IMG_7019

Bu aralar çok mutsuzum saçlarım konusunda. Tek problemimiz bu olsun tabii, önemli olan sağlık her zaman. Evet, babaanneler hep haklıdır. Ama ben de o saçları konusunda takık olan insanlardan biriyim ve kafamdaki o kıllardan sıkılmışsam aynaya bile bakmak istemem. Şu sıralar basan ve geçmek bilmeyen minik sivilceleri de kat. Ama 6-7 yıldır saç boyalarıyla, açma-cila işlemleriyle uğraşıp çok yorulan bir insanım aynı zamanda. Kuaförlere güven olmadığını, 50 liraya boyayanla 500 liraya boyayanın da aynı (beceriksiz) olduğunu zaten hep söylüyorum. Yani bir kere tekrar değiştirince rengi, yine ben uğraşacağım onunla.

Uğraşmak istemiyorsun ama saçlarından memnuniyetsizlik seviyen de pek bir yukarılarda. Peki Duygu çözümün nedir o zaman? Aynaya bakarken yaşadığım mutsuzluk anlarından birinde, geçtiğimiz yaz ŞURADA yazısını yazıp çok fazla kullanmadığım Manic Panic Electric Amethyst rengini tüm kafama boyayasım geldi. Mor bir renk, evet. Ama Manic Panic boyalar zaten kumral saçın üstüne tutmuyor, ya da az tutuyor. Biliyorum. Ben de bir umut diyerek, en azından saçımdaki çiğ sarı sarı parlayan kahveleri nötrler mantığıyla boyayıverdim.

IMG_9673-2

‘Öncesi’ fotoğrafı yok olay aniden geliştiği için. Ama zaten gerek de yok. En gözü keskin kişi bile “aa sen saçını mı boyadın” demez. O kadar değişmedi yani. Fotoğraftaki yukarıda duran ok, benim elimi korkak alıştırıp kapatmayı beceremediğim “eski” saçı, aşağıdaki ok da rengi değişip nötrlenmiş, küllü tona dönmüş boyalı saçı gösteriyor. Tabii bir not da geçeyim. Bu birazcık da olsa tutan kısımlar, benim 6 ay önce platine açıldıktan 3 ay sonra kumrala boyanmış, sonra da biraz akmış saçımın üstüne uygulandı. Diplerimde ise birkaç hafta önce boyadığım SÖZDE küllü kumral var. Açıcı uygulamadığım için diplerin kızıl olarak tuttuğunu biraz saç boyalarıyla haşır neşir olanlar tahmin eder zaten. Manic Panic boya ise bu kızıllara hiç ellemedi. Ben elle dedim, sürdüm bolca ama en fazla kızılını daha belirgin hale getirmiş olabilir.

IMG_7788-2Bir de yazdan kalma, boyayı denediğimde çok kalitesiz olduğu için bloga koymadığım bir fotoğraf vardı. İşte şimdi koyuyorum onu, madem konusuaçıldı. Saçımdaki platin tutamın üstüne uyguladığımda rengini gayet güzel verdi Electric Amethyst. İlginç bir şekilde, altta daha beyaz olan uçlar uçuk mor, lila bir renk yakalamıştı (Manic Panic boyalar, üzerine uygulanacak baz rengi ne kadar açıksa o kadar canlı renk ortaya çıkarıyor). Kuaförüm bu uçlarda renk pigmentleri öldüğü için boya tutmayacağını söylemişti, onun sebep olduğunu sanıyorum.

