ecolife cihangir vegan dükkan alışverişi

İstanbul’da alışveriş yapmayı en sevdiğim yerlerden biri hiç şüphesiz Vegan Dükkan. Blogda da sık sık bahsettiğimi takip edenler bilir. İlgini çeken bir şeyin içerik listesini uzun uzadıya okumak zorunda kalmamak büyük rahatlık, tabii alışkanlıktan doğan refleksi saymazsak. Hemen ihtiyaçlarını alıp çıkabiliyorsun. Şaka şaka, ufacık dükkana sığdırılmış envai çeşit ıvır zıvır sayesinde etrafa bakınma arzusu hiç tükenmiyor. Birkaç dakikada işini bitirip çıkabilmek için demir gibi irade gerekir.

Uzun zamandır Beyoğlu’nu adeta terk ettiğim için Dükkan’a uğrama fırsatı bulamamıştım. Geceleri gizli gizli websitede dolanıp neler varmış diye kolaçan ettiğim vakitlerden hiç bahsetmeyelim bence. Erteleye erteleye yıllar geçti ve yakın zamanda bana Beyoğlu yolları görünmediğini üzülerek fark ettim. Burada online alışveriş devreye giriyor.

İnternetten sipariş vermek çok büyük kolaylık olsa da Vegan Dükkan’a bizzat gitmenin başka avantajları var. Her hafta raw vegan tatlılar geliyor, yoğurt ve mantı gibi soğuk muhafaza edilmesi gereken ürünler kargoyla yollanamıyor vs… Ama işte kader kısmet, gidemedik. İhtiyacım olan başka tonlarca vegan şey var. Mesela havaların soğumasıyla kendini özleten tarhana çorbası. Geleneksel çorbalar içinde favorim mercimek çorbasıdır ama tarhananın pratikliği bir başka. Her ne kadar çabuk hazırlanışını çok cazip bulsam da yoğurt içerdiği için kendisinden vazgeçmiştim. Vegan Dükkan’da glutensiz ve (tabii ki) vegan versiyonunu görünce pek sevindiğimi hatırlıyorum, ki bu siparişe vesile oldu. Semotti’s Kitchen‘dan çıkma, dahice bir fikir bana sorarsanız.

Tarhananın yanında organik tam buğday bisküviyi ve uzun zamandır denemek istediğim Moo’s vegan çikolatayı da attım sepete. İçinde hayvansal madde bulunmayan, nam-ı diğer ‘kazara vegan’ çikolataya rastlamak pek zor değil. Ama bu arkadaşın farkı, süt ve türevlerinin bulaşma riski bulunmadığı bir fabrikada üretilmiş olması sanıyorum. Her zaman alabileceğimi düşünmüyorum ama güzel bir değişiklik. Önceden deneyip çok sevdiğim Şekerhanım zeytin ezmesini de es geçmedim. Kendisi kahvaltılarımın yıldızıdır. Chado‘nun sakinleştirici ve antialerjik özellikli Roobios çayı yine çok merak ettiğim bir lezzet. Son olarak kuruluktan çöle dönmüş dudaklarımda işe yarayan tek ürün Hurraw! balmdan bir tane daha alarak bitişi yapıyorum.

Aylarca boşuna beklemişim diyorum. Online sipariş benim için büyük kolaylık oldu. Artık evden çalıştığım için market gezmek kimi zaman külfet olabiliyor. Bu yüzden bazı bakım ürünlerimi de Macrocenter, Migros vb yerlerden almak yerine Vegan Dükkan’dan almaya çalışacağım. Üstelik çok hızlı kargoya veriliyor ve Dükkan’ın sahibi Tarkan Bey müşterileriyle çok ilgili. En yakın zamanda mayonez ve bezelye kıymasını denemek istiyorum. Yoğurt için çok hevesli olsam da şimdilik biraz beklesin o bakalım.

Uğramak isteyenler için adres:
Sıraselviler Cad. Soğancı Sok No:8/C Cihangir Beyoğlu İstanbul
vegandukkan.com

2 thoughts on “Vegan Dükkan Alışverişi”

  1. Hurraw balm’ın gece için olanı (night treatment balm) favorim. Kış soğuklarında ve yazın güneşten kuruyan dudaklar için bir harika. (Tadı diğer meyveliler kadar güzel diil malesef)

    1. Onu siz dahil birçok kişi övüyor. Ben de geceleri kullandığım Chai aromalı balm bitince Night Treatment versiyonunu almak istiyorum. Önemli olan işini görsün tabii, tadını idare ederiz:)

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.