TheBalm Vegan Maskaralar – Scuba, Cheater, Mad Lash, Body Builder

the balm vegan maskaralar scuba mad lash whats your type body builder cheater rimel

Vegan rimel her zaman sıkıntılı bir konu olmuştur. Ama tüketicilerin (ve haliyle markaların) bilinçlenmesiyle son zamanlarda daha kolay bulunabilir hale geldi. Ben de bunlardan epey bir denedim doğrusu. Kimisini çok beğendim, kimisine tekrar dokunmak bile istemedim… Merak edenler varsa bir kısmını şu videomda anlattım zaten. Ama bugün en sevdiğim maskaraları yaratan The Balm’a ayrıcalık tanıyacağım ve bu markanın tüm vegan rimellerini yorumlayacağım.

Neden The Balm? Çünkü kendilerinin şuradaki vegan listesini incelerseniz çıkardıkları dört maskaranın da vegan olduğunu görebilirsiniz. Üstelik Türkiye’de ulaşabildiğimiz fiyatına göre kalitesi gayet yüksek olan markalardan biri. Bu blogu uzun zamandır okuyanlar ürünlerini nasıl sevdiğimi bilirler.

Ha maskara konusu çok ayrı tabii. Kişiye göre o kadar çok değişen bir şey ki… Herkesin kirpik yapısı apayrı olduğu gibi ihtiyaçları, istekleri de değişiyor. O yüzden kendi kirpik ve göz yapımı, bir maskaradan beklentilerimi anlatayım ki siz de kendinize uygun olanı daha kolay seçin.

Kirpiklerim uzun ama aşağı doğru kıvrık. Düzenli ve tel tel değil, biraz karmakarışık. Bu yüzden kıvrım veren, yapıştırmadan dolgun gösteren ürünleri seviyorum. Özellikle kullanım rahatlığı da önemli. Çünkü bazen alt kirpiklerimle üst kipriklerim birbirine dolaşabiliyor (bütün gün körlemesine gezmekle eşdeğer bir durum, bu küçük çaplı Çin işkencesini ancak yaşayan bilir, Allah daha büyük dert vermesin kardeşim).

The Balm’ın bütün (vegan) maskaralarını teker teker denedim ve fikir sahibi olacak kadar çok kullandım. Aşağıya tecrübelerimi aktarıyorum.

SCUBA

Dörtlünün içinden en sevdiğimle başlayayım. Hatta kullandığım tüm maskaralar içinde de favorilerimden birisi Scuba. Kısa kıllı, uzun ince bir fırçası var. Formülü suya dayanıklı ama çıkarmak için gözünüzü çitilemeniz gerekmiyor (bu yüzden havuzda vs. nasıl bir performans gösterir bilemiyorum). Ama sanırım sevme nedenim de waterproof formülü olabilir. Çünkü çok güzel kıvrım veriyor ve kirpiklerim gün içinde düşmediği için rahatsız da etmiyor. Tabii biraz yapışkan bir yapısı olduğu için dikkatli sürmek lazım ama ilginç bir şekilde kirpiklerimi birbirine yapıştırmayan, hatta tek tek ayıran maskara oldu kendisi. Uzun ve dolgun göstermesi de cabası.

CHEATER

The Balm’ın en popüler maskarası Cheater sanırım. Ama benim en az sevdiğim ürünlerden oldu kendisi. Suçun biraz da bende olduğunu düşünüyorum aslında. Birincisi, maskara sürmeyi beceremiyorum, ikincisi karmakarışık kirpiklerim çok nazlı. Normalde bunun gibi tombik fırçaları severim, çok güzel dolgunluk verirler. Cheater da veriyor. Hatta doğru kirpiklerde adeta pofuduk takma kirpik etkisini bile yaratacağını tahmin edebiliyorum. Ne yazık ki bende kıvrım tutmadı, kirpikler aşağı düşüp alt kirpiklerle buluştu. Bu da gün içinde aşırı rahatsız olmamla sonuçlandı tabii. Ayrıca biraz topaklanan (böyle olunca göz altlarına pul pul dökülebilen) türde bir maskara. Yani tek tek ayırma beklentisindeyseniz sizde de işe yarayacağını sanmıyorum. Ama topaklanmaya meyilli, dolgunluk veren maskaralarla harika makyajlar yapanlar var. İşte bu kesinlikle onlar için yaratılmış. Benim için değil.

MAD LASH

Mad Lash ilk aldığımda beğendiğim, kullandıkça kendisinden soğumaya başladığım bir ürün. Kısa kıllara sahip, C şeklinde, kıvrık bir fırçası var, ki normalde bu tarz fırçalar kirpiklerimde işe yaramıştır. Ama kimi zaman çok güzel bir kıvrım yakalayıp upuzun kirpikler yaratsa da kimi zaman birbirine yapışan, kıvrımı tutmayan, gün içinde düşen kirpiklerle uğraşmak zorunda kalıyorum. Kendisiyle istikrarlı bir ilişki yakalayamadık yani. Ama kıvırma, uzatma ve dolgunluk arayanlar Mad Lash’e bir şans vermeli bence. Özellikle maskara sürme konusunda aşırı uzmanlaşmış arkadaşlar kendisiyle iyi anlaşır.

WHATS YOUR TYPE – BODY BUILDER

Body Builder da Mad Lash’in tam aksine, ilk kullandığımda sevmediğim ama zamanla işe yaradığını gördüğüm maskaralardan oldu. Sık kıllı, uzun ince bir fırçası var. Formülü çok yoğun ve kıvamlı. Kuru maskaralardan değil kesinlikle. Bu yüzden açıldıktan hemen sonra değil de bir süre bekleyince güzelleşiyor, formülü oturuyor. İlk başlarda yapıştırma sorunu yaşamıştım ama şu an tel tel ayırıyor ve çok güzel uzatıyor. Eliniz alışınca dolgunluk da veriyor kesinlikle. Özellikle alt kirpiklerimde artık sadece bunu kullanıyorum (eğer çok uzun bir gün olacaksa waterproof olduğu için Scuba’yı tercih ediyorum).