Tecrübelerimden vardığım sonuçlar:
 • Kabındaki mavimsi-mor rengini ancak açık sarı saç üstüne uygulandığında veriyor.
 • Mor, rengi nötrler diye koyu sarı-kızıl sarı saçın üstüne uygulandığında çok etkili olmayabilir. Kızıllığı belirginleştirir, kapamaz. Zaten kızılın zıt (nörtleyici) rengi yeşildir. Morun içinde de kırmızı bulunduğu için kızıllıkları daha da belirginleştirmesi çok normal.
 • Kahverengiye boyalı saçın üstüne tutmadığı gibi ancak sarımsı kısımları biraz grileştiriyor.
 • Canlı renginden korkup saç kremiyle seyreltilirse, kahverengi üstüne tam anlamıyla HİÇ tutmayacak, sadece boyayı harcamış olacaksınız.
 • Diplerimden az çok anladığım kadarıyla, normal (boyasız) saçın üstüne tutma derecesi boyalı saçtan daha fazla olmuyor.
 • Yıllarca kullandığım ve Manic Panic ile mantalitesinin benzer olduğunu düşündüğüm Jeans Color – Deep Red boyanın diplerimi (soluk da olsa) tuttuğu düşünülürse, Manic Panic’in de kızıl boyaları kumral saçta daha belirgin olabilir. Fakat mor, mavi vs gibi soğuk renkler kahve-kumral saçın üstüne kızıl kadar etkili olmuyor.
 • Ülkemizin koyu saçlı halkı olarak, Manic Panic’i önce saçlarımızı açmadan kullanmamız imkansız.
Kendime not: Saçında bir değişiklik istiyorsan, ama onu açmakla uğraşmak da istemiyorsan, Manic Panic’in kızıl renklerini denemekten başka çaren yok! Güncelleme: Denedim, oldu, şuraya da yazdım.
Manic Panic ürünleri hayvanlar üzerinde test edilmiyor, çoğu da vegan. Ben boyayı manicpanicturkiye.com‘dan sipariş verdim. Türkiye’nin çoğu yerine gönderim yapıldığını tahmin ediyorum.

68 thoughts on “Manic Panic Saç Boyası Deneyimlerim”

 1. Benim saçlarımda hala Atomic Turqouise var ama benim ilginç olarak ucu dibinden daha iyi tuttu:) Yalnız saçlarının şu anki rengi çok güzel<3

  1. Uçları bazılarımızın daha açık oluyor ya ondandır. Benim saçlar platinken yıpranmışlıktan dolayı pigment kalmamış saçta. O yüzden uçlarda daha az tutmuş. Teşekkür ederim^^

  1. Teşekkürler:)Kahverengi istemediğim kesin! Çok iç karartıcı bir renk, yıllardır alışmamışım. Yadırgadım…

 2. Böylece de aydınlanmış oldum!

  Kırmızıları mı kullanıcaksın manicpanicin? Ben de maviden dönmeyi düşünüyorum önümüzdeki yaz belki. Bu maviyi kafamdan atabildiğim kadar atıp tekrar açtırmadan üzerine uygulamayı düşünüyorum. Vampirelı bi şeydi istediğim boyanın adı hatırlayamadım şimdi. Bilmiyorum nasıl olcak öyle üst üste ama denicem.

  Manicpanic açıcılarını bi alabilsek keşke! Kuaförle tüm ilişkimi kesmek istiyorum.

  İlk fotoğraftaki saç rengin de ço hoş çok beğendim *____*

  1. Mavinin üstüne boyarsan hafif morumsu bordomsu çok güzel bir renk olmaz mı ya? Nasıl olsa altta rengi açılmış saçın var, tutar illa ki. Değişik olur bence de dene;)

   Ya dandik simlerini bile getirmişler açıcısını getirmiyorlar Manic Panic’in. Kuaför boyaları satan yerlerde bitkisel açıcılar var ufak bir tutamda denemeyi düşünmüyor değilim. Kafam çok karışık:/Ama sanırım hiç uğraşmayıp direkt kızıla döneceğim…

   Teşekkürler:] Bir de ben alışabilsem…

  2. Mor benim pek bir sevmediğim renktir o yüzden biraz çekiniyorum aslında. Geçen aylarda saçımın bazı yerlerinin iyice açılmış haline kadar renk attığını görmüştüm. Başarabilirsem işte hepsinin öyle akmasını sağlayıp yine biraz mavili de olsa deniycem artık olduğu kadar.

