wet-n-wild-megaglo-contouring-palette-contour-kontur-paleti-dulce-de-leche-pudra

GÜNCELLEME 2019: WET’N’ WILD ARTIK CRUELTY FREE BİR MARKA DEĞİL.

Bu sitede hiç Wet n Wild’dan bahsetmemişim, resmen cinayet. Halbuki fiyatlarını çok sevdiğim -kim zaman el mahkum- kullandığım markalardan biri. Her Gratis şubesinde inceleyip mıncıklamamız için bizleri bekleyen, vefalı bir dost adeta. Tamam sululuk yapmanın anlamı yok. Bugün neredeyse bir rekora imza atıp yeni aldığım bir şeyi hızla bloga aktarmış olmamı kutluyorum. Evet, artık sağır sultanın duyduğu bayram indiriminden bahsediyorum. Hala da bitmiş değil. Bu kontür pudrasıyla karşılaşırsanız benim gibi alışveriş orucunuzu bozup kasaya yöneleceksiniz belki de. İndirim olmasa 2. kere düşüneceğiniz halde sarı indirim etiketi size fazla karşı konulmaz gelecek. Biliyorum, hepimiz bu yollardan sık sık geçiyoruz. İnsanlık hali.

Aydınlatıcı trendi güzel hani, parlak filan çünkü. Ama kontür için en fazla 1 ürün olsun bana yeter de artar bile. Bunun için NYX’in şurada bahsettiğim Taupe allığını kullanıyordum. Taupe benim için ideal bir renkte, gayet güzel özellikleri olan bir kontür ürünü, başkasına gerek yok. Ama ah o Youtube videoları yok mu… Wet n Wild’ın bu Dulce De Leche kontür paletini yanlış hatırlamıyorsam Kathleen Lights bir övmüştü, bir övmüştü. Gerçekten de fiyatına göre gayet güzel. Ama bir mucize beklentisine girmemek lazım tabii.
İyi ve Kötü Özellikleri

Yumuşacık bir pudra. Birazcık, çok azıcık tozutuyor olabilir, onu da masmatlığına bağlıyorum. Çok pigmentli. Hatta o kadar pigmentli ki yanağa sürülecek herhangi bir şeyde bu kadar delice renk olmalı mı diye sorguluyor insan. Kesinlikle hafif elle, az renk veren fırçayla uygulanması gerekiyor.

wet-n-wild-megaglo-contouring-palette-contour-kontur-paleti-dulce-de-leche-pudra-swatch

Kontür kısmından başlayalım. Harika bir gölge rengi sayılmaz öncelikle, NYX Taupe gibi açık tenliler için ideal grilik içeren bir kontür allığı statüsüne kavuşması imkansız. İçinde bol kızıllık var ve yanakta biraz turuncuya çalabiliyor. Aşağıdaki fotoğrafta da ayan beyan ortada bu durum zaten. Sanki bronzer olarak kullanmak daha faydalı olacak. Ama şu var ki, sürümü NYX’ten daha kolay. Bu yüzden de daha pratik (fazla kaçırmadığın sürece). Ciltle güzel bütünleştiği için kontür olarak fena durmuyor, “yanağı ortasından bölen turuncu çizgi” klişesine düşmüyor.

Aydınlatıcı kısmına biraz gönülsüz de olsa gireyim bari, madem yazıyoruz yarım yamalak iş yapmak yakışık almaz. Aslında böyle dediğime bakmayın, kötü değil. Sadece işlevsiz buldum. Rengi bana tam uyuyor, hatta bu yüzden aydınlatma görevi falan görmüyor bende. Göz altı kapatıcımı sabitlemeyi denedim. Fena değil. Ama ihtiyacım da yok. İçinde hiçbir ışıltı, sim vs yok.Kontür kısmı gibi mat bir pudradan ibaret. Kapatıcılığı da sıfır diyemeyiz. Pudra sevenlerin sık sık kullanacağını tahmin edebiliyorum.

wet-n-wild-megaglo-contouring-palette-contour-kontur-paleti-dulce-de-leche-pudra-yuzde-nasil-duruyor

Sonuç olarak holy-grail diyemesem de genel haliyle hoşuma giden bir pudra oldu. Hoşuma gitmeyen taraflarını ele aldığımızda, sorun onda değil bende galiba. Güneşte bronzlaşmayan türden, açık ve soğuk tonlu bir ten renginiz varsa fazla koyu ve kırmızı duracaktır. Ama Kathleen Lights gibi sıcak alt tonlu, açık-orta ya da bronz bir teniniz varsa bence çok beğenirsiniz. Fiyatının ne kadar uygun olduğundan bahsetmiş miydim? Kontürsüz gezmeye değmez valla. İndirimli 14-15 tl gibi bir şey, indirimsiz de 20 küsur liradır diye tahmin ediyorum. Gerçi bu konuda hiç emin değilim. Çantamdaki fiş denizinin içinden faturayı sağ sağlim çıkardığım anda buraya koşup güncelleyeceğim.

wet-n-wild-megaglo-contouring-palette-contour-kontur-paleti-dulce-de-leche-pudra-ingredients-icerik

Cruelty free ve Vegan mı?

Wet n Wild, Peta’nın hayvanlar üzerinde test etmeyen markalar listesinde bulunan, sertifikalı cruelty free bir marka. Her ürünü vegan değil ama vegan formüle sahip bir sürü seçenek bulmak mümkün. Wet n Wild’ın vegan ürün listesine ulaşmak isteyenler şuraya bakabilir. Kontür paletlerin ikisi de bu liste içinde yer alıyor. Yaşasın!

7 thoughts on “Wet n Wild MegaGlo Kontur Paleti – Dulce De Leche”

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.