Sante Naturkosmetik Temizleyici Jel

Sante markasından bir şeyler denemek için uzun zamandır fırsat kolluyordum. Özellikle Alman ürünleriyle iyi anlaşmamın da etkisi var bunda, daha önce kardeş markası Logona’dan pek memnun kalmıştım. Acil temizleyiciye ihtiyaç duyduğum yaz günlerinden birinde bu jeli fiyatının uygunluğu sayesinde sepete atmıştım. O günden beri kullanıyorum. Evet, minicik tüp epey bereketli çıktı anlayacağınız üzere. Hazır bitmek üzereyken yorumlarımı paylaşmaya karar verdim.

Özellikleri

Aslında kendisinin büyük bir olayı yok, zaten büyük vaatleri de yok. Canlandırma, ferahlatma iddiasında. Doğru diyebiliriz. Benim için en güzel özelliği sert ve toksik olmayan kimyasallarla en iyi temizliği sağlaması. Ağır bir makyajı direkt çıkarmayı denemedim ama kalıntıları hiçbir iz bırakmadan temizliyor. Çok az bir miktar uygulamak yetiyor, ben nohut büyüklüğünde döküyorum genelde. Ne kadar az köpürdüğünü düşünürsek bu kadar etkili temizlik beklemezdim gerçekten de. Ayrıca çok çabuk durulanması da pek pratik. Yolculukta, seyahatlerimde vs hep bu temizleyiciyi yanımda taşıdım.

Bir de nemlendirme iddiası var ki en azından benim cildimde doğruluğunu kanıtladı. Tek başına bir işe yarayacağını sanmam ama kurutmuyor ve nemlendirici kreme güzel bir zemin hazırlıyor. Yazın cildim yağdan çıldırırken de memnuniyetle kullandığım için yağlı ciltlere de uygun olacağını sanıyorum. Nazik bir temizleyici olduğu için hassas ciltlere de uyabilir ama bu konuda beni referans almayın tabii, doktorunuza danışın.

Sante Naturkosmetik Temizleyici Jel İçerik

İçerik

Köpürtme ajanı olarak SLS gibi sert kimyasallar içermiyor. Aloe vera ve gliserin cildi nemlendirip yatıştırma özellikleri olan maddeler. Parfüm bulunuyor ama doğal özlerden elde edildiği belirtilmiş. Sonuç olarak, az ve öz bileşenlere sahip.

Cruelty-free ve Vegan Beyanı

Peta onaylı hayvanlarda deney yapmayan bir marka. Vegan formüllü birçok ürünü var ve bu ambalajın üzerinde belirtilmiş. Alman yapımı. Natrue doğal kozmetik sertifikası bulunuyor.

Nasıl Temin Ettim?

Aylar önce aldığım için hafızamın köşelerinde unutulmuş durumda. Ancak internetten sipariş verdiğimi söyleyebilirim. Kısa bir google aramasıyla Sante ürünleri satan websiteleri bulmak mümkün. Fiyatı şu an 40 tl civarı.

4 thoughts on “Sante Naturkosmetik Temizleyici Jel”

  1. İçeriği ve sendeki etkisi hoşuma gitti. Not alıyorum, elimdeki temizleyici bitince denemek istiyorum ben de. Güle güle kullan, sevgiler!

  2. içeriğini paylaştığınız fotoğrafta sls olduğu yazıyor fakat sls içermiyor demişsiniz

    1. Fotoğrafta net çıkmamış, SLS değil Sodium Coco-Sulfate içeriği var. İsterseniz google’dan aratıp kendiniz de görebilirsiniz içeriğini.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.