Wet n Wild Photo Focus Kapatıcı – Light Ivory

wet n wild photofocus kapatıcı light ivory

GÜNCELLEME 2019: WET’N’ WILD ARTIK CRUELTY FREE BİR MARKA DEĞİL.

Wet n Wild şu yeni Photofocus serisini çıkardığı dönem özellikle fondöteni ve kapatıcısı hakkında çok güzel yorumlar duymuştum. Severek kullandığım fondötenlerim zaten var, asla bitiremeyeceğimi bildiğim için şimdilik almayı düşünmüyorum (şöyle bir denemeye hayır demezdim ama). Kapatıcı hariç. Aynı şekilde elimde başka kapatıcılar olmasına rağmen cildimle gerçekten uyumlu bir tanesine ihtiyacım var. Bu yüzden aylar boyu yollarını gözledim, Türkiye’ye geç de olsa geldi. Nedense beğeneceğimden o kadar emindim ki denemeden aldım. Ve evet, beklentilerimi karşıladı, çok şükür. Bugün de kendisini biraz övelim biraz.

Öncelikle cilt tipimden ve kapatıcıda aradığım özelliklerden bahsedeyim (sanki kendime eş seçiyormuşum gibi oldu). Cildim karma, göz altlarımda ciddi sorun yaşamasam da kışın kuru ve pütür pütür olabiliyor. Bir kapatıcıdan beklediğim tek şey, hayır kapatıcılık değil. Doğal durması, cildimle bütünleşmesi. Bu benim için çok önemli. Diğer konularda aman aman doğalcı olmadığımı biliyorsunuz. Ama kalıp gibi göz altlarını kendimde çok itici buluyorum. Çoğu zaman fırçada kalan fondöteni biraz yanağımdan yukarı doğru uyguluyorum, bana yetiyor.

Özellikleri

Rengiyle başlayalım. Fotoğrafta görülebileceği üzere Light Ivory rengi bana biraz koyu. Referans isteyen varsa MAC N10 civarıyım. Uymayan fondöten rengini normalde sorun ederdim. Ama kapatıcıda tam aksine tercih ettiğim bir durum. Bana sorarsanız açık renkli kapatıcılar göz altı koyuluklarını kapatsa bile grimsi bir görünüm yaratıyor ve bu daha da yorgun, yaşlı gösteriyor kişiyi. Altına corrector kullanmak belki işe yarıyordur ama milyon tane makyaj adımıyla uğraşamam. Bu yüzden göz çevremde bariz turuncu bir leke falan yaratmadığı sürece rengi çok dert etmiyorum. Ama sizin için önemliyse mutlaka mağazada deneyin, ince eleyip sık dokuyun elbette.

%100 örtücü, yoğun bir ürün aramadığımı söyledim ama bu arkadaşın kapatıcılık konusunda gayet başarılı olması benim için güzel bir sürpriz elbette. Çok koyu halkaları tümüyle yok eder mi bilemem ama orta-yüksek kapatıcılığa sahip olduğunu söyleyebilirim. Sivilce üzerinde denediğimde de gayet işe yaradı. Fazla hırpalayıp kabuk bağlattığım arkadaşları bile belirgin hale getirmedi.

Çizgilenme yapmıyor ama kapatıcılarda çizgilenme problemini zaten nadiren yaşıyorum, dipnot olarak düşeyim. Mimik bölgelerimi, ya da adı her neyse, ortaya çıkarıp daha olgun görünmeme sebep olmuyor. Sabahtan akşama kadar dayanıyor, gün sonunda dokuları belirginleştirerek bozulmak yerine kendiliğinden uçuyor. Göz altlarınız kuru değilse gayet doğal görünüyor -ki bunun benim için önemli olduğunu söyledim. Yalnız kış aylarında altına iyi bir nemlendirici kullanmak gerekebilir. Çok kuru göz altlarına uygun olmayacağını tahmin edebiliyorum.

Aplikatöründen az miktarda ürünü noktacıklar şeklinde gözümün en koyu iç bölgesine uyguluyorum ve elimle dağıtıyorum. Fırça ya da süngerle uygulamayı sevmedim, en güzel ve çabuk şekilde bütünleşmesi parmağımla uygulayınca oluyor. Fotoğrafta da böyle yaptım. Siz daha fazla miktarda ve farklı türde kullanırsanız deneyimlerimiz aynı olmayabilir.

Cruelty-free ve Vegan Beyanı

Wet n Wild, Peta sertifikalı hayvanlar üzerinde test etmeyen bir marka. Müşterilerine vegan ürünlerinin listesini de hazırlamışlar, şuradan görüntülenebilir. Photofocus kapatıcı da bu vegan listesinde bulunuyor, aynı zamanda üzerinde “V” sembolü bulunuyor.

Nasıl Temin Ettim

Gratis’te yaklaşık 20 tl’ye satılıyor sanırım. Meşhur indirim zamanı güzel bir fiyata denk gelmek mümkün. Bence fiyatına göre performansı gayet iyi. Türkiye’de hep kötü yorumlarına denk gelmek üzücü, bence haksızlık ediliyor biraz. Şüpheleriniz varsa denemenizi tavsiye ederim.