Yes to Cucumbers Yes to Tomatoes Makyaj Temizleme Mendilleri

Makyaj temizleme söz konusuysa gevşek bir tembelden garantici, disiplinli birine geçirdiğim dönüşüm bazen beni bile şaşırtıyor. Islak mendiller rutinimde pek yer bulmuyor çünkü derinlemesine temizlik konusunda kendilerine pek güvenmiyorum. Ama hayatı çok düzenli birinin bile makyaj çıkarmaya vakit bulamayacağı dönemler olabiliyor. Daha da önemlisi, seyahate çıkacaksanız ne kadar pratik oldukları gerçeği yadsınamaz. Bu yüzden içinizdeki pratiklik sever arkadaşlar için bugün Yes to markasının pek beğenilen makyaj temizleme mendillerinden bahsedeceğim.

Yes To bir zamanlar Türkiye’de (Sephora’da) satılan bir markaydı. Ama cruelty free markaların birer birer ülkeden çekildiği dönemde kendileri de sessiz sedasız uçtu gitti. Denemek şimdiye kısmet olacakmış demek ki. Artık Yes To markası tekrar Türkiye’de. Bu haberi Makyaj Aynam‘dan aldığımda pek heyecanlandım. Çünkü fiyatları orta skalada cruelty free cilt bakım markası bulmak çok zor. Özellikle bu mendiller ve ihtiyacım olan birkaç şeyi denemek için aldım.

Gelelim makyaj temizleme mendillerine. Kendileri hakkında diyecek pek bir şeyim yok. Makyajı güzel çıkarıyorlar. Ben seyahatteyken tümüyle bunları kullandım. Sonrasında fırsat bulabildiysem yüzümü yıkayıp duruladım, yoksa direkt yatağa daldım. İki türlü de yüzümde makyaj kalıntısı kaldığını hissetmedim. Sabah uyandığımda kötü sürprizlerle karşılaşmadım.

Yes To Cucumbers

Yes To Cucumbers, yani yeşil ambalajlı mendiller salatalık özüyle hassas ciltleri rahatlatma iddiasında. Ama bu pek doğru değil bence. Yüzümü biraz kızarttığını farkettim, bu yüzden onu tüm yüzüme sürmüyorum, ruj, göz makyajı vb. için kullanıyorum. Ayrıca diğerine nazaran daha çok nem verdiğini farkettim, işte bu iddiası doğru. Keşke cildimle iyi anlaşabilseydi.

Yes To Tomatoes

Yes To Tomatoes, yani siyah ambalajlı mendillerin arındırıcı özelliği var. Akneli ciltleri hedefliyor. Gerçekten kömür içerdikleri için bu iddiasında doğru diyebiliriz sanırım, mendillerin kendisi bile siyah. Yalnız bu mendilleri hafif dokulu, pütürlü buldum. Hatta bu yüzden göz makyajımı hatır hutur silemedim. Ama performansını beğendiğim için pek sorun etmiyorum, hassasiyet de yaratmadı. Hatta favorim oldular. Bittiğinde Yes To Cotton mendilleri de denemeyi planlıyorum.

Yes to Cucumbers Yes to Tomatoes Makyaj Temizleme Mendilleri

İçerik

Yes To Tomatoes’un içeriğini fotoğraflayabildim ancak. Diğerinde içerik listesinin üzerine etiket yapıştırılı. Merak edenler websitesinden görüntüleyebilir.

Kullanılan maddeler çok benzer. Siyah olanı dediğim gibi kömür tozu içeriyor. Witch Hazel (cadı fındığı) özü de var. Bunlar akneli ve yağlı ciltlere iyi gelen şeyler ama kuru ciltleri daha da kurutabilir. Bir de alkol var. Yeşilde alkol bulunmuyor, büyük oranda salatalık özü kullanılmış. Ve deniz tuzu. Her iki ürün de Aloe Vera içeriyor, cildi rahatlatma özelliği olan bir madde biliyorsunuz. Özellikle siyah mendillerde büyük oranda bulunuyor. Koruyucu madde olarak Phenoxyethanol kullanılmış. İkisinde de parfüm var maalesef. Fiyatlarına göre içeriği güzel denebilir bana sorarsanız. Yani Türkiye’deki satış fiyatını değil de dolar bazlı fiyatlarını diyorum.

Cruelty-free ve Vegan İddiası

Yes To serisi Peta ve Leaping Bunny sertifikalı, hayvanlarda test yapmıyor. Birçok ürünü vegan formüllü. Ancak balmumu ve bal kullanılan bazı ürünleri var. Bu yüzden içerik listesini kontrol ederek satın almanızı tavsiye ederim. Kozmetik ürünlerinde hayvansal maddeleri nasıl tespit edeceğinizi şurada anlatmıştım.

Nasıl Temin Ettim

Ben Kozmela.com‘dan aldım. Ama belirli eczanelerde bulunabiliyor, satış noktalarını şuradan görüntüleyebilirsiniz. Ya da sosyal medyadan iletişime geçerek semtinize en yakın satış noktasını sorabilirsiniz. 30’lu mendillerin orjinal fiyatı yaklaşık 40 lira sanırım ama internetten araştırdığınız ya da indirimleri takip ettiğiniz takdirde daha ucuza getirebilirsiniz.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.