IMG_3538-2Prestige markası hep Amerikan bloglarında gördüğüm ama burada satılmadığını sandığım bir markaydı. Geçen günkü alışveriş postunda da bahsettiğim gibi bizim T-shoplarda standını gördüğümde ilk önce inanamadım. Yeterince reklamı da yapılmadı maalesef, herkes haberdar değil. Bilinmeyen bir marka olunca daha şüpheyle yaklaşılıyor ister istemez. İlk denediğim ürününü de beğenince buraya yazmak farz oldu.

IMG_3539

Tamamen rastgele seçtim rimeli. Çok siyah olduğunu iddia ediyor etmesine ama o kadar exxxxxtra değil bence. Aldığım rimelden beklentim kıvırması, kirpikleri kalın ve çok göstermesidir. Bence işe de yarıyor ama mucizeler beklememek lazım. Formülü ne kuru ne de yapışkan. Fırçası böyle spiralli alengirli bir şey. Bu tarz fırçalar kıvırmayı nispeten daha iyi beceriyorlar sanırım. Kirpikleri birbirine yapıştırmıyor. Rimel sürmede yeteneksiz olduğum için kirpikleri yapıştırmakta ustayımdır, hele rimel de buna meyilliyse ortaya muhteşem eserler çıkarabilirim. O yüzden genelde tek kat sürüyorum, kirpiklerle çok uğraşmıyorum, onların boyanması yetiyor. Bu rimelle ilk kat kuruduktan sonra ikinci kat geçmek gayet güzel sonuçlar yaratıyor. İlk kata başka rimel, ikinci kata Prestige deneyince de fena olmadı. Özellikle alt kirpiklerimi oraya buraya bulaştırmadan boyatmayı başarabiliyorum ya, gerçekten büyük kolaylık. Gün içinde göz altına dökülmüyor, akmıyor. Ağlayınca, denize girince durum ne olur bilemem ama.

 

IMG_3739-2İçeriğini size “doğal-bitkisel içerik, paraben yok” diye pazarlıyorlar ama lütfen kanmayalım buna. Bazı ürünlerinde paraben olmadığı doğru ama içerik konusunda hassasiyet göstereceksek piyasadaki tek zararlı maddenin paraben olmadığını artık öğrenelim lütfen. Ha, böyle bir drugstore firmasında ben zaten içerik iyi olsun diye kasmıyorum, ki markanın da böyle büyük iddiaları yok. Bizimkilerin çakallığı işte.

IMG_3601-2-2Rimeli Şişli T-shop’ta görüp Beşiktaş şubesinden aldım. Yani markayı merak edip incelemek isteyenlerin aklında bulunsun, bu iki şubede kesin satılıyor. Fiyatı şimdiye kadar zam gelmediyse 38,90 tl. Bir drugstore markası için yine pahalı maalesef. Daha doğrusu markanın orjinal fiyatları uygun olmasına rağmen buradaki paragözler üzerine cömert kârlar koyarak satıyorlar. Gratis’in insaflı fiyatları nerede, bu nerede. Fakat Peta sertifikalı hayvanlar üzerinde test etmeyen markalardan olması gibi bir avantajı var. Her ürünü vegan değil, ambalajların üstünde içerik yazdığı gibi websitesinin içerik bilgileri bölümünden de incelenebilir. Amerikan sitesinde de bulunabildiği halde size İtalyan sitesinin linkini verdim çünkü bizde satılan ürünlerle Amerika’dakilerin bazıları farklı. Sanıyorum ürünler gibi fiyatlar da Avrupa bazlı olmuş. Bu fiyatlara bu kadar zayıf reklam ile ülkemizde pek tutunamaz sanıyorum. Umarım yanılırım çünkü ne kadar çok alternatifin olması o kadar iyi. Cruelty free olduğu için şans verilebilir.

12
Yorum Bırakın

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

palatosun
Ziyaretçi
palatosun

fırçasının şekli çok değişikmiş
güle güle kullan

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Teşekkürler:)

Elif Ebru Yüksel
Ziyaretçi
Elif Ebru Yüksel

Siskocuk kalem farlari var, far desen degil, kalem desen hic degil, krem far-kalem arasi bisi, surdukten bir sure sonra sabitleniyor, akmiyor, bulasmiyor. Tavsiye ederim kullanisliligi acisindan fakat icerik incelemedim. Gule gule kullaniniz maskaranizi. Sevgiler.

