Nemlendirici konusunda pek takıntılıyım. Daha doğrusu o benle takıntılı. Problemli cildim için en uygun olanı arıyorum, sürekli deneme ve araştırma halindeyim. Ama milyonlarca kriterimi karşılayamıyor çoğu. Yes To Cotton nemlendiricinin hassas ciltleri rahatlatma iddiasını görünce ne kadar kötü olabilir ki, diye düşündüm ve onu da denenecekler listesine aldım. Kış aylarından beri kullanıyorum. Sanırım kendisi hakkında yorum yapabilecek kadar tecrübe ettim.

Önce cilt tipimden başlayayım ki yarattığı etkiler konusunda bir fikriniz olsun. Tabii birebir aynı cilt tipine sahip olsak bile her bünye farklıdır, deneyimlerimiz asla örtüşmeyebilir.

T-bölgesi yağlı, yer yer egzamalı ve bazen pul şeklinde dökülen, karma bir cildim var. Ara sıra rozacea atağı da geliyor ve küçük sivilceler çıkıyor. Benim cilt bakımında aradığım şey bu minik kırmızı arkadaşları sinirlendirip yüzeye çıkarmadan işini yapması. Yani bu ürün için atağa sebep olmadan nemlendirmesini bekledim, ki bence çok basit bir beklenti. Özellikle hassasiyeti azaltması, cildi rahatlatması gibi iddialarını bu yüzden dikkate aldım.

Deneyimlerim

  • Kıvamlı bir krem olmasına rağmen kolay emiliyor. Bu açıdan yağlı ciltler sevebilir ve gündüz kremi olarak kullanabilir. Kuru ciltler biraz gerdiğini hissedebilir, nemi yeterli gelmeyebilir. Ben cildim karma olduğu için geceleri daha besleyici kremler kullansam da gündüz için yeterli buldum.
  • Roza gibi cilt sorunlarına olumlu ya da olumsuz herhangi bir etkisini görmedim. Ama internette araştırınca rozalı arkadaşların çoğunlukla sevdiğini ve işe yaradığını okudum.
  • Pompasına gelen şikayetleri biraz tuhaf bulmuştum. Şimdi ise dediklerine sonuna kadar katılıyorum cidden. Çok kullanışsız bir kabı ve sistemi var.
  • Genel olarak beğenip beğenmemek bir kremden beklentinize bağlı diyebilirim. Ben cilt sorunlarımı nüksetmeden hafif bir nemlendirme sağlamasını istiyordum, bunu da yaptı (kışın en kuru soğuğunda yeterli gelmese de). Ama başka uçarlı kaçarlı şeyler yapmıyor açıkçası. Tedavi edici ya da cildin görünümünü düzeltici bir ürün değil. Basit birisi. Kullanıp bitireceğim ama tekrar alacağımı sanmıyorum.

İçerik

İçeriğinde sudan sonra büyük oranda yağ asitleri ve kıvamlaştırıcılar bulunuyor. Listedeki alkol sizi yanıltmasın, bunlar bildiğimiz cildi kurutan ve yıpratan alkol değil, ‘iyi’ alkol. Nemlendirici gliserin ve komedojenik seviyesi en düşük ve güvenli yağlardan shea yağı bulunuyor. Kırışıklık görünümünü azaltan ve kolajen salgılanmasını sağlamasıyla ünlü Dipalmitoyl Hydroxyproline maddesini de görüyoruz. Tabii ki adı üzerinde pamuk çekirdeği özü ve cildi rahatlatıcı başka bitki özleri de var. Maalesef parfüm de içeriyor ama listede en sona konan maddelerden olduğu için büyük miktarda olmadığını sanıyorum.

İçeriği de bu kremi almamda büyük rol oynamıştı. Bu fiyata içeriği bu kadar temiz (parfüm hariç), toksik maddelerden uzak bir ürün bulmak biraz zor doğrusu.

Cruelty-free ve Vegan Bilgisi

Yes To markası Peta ve Leaping Bunny sertifikalı, hayvanlarda test yapmıyor. Birçok ürünü vegan formüllü. Ancak balmumu ve bal kullanılan bazı ürünleri var. Bu yüzden içerik listesini kontrol ederek ya da websitesinde ürün açıklamalarında vegan olarak belirtip belirtilmediğine bakarak satın almanızı tavsiye ederim. Ayrıca kozmetik ürünlerinde hayvansal maddeleri nasıl tespit edeceğinizi şurada anlatmıştım.

Nasıl Temin Ettim

Ürünün fiyatı ortalama 100 tl ama yarı fiyatına kadar inebiliyor. İnternette çok güzel indirimler bulabildiğimiz için online alışverişle aldım. Google’da arattığınız takdirde birçok sitede dilediğiniz ürünü dilediğiniz fiyata bulabilirsiniz. Aynı zamanda bazı eczanelerde satıldığı da söyleniyor.

2 thoughts on “Yes To Cotton Rahatlatıcı Günlük Nemlendirici”

  1. İçeriğini ben de çok beğendim; aslında yatıştırıcı içerikleri de fazla olan bir kremmiş. Yazın elimde nemlendiricim olmasa denemek de isterdim (fiyatı bence içeriğine göre fazla değil); ama sonbahardan itibaren bana ve Ankara’nın kupkuru havasına yeterli gelmeyebilir. Yorumladığın için çok teşekkürler, çok sevgiler!!!

    1. Evet, nemlendirmesi senin için yeterli gelmeyebilir Başakcığım. Sevgiler <3

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.