Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/etiksecimler/public_html/wp-content/plugins/q-and-a-focus-plus-faq/inc/functions.php on line 210

Cruelty free listelerinde bulunmayan, herhangi bir resmi sertifika edinmemiş markalar söz konusu olunca mutlaka belirsizlikler ve gri alanlar oluşuyor. Bu markalarla irtibata geçip tatmin edici bir cevap alamayınca ikilemde kalabiliyoruz. Çünkü ne deney yaptığını ne de yapmadığını kanıtlamak mümkün olabiliyor. Burada da kesin sınırlar koyamadığımız için herkesin kendi yorumunu geliştirmesi ve bir yargıya varması en doğrusu olur. Size göre cruelty free olan bir marka başkasının kriterleriyle uyuşmuyor olabilir. Yahut tam aksi durumda da kalabilirsiniz. Bu yüzden kesin iddialarda bulunmayı doğru buluyorum. Himalaya, Rival de Loop, Splat gibi gri alana koyabileceğimiz markalardan ayrıntılı olarak bahsettiğim şu yazıyı inceleyebilirsiniz.

Cruelty free sertifikalı, ama deney yapan şirketler tarafından satın alınmış markaları da bu gri alanın içine koyabiliriz. Herkesin kendi inanışlarına ve kriterlerine göre karar vermesi gereken bir durum.

← Hayvan testlerinde gri alanlar var mı?

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.