   Oralarda var mı bitkisel açıcılar o.O ben de bi soruşturayım

  3. Haa o zaman başka tabii. Kıpkırmızı olsun diyorsan maviyi iyice akıtıp çok açık sarıya falan mı boyasan acaba son olarak? Buradaki kuaför malzemelerinde var valla bitkisel olanları, sen o piyasayı biliyorsundur Ankara’da, bulursun muhtemelen. Hatta T-shop’ta bir tane organik açıcı gördüm, fiyatını sormadım ama.

   Hiç olmadı aradığın bir şey olursa ben yollarım istersen;]

  4. Henee sarıya boyamak iyi dedin bak, duruma göre öyle de yapabilirim evet!

   Ankarada bulabilirim diye düşünüyorum, var bi kaç yer aklımda.
   Teşekkür ettim :3

 3. ben de shocking blue’yu denemiştim saçımı açmadan. teal olmuştu uçları, sonra aktı aktı hafif küllü bir çimen yeşili kaldı. sonra tamamen çıktı (2. ay), sonra da kestirdim. şimdi diğer renkleri deneyesim var ama en az yarı boyuna kadar komple olsun olacaksa..

  1. Ha hatırlıyorum yazını. Manic Panic’in mavileri, morları hep akınca yeşilimsi oluyor sanırım, benim önceki boyamda da hafif yeşilimsi tonlar kalmıştı akınca.

   Tabii canlı renkleri açmadan kullanmak biraz yazık oluyor.

 4. bende saçlarımdan hiç memnun değilim bir iki haftadır.hafif küllü kahvem akmış yine sıcak sıcak parlıyor:(Kuaförde kaç seferdir istediğim tonu tutturamıyor,köpük boyalarda alayım diyorum ama onlarda çok koyu falan oluyor diyolar.Kutu boyalardan sedece siyah kullandım bugüne dek,onun da bir riski yok zaten :) Valla sıkıntı büyük,napsam bilemedim.
  Ben ilk fotodan daha açık kumral saçı manic panik ile lacivert yapmıştım,başarılı olmuştu.Alttaki renk açıldıkça renk canlı oluyor ancak kalıcılığı azalıyor.Tam dengeyi tutturmuşum demek o zaman :) Birde benimkiler amplified seridendi

  1. Kuaför benim her renk tutabilecek ve benim açık-küllü-kumral istediğim saçı bildiğin kahveye boyadı yahu. Yok akacakmış bilmemne. Sana ne kardeşim akınca tekrar gelirim sana da ekstra para işte… Artık kuaförlerle uğraşmaktan bıktım (ki çok az giderim), paranla rezil olmak. Sen de kendin denesen daha güzel sonuçlar ortaya çıkarırsın eminim. Köpük boyaları hiç bilmiyorum, ben de hep koyu tutuyor diye duydum. Kuaför boyaları satan o köhne dükkanlarda çok güzel cevherler var, bakmak lazım:]

   Laciverti mi tutturdun saçına? Bu mor da çok açık sayılmaz, lacivert tuttuysa mor niye tutmadı bilmiyorum. Belki o açık kumral sınırıyla ilgilidir. Ya da amplified serisi daha bir kalitelidir. Bilemedim.

  2. Amplified daha iyi bir seriydi hala var mı bilmiyorum ,bu denli tutmamasına şaşırdım ben valla.Saçlarımı siyahtan açmak çok zor olmuştu,iki senedir kahve takılıyorum o nedenle şimdi yanlış birşey yaparım da zar zor açılmış saçlar kopkoyu olur diye korkuyorum açıkçası.Ama kuaförleri bende hiç sevmem,benimki kaliteli boya kullanıyor falan tamam da kaç seferdir istediğim şu koyu küllü kumral tutmaz mı arkadaş,bildiğin kahve saçlarım.Köpükleri kolay diye düşünüyordum,gerçi saçım kısa çok zor olmaz boyamak.
   Valla bence şu boya işine sadece değişik renkler için girmek gerek ki kafaya sürdüğün kimyasala,harcadığın para ve zamana değsin.Benim şu an yaptığım çok gereksiz geliyor mesela :)

  3. Evet zaten bir kızıldan, iki siyahtan dönüş çok zor oluyor. O yüzden köpük boyaları boşver bence de. Ama normal istediğinden daha açık renkler alarak o dengeyi tutturabilirsin risk almadan. Ben kızıla dönmezsem, kahveyle barışabilirsem o doğal boyaların koyu küllü sarılarını alacağım mesela. Zaten küllü kahve olarak tutacak (ilk başta dipler kızıl oluyor tabii).

