Pixi Glowtion Day Dew Aydınlatıcı Losyon

Pixi glowtion day dew aydınlatıcı losyon

Geçen postta bahsettiğim Pixi Glow toniği ne kadar sevdiğimi görünce dedim ki, bu Glow serisinde var bir keramet. Ne zamandır ışıltılı bir baz arıyordum. Özellikle kışın mineral pudram ya da diğer fondötenlerim fazla mat ve kuru görünebiliyor çünkü. Üzerine aydınlatıcı uygulasan bile sahte duruyor, altına ağır bir nemlendirici kullansam gözeneklerim tıkanabiliyor. Bu yüzden nemlendirici özellikli ışıltılı bir baz işimi görebilir diye düşündüm. Herkes Pixi Glowtion Day Daw’ün Strobe Cream’e dupe olduğunu anlata anlata bitiremeyince ben de bir şans vermek istedim.

İyi ve Kötü Yönleri

Glowtion Day Dew ışıltılı baz beklentimi karşıladı. Ama nemlendirme kısmı? Pek sayılmaz. Zaten müthiş bir nemlendirmeye ihtiyacım yok açıkçası, en azından gündüz için, o işi gece yatmadan önce halletmeyi tercih ederim. Ama bazın en azından kuru görünümü azaltsın isterdim. Gel gelelim, sadece yüzüme ışıltı sürmüş gibi hissediyorum. Bir de altına nemlendirici kullanacaksam ne anlamı kalacak? Sabahları makyajıma ekstra bir adım ekleyecek kadar zamanım yok. Yani varsa bile ayıramam. Bu açıdan kuru ciltlere yeterli geleceğini sanmıyorum. Tabii siz işinizi sağlama alıp öncesinde nemlendirici uygulayacaksanız o zaman sorun yok.

Işıltısına gelelim. Hafif pembe tonlu bir ışıltısı var. Çok kuvvetli bir ton değil ve zaten hiçbir kapatıcı özelliği yok. Ama sarı alt tonlu bir başka renk de üretebilirlermiş. Bunun dışında o başta görünen parlaklık blend edince sanki kayboluyor. Daha doğrusu şöyle diyeyim, arkasında ışıltı partikülleri bırakıyor. Pudra fondöten kullanacaksanız tamamen kapanıyor zaten. Likit fondötenle alttaki bu ışıltılar belli olabiliyor. Yakından bakınca biraz simli simli parlıyor gibi. Uzaktan pek bir değişim yaratmadığını düşünüyorum ama belki de elimi hafif tuttuğum için yeterli gelmiyor da olabilir, kesin konuşmayacağım.

Genel olarak beklediğim nemli efektini pek vermiyor. Gerçek anlamda nemlendirmediğini zaten söyledim. Yine de aklıma geldikçe kullanıyorum. Özellikle gece çıkacaksam ya da gündüz böyle simler ışıltılar kaldırabilecek mekanlara gideceksem bol bol kullanıyorum.

İçerik

Nemlendirici maddelerdense silikonlar ağırlıkta. Bu yüzden baz olarak fena olmayacağını düşünüyorum. Ben üzerine fondöten uygularken yarattığı bir fark göremedim gerçi. Sağlık açısından şüpheli birkaç madde bulunduruyor içeriğinde, toksik olduğunu düşünmesem de “temiz içerikli” olduğu da söylenemez.

Cruelty-free ve Vegan Beyanı

Pixi’nin herhangi bir cruelty free sertifikası yok. Hayvanlarda deney yapmadıklarını, tedarikçilerinin de bu testleri gerçekleştirmediğini iddia ediyorlar, merak edenler şuradan görüntüleyebilir. Ayrıca Çin’de satmıyorlar. Tabii bu iddialara güvenip güvenmemek size kalmış.

Pixi’nin hayvansal madde içermeyen birçok ürünü var. Logical Harmony’nin yayınladığı Pixi vegan ürünleri listesinden görüntüleyebilirsiniz.

Nasıl Temin Ettim

Zamanında beautybay.com’dan almıştım, şimdi artık Pixi satmıyorlar sanırım. Ama markanın kendi websitesinden Türkiye’ye sipariş verenler olduğunu da biliyorum. Gümrüğe takılmasından endişelenenler instagram satıcılarından alabilir. Orjinal fiyatı $22.