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Kalem farlarını inceleyeceğim en yakın zamanda. Teşekkür ederim tavsiyeler için.

j.d.
Ziyaretçi
j.d.

Aaa bu markanın cf olduğunu bilmiyordum ben inanır mısın :) Fırçası aynı Alix Avien DNA maskaranın ki gibiymiş :)

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Ben de cruelty free bloglarda gördüğüm için aklımda kalmış yoksa özellikle araştırmazdım:)

Sibel.
Ziyaretçi
Sibel.

Alix Avien’in DNA maskarasiyla ayni fırçası. O rimel de guzeldir. Tabii, sertifika olayi yok. Ancak 40 lira da pahali ya. Elin paragozleri yuzunden pek ilisemeyecegim bir marka olacak sanirim. :/

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Alix Avien’in diğer rimelleriyle pek güzel tecrübelerim olmadı ama DNA rimelini deneyeyim madem:) Evet maalesef pahalı, Avrupa’da da benzer fiyatlarla satılıyor gerçi (döviz kuru malum) ama Wet’n’Wild gibi ucuza getirebilirlerdi. Yine de cf marka alternatifi bulunması bakımından iyi bence.

aden
Ziyaretçi
aden

givenchy noir couture’le aynı fırça. çok ilginç o rimelin fırçası olay olmuştu, high end olduğu için sanırım. givenchy’nin benim kirpiklerimde yarattığından daha iyi sonuç yaratmış senin kirpiklerinde bu. hem de cf, bakılabilir.
fiyat meselesine gelince, çok haklısın ama l’oreal rimele 40-50 lira verirken şikayet etmeyen insanlar bunu alırken de etmesin bence; ülkeye geç gelmiş drugstore markası sonuçta.

not: cf olmayan givenchy’den bahsetmem uygun mu emin değilim. cf kararımdan önce hediye gelmişti, sevmemiştim zaten. onun fırçasına özenenler buna bakabilir diye yazdım.

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Ya hassasiyetini yerim<3 :* Ben de Rimmel Sexy Curves’e benzettiğimi yazacaktım ama onunki plastik fırçaydı. O markaların sadece adının geçmesi insanların almasına sebep olacaksa gidip alsınlar ne yapalım. Sansürleyecek halimiz yok^^
Fiyat konusunda adamlara kızsam da dediğine aynen katılıyorum. Loreal’in, Max Factor’un aynı kalite rimeli de benzer fiyatlara satılıyor ve onları alan çok var. Yurtdışı fiyatlarıyla aynı olmayan HER marka toplu olarak boykot edilecekse ben de desteklerim tabii ama bayıla bayıla Loreal alırken Prestige-Nyx fiyatlarından şikayet etmek biraz da kötü niyet oluyor.

Sibel.
Ziyaretçi
Sibel.

Bugun ihtiyac dahilindeki alışveriş diyetimi Wet n Wild’in uclu farlarini alarak bozayim dedim. O ara kasada broşürunu gördüm ki, Gratis’e LP sertifikalı cilt bakım urunu gelmis. Markanin ismi Marilou Bio. Tepemde duran çalışanlardan oturu sertifikasi var mi ambalajin uzerinde diye pek bakamadim; ama baktigim kadariyla da yoktu. Gerci belki o amblem icin para odedikleri içindir; ama brosurunde vardi LP ibaresi. Icerikleri de fena degil. Az icerik kullanmis ama kimyasallar var. Ha, urun icin tamamen dogal falan yazmışlar tabii ki. Gerçi silikon yok, paraben yok; o da bizim dogalcilara yeter hahaha.

Gratis’e ozel ürünler de indirim olursa deneyecegim. Fiyatları 25 30 lira arasi degisiyor.

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Markayı Leaping Bunny listelerinde aradım baya ama bulamadım. Broşürde yazılanlar aldatıcı olabilir, ne de olsa bazı markalar herhangi bir setifikalama şirketine başvurmadan logoyu bile koyuverebiliyorlar, Gratis’e ne kalmış. Ama bu markanın Ecocert’i var ve Çin’de satılmıyor anladığım kadarıyla. O yüzden hayvan testi yapmadığını varsayabiliriz bence. Çok teşekkür ederim haber verdiğin için^^ Ben de bakayım en yakın zamanda.