Geçen gün bir arkadaşım için eczane sitelerinden birini incelerken MyChelle ile karşılaşınca şaşkınlıkla sevinç karışımı neeoooley gibi Türkçede varolmayan bir sözcük sarfettim. Uzun zamandır denemek istediğim, Peta’nın cruelty free listesinde bulunan bir marka. Doğallık iddiasındaki şüpheli market markalarının aksine gerçekten faydalı içerikler kullanıyorlar.

Fiyat kısmına gelelim. Cruelty free alıcılarının bu tarz markalara pahalı demesini saygıyla karşılarım, herkesin kendi bütçesidir, ben de hesap kitap yapmadan alışveriş yapamıyorum. Derma E, Dessert Essence gibi bir takım markalar orjinal fiyatlarından kat kat fazlaya satılıyor, doğrudur. Yine de, örneğin 9 poundluk bir ürünü burada 40-50 liraya almak cinayet değil açıkçası. Matematik öğretmek ne haddime, sadece teknolojiyi kullanıyorum. Şu anki döviz kuruyla TL’ye çevrilmiş dolar, euro, hele hele sterlin maalesef tahmininizden daha fazla çıkacak. Üstüne minimum 10 dolar kargo ücretini ekleyelim. Bir de gümrük riski de var. Pek de kârlı sayılmaz ha? Düzenli yurtdışına gidip alışveriş yapanları tenzih ederim tabii, o şansınız varsa kullanın mutlaka.

İncelemek isteyenler için MyChelle’in Türkiye websitesine şuradan ulaşabilir. Ama sipariş verilemiyor sanırım. Keşke satış noktalarının bir listesini koysalarmış.

Markanın çoğu ürünü vegan fakat bazen hayvansal içerik kullanabiliyorlar. Merak edenler vegan ürünlerinin listesine de şuradan ulaşabilir.

Araştırdığım kadarıyla Sun Shield SPF 28 güneş koruyucusu, Hyaluronic Serumu, Revitalizing gece kremi, Fruit Fiesta peelingi ve makyaj ürünlerinden kapatıcısı popüler. Şimdilik hepsi Türkiye sitesinde stokta yok ama er geç geleceğini umalım. Elimdeki cilt bakım ürünlerim bitince (ve maddi anlamda müsait olunca) MyChelle’den alışveriş yapmayı düşünürüm. Eczane websitelerinde satıldığına göre eczanelerde de bizzat satıldığını tahmin ediyorum. Görenler şubeleri yorum bırakırsa çok sevinirim.

5
Yorum Bırakın

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

turbo-beauty lover
Ziyaretçi
turbo-beauty lover

az biraz pahalıymış ama amie’nin spfsiz kremi yokken ve argan yağımdan sıkılmışken bakabileceğim bir marka daha olması güzel. bir de yurtdışı fiyatlarıyla arasında olmadık bir uçurum göremedim. umarım makyaj ürünleri de gelir. too faced gittiğinden beri kapatıcı alamadım. ne kadar seçenek o kadar iyi.

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Benim bütçeme göre de pahalı açıkçası ama aynen katılıyorum yeter ki çeşit olsun ve arada uçurum yaratmasınlar.
Ah Too Faced ya, kapatıcısını alamayacak olmamız çok hüzünlü:'( Ben Physicians Formula conceal rx düşünüyordum bakalım ama Mychelle’inki gelirse ona öncelik tanırım.

Bahar SOYDEĞER
Ziyaretçi
Bahar SOYDEĞER

Ben de cildiye doktorum sayesinde tanıştım bu ürünlerle, buram buram kalite kokuyolar zaten çok memnunum.
Bu arada görenler şubeleri not bırakırsa sevinirim demişsiniz , getiren firmanın web sitesi iyiyasayin.com. Bben ilk ordan temin ettim, sonra iletişim numarlarından hangi eczanelerde olduğunu öğrendim , bayağa eczanelere de girmiş bazen de eczanelerden alıyorum. Ayrıca yukarıda belirttiğiniz ürünler değil tüm ürünleri var , arkadaşım da yıllardır kullanıcısı ,o da yurt dışından alıyodu , ülkemize gelmesi gerçekten süper oldu bizim için :)

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Teşekkür ederim bilgiler için:) Ben en son baktığımda yeni geldiği için biraz belirsizdi, şimdi ulaşımının kolaylaştığına sevindim.

rabia
Ziyaretçi
rabia

Alifuat başgilde can eczanesinde var onarici kremini aldim cok guzel