   Yalnız koyu küllü kumral da tutmayacak renk değil ha en kolayı. Kestaneye boyuyor herhalde. Küllü boyası elinde olmadığından da değildir ha… Kuaför kafası deyip geçmek lazım.

   Amplified daha iyi olabilir ama daha pahalı:D Yurtdışında ucuzdur o başka, burası Türkiye.

 5. Selam koyu renk saclarim ve boya gorunce bozulan buklelerim demek stiyorum manic panicleri gorunce… Saclari daha degistirme bence, sikintin gecince daha iyi karar verirsin simdilik gormezden gel ;)

  1. Aynaya bakmazsam görmezden gelebilirim tabii:) Bunalıma girip saçlarımı değiştirmeye çalıştırmıyorum aslında. O saç beni bunalıma sokuyor.

 6. Ben ebay’den alıyordum topluca tabii burdaki fiyatları pek iç açıcı değildir :)
  Aslında istediğim şu kestaneliğin biraz dengelenmesi,tabii birde koyu diper varda ona naparım bilemiyorum.Kadınlar kulübüde dolanıp duruyoum malum en iyi kaynak:D

  1. Valla şekerim koyu dipleri ya açıp cila yapacaksın ya da rengi oturana kadar kızıl idare edeceksin. Ben de senin gibiyim biraz. Uçlar küllüye boyayınca nispeten kızıllık/sarılık gidiyor ama o dipler, o dipler… Hiçbir kuaför de doğru düzgün beceremediği için yapcak bişy yok. Geçen ileri teknolojik Japon boyası reviewi okudum, o bile dipleri kızıl uçları küllü tutmuş.

 7. Ben hala turuncudan sarıya dönmeye çalışıyorum. Şu bakırı atabilsem kafamdan boyucam sonunda manicpanicle. İnat ettim lanet kuaförlere de gitmek istemiyorum. Bakalım :(

  1. Ben de aynı durumdaydım bir zamanlar,bilirim ne kadar zor:/ Aslında biraz imkansız, hevesini kırmak gibi olmasın ama. Mesela hep en açık sarılarla boyadım saçımı, aylar boyu, en fazla “kızıl sarı”ya döndü. Sonra kendim açtım, yanmasın diye çok bekletmediğim için civcive döndü. Sonra yine üst üste platin vb renklere boyadım, en fazla “sarı”ya açıldı yani. Seninki açık sarı olması gerekmiyorsa evde kendin açarak da halledebilirsin. Ama açık sarı olayını anca acımasız kuaförler yapar.

   Bir de açıcıyı bol kullanmak lazım. Senin saçların uzun bir de, normalde aldığının iki katını al da bol bol sür.

 8. sızın kendı sac rengınız ne renkdı acaba bende yukarıda kı ılk resımde begenmedıgınız kahveyı elde etmek ıstıyrm da benm su an saclarım kullu kumral ama aralarda bakırlklar var

  1. Ben de küllü rengi seviyorum. Ama benim yukarıda küllü gibi görünen kısımları daha önce platine açılmış üstüne küllü kumrala boyanmış bir renk. Hiç açmadan aynı küllü kumrala boyayınca bende de kızıllıklar oluyor ne yazık ki. Diplerim öyle şu anda mesela. Her ay üst üste boyayarak saçı açmadan da küllüye yakın bir renk elde edebilirsiniz. Ama diplerden çıkanları ilk boyadığınızda mutlaka kızıllık olacak. Ya da saçlarınızı açtırıp sonra da küllüye boyayacaksınız. O zaman yıpranır tabii.

