IMG_8911Öncelikle, siz benim düştüğüm hataya düşmeyin. Yarım yamalak araştırma yapıp yine de yanlış ürünü aldım. Vitamin E serisinin Cleansing Cream temizleyicisi çok beğeniliyormuş, fotoğrafta gördüğünüz Facial Wash versiyonu DEĞİL. Ama sanırım ambajlamadan dolayı gözüm temizleyici olarak bunu seçti. Ha ama tabii ki krem temizleyici versiyonundan daha az memnun kalanlar da vardır, bilemem.

Aslında bu normal temizleyiciyse krem temizleyicinin yapısı nasıl diye sorgulamadan edemedim. Çünkü bildiğin koyu kıvamlı bir Arko Krem yapısında (hatta kokusunda). Kesinlikle köpürmüyor. Yüze katı bir krem sürüp onu yıkamış gibi hissediyorsunuz. Benim için sorun değildi açıkçası, ama durulaması çok zor bir hale geliyor bu yüzden. Mutlaka beyaz beyaz kalıntılar bırakıyor, banyoda ekstradan uğraşmalı dakikalar harcatıyor.

Temizlemesi ise gayet iyi. Ben hem sabah yüzümü yıkamak için, hem de üşengeç zamanlarımda makyajımı tek adımda çıkarmak için kullanıyorum. Tabii göz makyajına ayrı bir temizleyici lazım. Rimeli vs çıkaracak potansiyeli olsaydı bile göz çevreme kesinlikle değdirmezdim. Çünkü durularken yanlışlıkla göze kaçan ufak bir miktarı bile feci yakıyor.

Bende sivilce vs. çıkarmadı, egzema ataklarına neden olmadı. Ama Lush Angels gibi problemlerimi azaltmadı da. Yapısından dolayı yağlı ciltlerde problem yaratabilir gibi geliyor. Kuru ciltler sevebilir.

İçerik: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Coco-Glucoside, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Citric Acid, Carica papaya (Papaya Seed Oil), Parfum, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Propylene Glycol, Limonene, Benzophenone-4, Hexyl Cinnamal, Disodium EDTA, Linalool, Citronellol, Citral, Methyl 2-Octynoate, Caramel, CI 15510, CI 17200.

Görüldüğü üzre bir adet SLS’miz ve parfümümüz mevcut içeriklerde. Bunun dışında zaten TBS, kendini öyle pazarlamasına rağmen doğal ürünler barındırmıyor bünyesinde -belki birkaç serisi hariç… Bu yüzden sert kimyasallardan arınmış süper doğal bir içeriği olmaması beni şaşırtmadı. Normalde kullanmaktan kaçınmadıkları parabeni görmediğim için şaşırmış olabilirim belki ama.

The Body Shop, hayvan deneylerine karşı olsa da aynı zamanda Loreal’e ait bir marka. Ayrıntılar için şu posta bakabilirsiniz. Eğer Loreal’e ait olması sizi rahatsız ediyorsa bu markayı tercih etmeyin.

Özetle, kötü bir ürün olmadığı gibi aradığım temizleyici de değil. Sırf bu yüzden biraz da bol kepçe kullanıyorum hemen bitsin diye. Fiyatı 26 tl.

2 thoughts on “The Body Shop Vitamin E Gentle Facial Wash”

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.