The Balm Plump Your Pucker Dudak Parlatıcılar – Overstate, Dramatize, Exaggerate

The Balm Plump Your Pucker Lipgloss Dudak Parlatıcı

Ruj söz konusu olduğunda matlığı tercih ettiğimi, parlaklarla pek anlaşamadığımı daha önce sayısız kez söyledim sanırım, bıkmış olabilirsiniz. Ama kış mevsimi geliyor ve dudaklar kuruyacak. Hevesle aldığım mat rujlarımı ancak birkaç kez sürebileceğim. Bu yüzden dudakları kurutmayan, hata göstermeyen pratik rujlar kimi zaman hayat kurtarıcı olabiliyor. The Balm’ın Plump Your Pucker gloss serisi o kadar övüldü ki, Gratis’e geldiğinde dikkatimi ona vermeden edemedim. Gerçekten de pratik, günlük ruj/gloss ihtiyacımı karşılamaları beni çok sevindirdi.

Plump Your Pucker her zevke göre renkler ve tonlar bulabileceğiniz bir seri. İsterseniz şeffaf ve simli, koyu ve opak ya da günlük nude tonlar bulabiliyorsunuz. Çoğu rengi hem tek başına, hem de başka bir rujun üstüne parlatıcı olarak geçmek için kullanabilirsiniz. Bu yüzden çok işlevsel ve pratikler.

Özellikleri

Glossların rengi ne kadar başarılıysa yapıları da bir o kadar güzel (en azından benim denediklerim). Dudakta çok rahatlar. Yapış yapış, yağlı 90’lar parlatıcısı hissiyatı yaratmıyorlar kesinlikle. Durup dururken taşsın, aksın, oraya buraya bulaşsın etsin, böyle sevimsiz huyları yok bu arkadaşların. Öte yandan lip balm kadar hafif de değiller. Bu da rujun 3-5 dakika sonra kendiliğinden uçmasını önlüyor. Tabii ki akşama kadar dayanmayacak, en gelişmiş teknolojiyle üretilen lipgloss bile bunu yapamaz sanırım. Yemek yedikten sonra siliniyorlar. Ama likit mat rujlar gibi dudağınızın ortasında boşluk yaratarak hoş olmayan görüntüler vermek yerine güzelce siliniyor. Paranızla rezil olmuyorsunuz yani.

Bir de dudakta belli bir süre durduktan sonra renginin daha iyi oturduğunu, dudakla daha iyi bütünleştiğini fark ettim. İlk sürdüğünüzde dudak çizgilerine doluyormuş gibi görünse de sonradan şeffaf bir ruj görünümünü alıyorlar.

Vanilya kokuyorlar. Hatta Meet Matte Hughes mat likit rujlarıyla aynı kokudalar. Sünger aplikatörü esnek ve küçük, güzel bir uygulama sağlıyor. İsterseniz tek katla şeffaf bir görünüm elde edebilirsiniz, ama kat kat uygularsanız örtücülüğünü de arttırabilirsiniz. Buna imkan vermesi çok güzel.

Renkler

Ben şimdilik 3 rengini aldım. Overstate, Dramatize ve Exaggerate.

Overstate: İçinde altın rengi simleri olan, şeffaf bir gloss. Tüm dudağınızı simle kaplamadığı gibi simleri görmek için mercekle bakmaya gerek kalmıyor. Tek başına da kullanılır ama uyumlu renkte bir rujun üstüne top coat olarak geçerseniz harika durur bence.

Dramatize: İçinde sim olmayan, açık tonlarda sıcak bir pembe. Dudakta concealer lips dedikleri türden aşırı açık renkli bir tabaka yaratmıyor, doğal duruyor. Dudak rengine yakın bir renk daha çok. Herkesin ten rengine göre çok farklı durabilir tabii, mutlaka mağazada denemek lazım. Smokey tarzı koyu makyajları dengelemek için ideal bir renk bana sorarsanız.

Exaggerate: Dramatize’dan bir ton daha koyu, daha kızıl ve soğuk tonda bir renk. Yine içinde sim yok. Dudak rengime çok yakın, ama bir ton koyusu gibi. Bu yüzden makyajı çok daha canlı gösterdiğini hissediyorum. Ya da makyaja zamanımın olmadığı çipil gözlü günlerimde sürdüğüm anda değişiyor yüzüm. Baskın bir alt tonu olmadığı için (en azından benim ten rengimde nötr görünüyor) her makyaja giden, pratik bir ruj oldu. Üşengeç günlerimde elim kendisine gidiyor artık. Makyaj çantama atmak için bir tane daha stoklamayı düşünmüyor değilim.

Renkleri dudağımda görmek için çektiğim videoyu izleyebilirsiniz:

İçerik

Paraben vb. gibi en çok bilinen toksik maddeleri içermiyor. Güzel ve hafif yağlar, vakslar kullanılmış formülünde.

Cruelty-free ve Vegan Beyanı

The Balm, ürünlerini ve içeriklerini hayvanlarda test etmediğini, tedarikçilerinin de hayvan testi gerçekleştirmediğini iddia ediyor. Aynı zamanda Çin’de satılmıyor. Peta ya da Leaping Bunny listelerinde bulunmuyorlar, sadece sertifikalı cruelty free ürün alanların aklında bulunsun. Logical Harmony‘nin çok güvendiğim cruelty free listesinde görmek benim için yeterli.

The Balm’dan aldığım maile göre Plump Your Pucker serisindeki ENHANCE ve EXRAVAGANT renkleri vegan değil, bunlar carmin, yani ezilmiş böcek içeriyor. Geri kalan renklerinin vegan formüllü olduğunu söylüyorlar.

Nasıl Temin Ettim

Gratis mağazalarından aldım. Orjinal fiyatı 50 lira civarı sanırım, ama indirimde 25-30 liraya bulunabiliyor.