   Boyanızın içine birazcık mavi katarak da o kızılğı bir nebze girerirsiniz ama saçınız aktıkça yeşilimsi bir küllülük olması gibi bir sorunu olabilir.

 9. ben senın kahverengı sac rengını bgendım benm su an saclarım guya kullu kumral cnm ama turuncu ısıltılar var tek cıkıs olrak kahve yı boyamayı yada kahverengı cıla dusunuyorum senn kendı sac rengın nasıldı kahvenın bu tonunu nasıl elde ettın acaba ?

 10. sızın kendı sac rengınız ne renkdı acaba bende yukarıda kı ılk resımde begenmedıgınız kahveyı elde etmek ıstıyrm da benm su an saclarım kullu kumral ama aralarda bakırlklar var

 11. saçımı daha önce hiç boyamadım. ama iki yıldan beri istediğim ve vazgeçip durduğum şey : saçımı maviye boyamak. tek derdim ise saçımı açıp içine etmek istemiyorum açıkçası. manic panic saç boyasını duyduğumda içimde bir umut belirdi. tecrübelerinden dolayı da sana sormak istedim. saçımı açmadan bu boyayı kullandım diyelim. nasıl bir sonuç verir ? (saçımın rengi koyu kahverengi bu arada) boyadıktan kaç hafta sonra rengi solmaya başlar ve eski saç rengime tekrar kavuşma ihtimalim nedir ? ( boyayarak saçımın gerçek renginin de bozmaktan korkuyorum çünkü )
  biliyorum uzun oldu ama yanıtlarsan çok sevinirim.

  1. Nasıl bir mavi istediğine bağlı. Eğer canlı bir gök mavisi istiyorsan mutlaka açık sarıya açmak zorundasın. Ama gece mavisi tarzı bir renk istiyorsan açmadan da tutabilir. Fakat sonuç olarak çok canlı bir renk çıkmayabilir. Tamamen akıp saçın orjinal rengine geri dönmesi muhtemelen birkaç aydan fazla sürer. Tabii ki önce saçı açarsan, aktıkça ilk açtırdığın sarı renge dönecek.

   Benim fikrim, dünyaya bir kere geliyoruz. Çok istiyorsan güvendiğin bir kuaföre açtır. Maviden sıkıldıktan sonra yavaş yavaş kestirirerek yıpranmış saçtan da kurtulabilirsin.

 12. Şimdi şöyle özetliycem; ben 14 yaşındayım ve saçımı rengarenk boyamak gibi bi amacım yok zaten yaşımda bunun için çok genç. Ama uçları boyayınca çok tatlı ve şirin oluyo. Ben maviye aşık bi insanım o yüzden aklımda bi renk var yeşile yatan bi mavi. Ama tam ona benzer bi renk olsun istiyorum. Manic Panic alabileceğim yerler var mı yoksa sadece online mı? ayrıca çabuk akar mı akmaması lazım sürekli boyatamam kendi harçlığımla boyatmalıyım ve Türkiye’de kitaplar çok pahalı olduğu için kitap almak uğruna aylardır harçlık almıyorum. Yardımcı olur musunuz?

  1. Yeşile bakan maviden kastınız turkuaz olabilir mi? Öyleyse Atomic Turquiose’ı var Manic Panic’in. Hatta şuradan inceleyebilirsiniz hem de online sipariş verebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla herhangi bir satış bayisi bulunmuyor. Uçlarını boyayacağınız için bir boy Manic Panic’i 2-3 defa kullanabilirsiniz zaten. Yalnız ilk boyadığınızda önce saçınızı açmanız lazım. Yoksa Atomic Turquiose gibi bir renk normal saça kesinlikle tutmaz. Ama marketlerdeki röfle setlerinden alıp kendiniz açabilirsiniz. Ne kadar açık bir sarı olursa üzerine maviyi o kadar iyi tutar. Akması da mavi gibi renklerin biraz hızlı oluyor, evet. 2-3 haftada yeşilimsi bir renge dönebilir.

