey ürün var; tek kullanımlık olarak üretilmişler ama özellikle maskeyi ince tabaka halinde uygulayanlar için 3 kez bile gider. Ben kalın katmanlar halinde 2 kere kullandım. İlk kullanımdan sonra minik tester kaplarına koydum, pek pratik oldu. Sonra o kapları yıkaması elzem o başka.

Maskeyi Watsons’larda 3-5 liraya bulabilirsiniz.

6 thoughts on “Montagne Jeunesse Mud Pac”

  1. ambalajından kaybediyor bence bu maske. migros’ta hep görüp ne psikopat kabı var deyip hiç denemeye yeltenmedim. :D sen söyleyince merak ettim şimdi. :) değişik değişik ürünleri vardı sanıyorum ki aynı markanın.

    1. Ahah evet ya ambalajı hiç iyi tasarlanmamış her yerde yazı olması çok yoruyor. Normalde başka bir sürü ürünü var tabii ama ben TR’de sadece maskelerine rast geldim. Eğer varsa daha çok bakınayım etrafa. Hele Migroslarda satıldığını hiç bilmiyordum teşekkürler:)

    1. Ben de Watsons’ta görüp 1-2 kez almıştım yine ama buraya yazmayı unutmuşum, teşekkür ederim haber verdiğin için:)

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.