Wet n Wild Cover All Primer ve Photo Focus Far Bazı

Wet n Wild photofocus göz bazı ve coverall makyaj primer

GÜNCELLEME 2019: WET’N’ WILD ARTIK CRUELTY FREE BİR MARKA DEĞİL.

Wet n Wild son zamanlarda en çok tercih ettiğim kozmetik markalarından biri oldu. Bunda fiyatlarının epey uygunluğu ve kolay ulaşılabilirliğinin payı büyük tabii. Aldığın bir şeyden nadiren pişman oluyorsun. Beğenmezsen sorun değil, büyük zarara uğramadın. Ama beklentilerin çok yüksek olmadığı için çoğunlukla beğeniyorsun da. Bu primer’ları da kaçırılması imkansız onlarca Gratis indiriminden birinde almıştım. Pek umutlu değildim ama rezalet, berbat falan çıkmadığı sürece az çok beğeneceğimden emindim. Ki öyle oldu zaten. Bulunmaz hint kumaşı sayılmasalar da hiç fena değiller, beğendim.
Wet n Wild Photofocus Far Bazı

Far bazı olayını pek severim ve sık sık kullanırım da. Bir kapatıcı ya da fondötenden daha hızlı bitirdiğim makyaj malzemesi bu sanırım. Hatta en hızlısı! Zamanında akan göz makyajı konusunda çok sıkıntı çektim. Bu konuda yaralıyım, gençliğim resmen harcandı… Şu günlerde bu şeyler çok popüler ama birkaç sene öncesine kadar her markada en az bir tane bulunması gibi bir lüksümüz yoktu. Ha bulabilseydim de göz kalemi ve ruj ikilisi dışında bir şeye ilgi gösterir miydim bilinmez. Wet n Wild’ın bu far bazı da makyaj olayına çok para (ve zaman) ayırmak istemeyen, cruelty free kozmetik arayışında olan gençler için çok uygun olacağını tahmin ediyorum. Ben yapamadım bari siz yapın. Peki peki, emeklilik modundan çıkıyorum.

Photofocus primer’ı klasik macun kıvamlı far bazlarına göre biraz daha kremsi buldum. Özellikle ilk açıldığında akışkan olduğunu görüyorsunuz fakat kullandıkça katılaşıyor. En azından benim elimdeki versiyonu böyle. Hafif bir renk veriyor gibi gözükse de hiçbir örtücülüğü yok, sabitlendikten sonra sadece iz gibi bir şey bırakıyor. Ayrıca far bazlarına özgü o yapışkanlığa sahip değil, farın rengini belirginleştirme gibi bir özelliği yok. Belki çok az, bilmiyorum. Ama aradığınız şey kalıcılık ise, bunu gayet güzel başarıyor. Göz makyajınız çizgilenmeden, bozulmadan saatler boyu gözünüzde kalabilir.Kullanması biraz dikkat gerektiriyor. Eğer fazla kaçırırsanız göz kapağını gerebilir, ağırlık yapabilir. Mercimek ya da bezelye tanesi kadar uygulamak en mantıklısı sanırım. Bir de göz kapaklarınız kuruysa rahatsız edeceğinden emin olabilirsiniz. Kış ayazında pul pul olma sorunu yaşamışlığım var. Ama makyaj bazlarına ihtiyaç duyan kitlenin genellikle yağlı ciltler olduğunu düşünürsek büyük sorun yaratmayacaktır belki de.

Wet n Wild Coverall Primer

Coverall makyaj bazını yüksek beklentilerle alıp hayal kırıklığına uğradığımı hatırlıyorum. İlk sürdüğümde gözle görülür HİÇBİR değişiklik yaratmadığını düşünmüştüm. Ki öyle, makyajınızın görünümünü düzgünleştirmiyor. Ama ne zaman ki bu bazla uzun saatler geçirdim, işte o zaman yarattığı farkı gördüm. Benim gibi t-bölgesi yağlı, ten makyajı çabuk bozulan karşılan biri için bile gayet verimli sonuçlar çıkardı. Uzun ve bol koşturmalı bir günün ardından eve gelip aynaya baktığımda karşılaştığım manzara yağ bombası surat ve uçmuş fondöten olmuyor bu primer sayesinde. Makyaj yapalı taş çatlasın 2-3 saat geçmiş gibi görünüyor.

Bu bazın gözenekleri kapatma, çizgileri doldurma, cildi aydınlatma gibi ciddi vaatleri var. Eh bunların hiçbirini yapmıyor. Ama nedense bahsetmediği makyajın kalıcılığını arttırma özelliği onun en iyi olduğu konu. Tuhaf ama böyle. Bunu bilerek aldığınız sürece memnun kalacağınızı tahmin ediyorum. Makyajını akşama kadar mat tutmak isteyen yağlı sevecektir. Sürerken en çok yağ salgılayan bölgelere odaklanmanız yeterli olur sanırım. Ciltte ağırlık yapmıyor, yine de tüm yüze sürmek gereksiz bence. Ama nemli görünüm, buğulaşmış gözenekler falan istiyorsanız başka markalara (mesela Gosh) bakın derim. Keşke SPF içerseydi. Güneş koruyucunun üzerine nasıl durduğunu denemedim ama cildime on kat şey sürme fikri bile beni boğuyor.

Wet n Wild hayvanlar üzerinde test etmeyen, Peta sertifikalı bir marka. Bazlarıysa markanın sağladığı vegan listesinde bulunuyor.