   İndirimleri takip ederseniz Manic Panic boyayı ucuza da alabilirsiniz. Yine de yaklaşık 50 lirayı gözden çıkarmak lazım.

 13. yaklaşık 3 yıldır jeans color kullanıyorum ama artık yordu beni. zira bilindiği üzere çok akıyor bu marka. akması da sorun değil aslında ama en az 3 yıkamaya kadar saçıma her dokunduğumda elimin kolumun boyanması, ensemdeki alnımdaki boyanın çıkmaması sıkıntısına artık katlanamak istemediğimden tüp boyaları denemey başladım ama elbette isteğim rengi elde edemiyorum. sonuç olarak jeans color’da yaşanan bu sıkıntı manic panic markasında da mevcut mudur?

  1. Ben de 3 yıl Jeans Color’ın kızılını kullandım, o yüzden anlayabiliyorum sıkıntınızı:) Manic Panic’te kızıl gibi çok akan renklerden denemedim gerçi ama moru duşta akması dışında oraya buraya bulaşma yapmadı bende. Tüp boyalar sağlıklı değil, dediğiniz gibi canlı renk elde etmek imkansız zaten. Manic Panic’e de bir şans verin bence, Jeans Color gibi canımızdan bezdirmiyor.

  1. Saça zarar veren şey açıcılardır. Tek başına boya kullanınca ciddi anlamda bir sorun yaratmaz.

 14. Merhaba. Ben saçlarımdan bir tutam açtırdım, Manic Panic’in Psychobilly mavisine boyadım ancak diplerime daha yakın olan yerler açılmış renkte (sarı) kaldı. Ne kadar boyasam da bekletsem de mavi olmuyor, sapsarı kalıyor. Sonra bir tutam da kendim açtım, onlar da aynı şekilde diplere yakın yerler sarı kalıyor, ortalar ve uçlar mavi oluyor. Kuaföre gitmeyi de sevmem, gereksiz fiyatlar çekmelerini de. O nedenle ne olabileceğini bilerek gitmek istiyorum en azından. Bir fikrin var mı bunun ne olduğu hakkında? Teşekkürler.

  1. Hmm diplere yakın yerleri yeterince açılmadığından olabilir ama açtım diyorsun. Acaba bir de temiz saça mı denesen, diplere bol bol uygulayarak? Daha olmadı fotoğrafını çekip bana mail at, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım^^

 15. bu boyalar kalıcı mı ?? ayrıca saç rengin gerçekten çok farklı ve hoş

 16. Ben saçlarımı kuaförde maviye boyattım uçlarını bi sekiz parmak kadar falan aktıkça gök mavisi Turkuaz olacak sandım ama bildiğin yeşil oldular..istediğim gibi olması için ne yapmalıyım acil??

  1. Gök mavisi aktıkça yeşile dönen bir renk maalesef, diğerlerinden daha sık boyamak lazım.

  1. Rengine göre değişir ama 8 haftadan daha fazla sürer bence. İşlem görmemiş saç için geçerli tabii. Öncesinde saçın rengini açtıysanız eski rengine dönmez.

  1. Hayır. Gri sadece çok açık sarı saçta bir fark yaratıyor.

 17. manic panicin internet sitesinde acilmamis sac uygulamalari var orada saci actirmadan neler olabilecegini gorebilirsiniz yani sacinizi actirmadan boya tutmaz diye bisi yok tutabilir ama sadece acik olmayan renklerde mesela vodoo blue turkuaza donuk bisi oluyor actirinca ama actirmayinca koyu yesil oluyor bazi mabilerde lacivert oluyor

 18. Ben saat aksam 11 30 gibi boyattim saclarimj ayrica sacin siyah ve 6 7 aydir boya yok gelelim sonuca sacimi acti acma islemi bitti bi tutam sacin koptu ve belimden asagi olan saclarim belimden biraz yukarda ve aslan yelesi kesim keske hic kalkismasaydim en kisa zamanda tekrar siyaha boyayacagim saclarimj tabi artik siyahta tutarsa

