IMG_8441 (2)Biraz daha ertelesem artık yılı aşacak şu Jackie Oates’un yazısı sonunda teşrif edebildi. Bol ışıktan anlaşılacağı üzre Ağustos sıralarında alıp fotoğrafladığım, sonra tamamen unuttuğum bir ürün oldu kendisi. Buradan onu sevmediğim çıkmasın, ama bayılmıyorum da. Sadece ben bir işlevini bulamadım, o yüzden öyle bekliyor.

Lush’ın dediğine göre bunu nemlendiriciyle karıştırıp renkli nemlendirici, tek başına da kapatıcı olarak kullanabilirmişiz. Buradan ne anlarsın? Tek başına kapatıcı özelliği bulunan bir ürün. Ama bunu deneyince bizle hafiften dalgalarını geçmiş olduklarını anladım. Hiçbir kapatıcılığı yok çünkü. Ha ben renkli nemlendirici de denedim daha önce, hafif kapatıcılığın ne olduğu hakkında az çok bir fikrim var. Ama Jackie Oates hiç kapatmıyor ki!

IMG_8444 (2)Bir kere o şişesiyle 1-0 yenik başlıyor maça. Küçük olduğu gibi hijyenik de değil. Benim çok da taktığım bir şey değildir gerçi, temiz ellerle yapıyorum makyajımı. Yine de miktarı ayarlama konusunda güçlük çıkarıyor. Neyse ki hiçbir zaman miktarı yetmiyor da fazla ürün alıp ziyan etme olayını yaşamıyorsunuz. Ancak 2. ve 3. katlarda kendini gösteriyor çünkü. Kendini gösterme derken, rengini çok güzel veriyor aslında. Tabii bunu yaparken ne gözenekleri biraz olsun kapatıyor ne sivilce izlerini biraz solduruyor (sivilcenin kendisini kapatmasını beklemiyorum zaten). Ayrıca silikon dolu olmadığı için ciltte dağıtması biraz zahmetli. Neyse ki bu iyi bir şey.

Eğer suratıma bir şey süreceksem bir işlevi olmalı. Renk vermesi dışında herhangi bir kapatıcılığı olmayacaksa onu fondöten olarak tercih etmem. Ama nemlendirici olarak tercih edebilirim! Tabii renk pigmentleri içerdiği için öyle gece kremi olarak da kullanmıyorum. Makyaj altına çok uygun bir nemlendirici – en azından benim için. Yalnız, mevsime göre de değişiyor bu, yazın bir türlü cildim ememedi kendisini mesela. Sert soğuklarda pullanan ve çatlayan çok kuru bölgelere yeterli gelmeyebiliyor. Ama sonbahar süresince cildime çok güzel oturdu ve çok beğenerek kullandım. Normal-karma ciltlere daha uygun olduğu sonucunu çıkardım buradan.

IMG_8445 (2) IMG_8450 (2)Kat kat sürüp kapatıcılığını arttıramayışın nedeni de rengi. Aslında ilk başta epey açık bir ton gibi gözükse de, dağıtılınca Mac NC15 ile hemen hemen aynı rengi alıyorlar mesela. Daha pembe tonlu BB kremle ise hiç alakası yok. Epey sarı tonlu bir renk Jackie Oates. Ben makyaj altına az bir miktar kullandığımda koyuluğu hiç belli olmuyor tabii. Tek başına kullanınca, kendi rengime uyan bir pudrayla üstünden geçersem de hem renginin çiğliğini almış oluyorum, hem de cildimle daha iyi bütünleşiyor. Ama ben nemli bitişli bütün fondötenlerin cildimle bütünleşmediğini düşünürüm zaten. Takıntı galiba.

IMG_8460 (2)İçeriğini ise Paraben bulunmasına rağmen sevdim. Yulaf sütü, Aloe Vera ekstratı, Kuşburnu yağı, Shea yağı gibi epey yararlı ve doğal maddelerle dolu; upuzun latince isimlerini bırak telaffuz etmeyi, okuyamadığımız ne idüğü belirsiz kimyasallar, silikonlarla değil. Bü yüzden Parabeni takamayacağım. Yalnız bal içeriyor, yani vegan değil.

Jackie Oates, 36 lira. Normal bir fondöten/renkli nemlendiriciye göre fiyatı uygun gibi gelse de sadece 20 gr olduğunu, kapatıcılığı az olduğu için bol bol kullandığımızı düşünürsek pek de bereketli olduğu söylenemez. Yine de “benim kusursuz cildim var ve onu bozacak maddelerle dolu fondötenler kulanmak istemiyorum” diyenler ya da yüzüne bir şey sürdüğü belli olmasın isteyenler için ideal bir ürün olabilir. Cilt tipine göre değişir. Mesela MakyajAynam beğendiğini söylüyor. Ama benim bitirince (umarım o zamana kadar bozulmaz) tekrar tercih edeceğim bir ürün değil.

4 thoughts on “Lush Jackie Oates Colour Supplement”

  1. Hmm.. Bunu çok merak ediyordum hatta Makyaj Aynam’ın yorumunu bir an önce yapmasını bekliyordum ama şimdi sen böyle yazınca almak için tüm isteğim gitti :D
    Kapatıcılığı yoksa bana yaramaz :D

    1. Öyle deme ya MakyajAynam belki çok daha farklı şeyler söylecek belli olmaz:) Herkesin cilt tipi, beklentileri farklı sonuçta.

  2. Yahu Duygu, artık nasıl bir beyazsan bu ürün bile teninde koyu duruyor =) Rengi sana tam olur diye düşünmüştüm…
    Yazdığın için teşekkür ederim şaka bir yana. Ben biraz daha kullanıp öyle yazmayı planlıyorum, şimdilik bir sorun yok. Hala beğenmeye devam ediyorum =)

    1. Off sorma ilk zamanlarda çok bozuluyordum ama artık koyuverdim gitti… Ben de bekliyorum kapsamlı yazını:)

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.