IMG_5770O gün far süreceksem olmazsa olmazımdır bu Primer Potion’lar. Peki neden bu kadar popülerler? Bu ünlerini hak ediyorlar mı?

Öncelikle bu arkadaşlar normalde yarım saatte çizgilenecek bir farın bile sabahtan akşama kadar daha yeni makyaj yapılmış görüntüsünü korumayı başarabiliyorlar. Hele biraz daha kaliteli bir far uygularsanız 12 saatten bile fazla dayanabiliyor. Ben UDPP kullandığım zamanlarda gece yattığımı ve uyandığımda smokey makyajımı bıraktığım gibi bulduğumu hatırlarım ki bozulmaya en müsait makyajdır. Bunun dışında farın rengini çok daha yoğun ve canlı göstermesi gibi güzel bir özelliği var tabii.

IMG_5777IMG_5772Ben genelde göz kapağıma fırçasından biraz ürün alıp sonra parmağımla yaydırmayı tercih ediyorum. Yalnız dikkatli olmak lazım, miktarı fazla kaçırınca çizgilenme yapabiliyor. Ama ince bir katman halinde uygulayınca kesinlikle mükemmel bir baz oluşturuyor.

UDPP’ın iyi satışlarından sonra renkli bazlar da eklendi seriye. Yukarıda gördüğünüz açık renkli ambalajı olan Eden, göz kapağındaki renk eşitsizliklerini nötrleyen ve kapatıcı özelliği olan mat bir ten rengi. Sin (ya da 2015 itibariye ‘Minor Sin’) yine ten rengi ama ışıltıları olan bir baz. Mor ambalajlı olan Original PP ise şeffaf bir yapıda. Zaman zaman farklı özelliklerde bazlar yapıp mevsimlik koleksiyonlarına ekleyebiliyorlar. Orjinal, geleneksel baz yapısıyla hemen herkesin memnun kaldığı serinin en popüler ürünü olsa da renkli versiyonlarının sağladığı pratiklik de tartışılmaz. Hele renkli far kullanmayıp sadece o damarların kapanmasını istediğimiz günlerin kurtarıcıları bunlar, baz + ten rengi far uygulamasını tek aşamaya indiriyor. Yahut göz çevresindeki eşitsizlikleri concealer ile kapatmak yerine de kesinlikle tercih edilebilir. Çünkü şurası bir gerçek ki, concelar göz kapağı için tasarlanmamıştır ve çizgilenmeye çok müsaittir.

IMG_5808catsHiç mi kötü bir özelliği yok? Sanırım renk çeşitsizliği ve ambalajının kullanım zorluğu en büyük dezavantajlarından. Tipinin hoş olması bir şey değiştirmiyor, çok çabuk bittiyor ama yine de içinde çok fazla miktarda ürün kalmış olduğu için bunları da çöpe atmış oluyorsunuz. Üstelik öyle çok da ucuz bir şey sayılmaz. Neyse ki Primer Potion’lar şikayetler yüzünden artık sıkmalı tüp ambalajla üretilmeye başlandı.

Too Faced Shadow Insurance UDPP’ye çok benzeyen yapısıyla ünlü ve en az onun kadar seviliyor. Ülkemizde bulunabilecek beğenilen far bazlarından bazıları da theBalm Put A Lid On It ve Nars Smudge Proof Eyeshadow Base (not: Nars hayvanlar üzerinde test etmiyor fakat cruelty free olmayan Shiseido’nun alt markası).

Kasım 2012 – Güncelleme: Urban Decay, Loreal tarafından satın alındı. Marka olarak hayvan deneyleri konusundaki tavrlarını değiştirmeyeceklerini açıkladılar. Hala Leaping Bunny tarafından cruelty free sertifikalılar.

5 thoughts on “Urban Decay Primer Potion ve Alternatif Far Bazları”

  1. merhaba.inglot’un göz makyaj bazını kullanmıştım ama hiçbir faydasını gördüğümü söylemem.Too Faced Shadow Insurance’ı nereden bulabiliriz?

  2. Too Faced markası Sephora’larda satılıyor=)

    Inglot far bazından kimi memnun kimi değil. Denemeyi düşünen arkadaşların aklında bulunsun o zaman, diğerlerine yönelsinler. Ama Too Faced Shadow Insurance kullananların neredeyse %90’ı memnun diye duydum!

  3. teşekkür ederim (:

    evet özellikle göz kapagında farın topaklanma ve çizgi çizgi görünme sorunsalı fazla olan arkadaşlar daha seçici davransınlar. too faced’i ben de çok iyi diye duydum,umutluyum :)

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.