 19. Allah o manic panic’in belasını versin ya ne lanet şeydir ombreli saçımı atomik turkaz ile boyadım tutmadımı tuttu ama beğenmedim ve kurtulmak istedim onun için kumral boya ile kapanır diye düşündüm sonuçta yarı kalıcı boya rengi baya bi koyulaştırdı ama kurtulamadım hala yeşil sonra en etkili çözüm olarak oryali düşündüm o ise rengi açarak fıstık yeşili gibi bişey yaptı allahtan ucunda denedim tüm saçımda yapmadım nasıl kurtulucağımı bilen varsa lütfen yardım etsin bıktım

  1. Yarı kalıcı ibaresi herkesi yanıltıyor, aslında diğer kalıcı boyalardan çok farkı yok. Neyse, bence kızıl tonlu koyu kumral bir renge ya da kestane tonlarına boyarsanız kapanır ama aktıkça üst üste boyamak gerekebilir. Ya da kuaföre gidip profesyonel olarak rengi açtıracaksınız ama saçınız yıpranacak.

 20. Saçımı açmak için manic panic in virgin snow ürününü kullansam açılabilir mi saça zarar vermemek amacıyla yani

  1. Virgin Snow’un açıcı bir özelliği yok. Ancak önceden çok açık sarıya kadar açılmış saçta cila görevi görebilir.

 21. Ben maviye boyatmak istiyorum ve birkac sorum var. Ilk olarak açıcıyi ne kadar bekletmemiz gerek? Bende kuaforlere guvenmiyorum o yuzden evde yapmaya karar verdim fakat bu ilk yapisim o yuzden saclari da mahvetmek istemiyorum (bircok videoda izledigim gibi) ikincisi mavi boyayi kullandiktan sonra ve boya akinca kutuda kalan boyaylabyeniden boyayabilir miyim? Ve kutuda fazladan boya kaliyor mu? Simdiden tesekkurleeer :)

  1. Açıcı bekletme süresi herkesin saçına göre değişebiliyor. Saçınız istediğiniz tona açılınca hemen yıkamak lazım. İnce telli saçlarınız varsa yarım saatte bile zarar görebilir, halbuki kimi kalın telli saçlarda 1 saatten fazla bekletilse bile yanmayabiliyor. İlk defa boyuyorsanız, hele hele tüm saçınızsa, çok dikkatli olun derim. Kuaförlere neden güvenmediğinizi anlıyorum ama saçı açmak biraz meşakkatli iştir, benden söylemesi:) Kutuda fazladan boya kalıyor ama saçlarınız omzunuzu geçiyorsa 2. boyamada tüm saça yetmeyebilir.

  1. Hangi rengi kullanıcağınıza bağlı. Koyu mavi ya da canlı kırmızılar biraz soluk da olsa tutabilir. Hint kınası olan yerlere ise tutacağını pek sanmıyorum.

 22. Saçım koyu sarı ile açık kumral arası ve saçımı mora boyayacağım ama tek seferlik bir şey ve 3 4 haftaya geçmesi gerekiyor manic panicle boyamalı mıyım o sürede geçebilir mi? Saçımın rengi ne kadar sürede eski haline geri dönebilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Koyu ve canlı bir mora boyarsanız 3-4 haftaya saçınızın eski rengi rengine dönmesinin imkanı yok. Saçtan tamamen silinmesi 1 seneyi bulabiliyor. Boyaya biraz saç kremi ekleyerek daha eflatun bir hale getirebilirsiniz ama o zaman canlı bir renk ortaya çıkmaz. Boya akıtan bazı ürünler oluyormuş diye duydum, maalesef hiç bilgim yok. Belki de onlardan araştırmalısınız?

 23. sakın almayın saçımı oryal ile açtım sadece açtığımla kaldım saçlarım şuan iğrenç sapsarı saçlarım

Comments are closed.