sante ağız çalkalama suyu b12 vitaminli

Burada diş macunlarından sıkça bahsettim ama biraz da ağız çalkalama suyu gibi önemsiz görünen hayat kurtarıcı detaylara girelim. Özellikle Sante’yi seçmemin sebeplerinden biri elbette cruelty free ve vegan olmasının yanında B12 vitamini içermesi. Biliyorsunuz, veganların B12 değerleri biraz sıkıntılı olabiliyor. Takviye ağızdan alındığında daha etkili olduğu yönünde bir görüş var. Hazır böyle bir ürün çıkarmışlar, denemesem olmazdı.

Özellikleri

Bana sorarsanız tipik bir ağız çalkalama suyu bu. Ağzı temizlemesi ve nefesi tazelemesi güzel. Hafif tatlımsı bir tadı var. Kimileri için bu olumlu bir özellik olabilir ama ben biraz daha ferahlatmasını isterdim doğrusu. Cayır cayır ağız yakan keskin nane/mentol tadına müptela olduğumu artık öğrendiniz, tekrar belirtmeme gerek yok sanırım. Ama çoğu kişi sevmediği için şikayet etmeyeceğim.

Ben özellikle öğün aralarında kullanmayı tercih ediyorum. Dişleri beyazlatma gibi bir özelliği var mı bilemiyorum ama parlattığını farkettim. Diş ipi temizliğinden sonra da kullanmayı da pek seviyorum.

sante ağız çalkalama suyu içerik

İçerik

Klasik market ürünleri gibi toksik ya da sert kimyasallar kullanılmamış. Ama florür içeriyor, bu konuda hassassanız en baştan uyarayım. Benim için hava hoş çünkü diş doktorum macun bulamıyorsam dahi florürlü herhangi bir ürün kullanmamı tavsiye etmişti. Tabii tartışmalı bir madde olduğunu kabul ediyorum. Büyük miktarlarda yutulmadığı takdirde zararının olmadığını söyleyenler de var. Hatta benim gibi florür içeren cruelty free ve vegan ağız ve diş ürünü arayışında olanları da gördüm. Doktoru florür de florür diye tutturanlar illa ki hayvanlara zulmedilmiş ürünleri kullanmak zorunda değil! B12 (siyanokobalamin) takviyeli olduğunu zaten söylemiştim, bu da bir bonus.

sante ağız çalkalama suyu vegan

Cruelty-free ve Vegan İddiası

Sante, Peta sertifikalı hayvanlarda test etmeyen bir marka. B12 vitaminli ağız çalkalama suyu vegan formüllü (hatta doğrudan vegan ve vejetaryenler için üretilmiş). Alman malı.

Nasıl Temin Ettim?

Vegan Dükkan‘dan almıştım ama doğal ürün satan birçok online alışveriş sitesinde bulmak mümkün. Ara sıra Ekolojik Pazar’da da görmüştüm. Fiyatı 50 tl civarı. Umarız Sante ve Logona gibi Alman markalarını da Rossmann’da görmeye başlarız.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.