Pixi Glow Tonik

pixi glow tonik

Tonik olayını ne kadar sevdiğimi önceki yazıda anlatmıştım. Biraz daha buradan devam edelim öyleyse. En basitinden lavanta ve gül suyu gibi doğal tonikler bende hep işe yaramıştır. Cildimin ağır kremleri kaldıramadığı dönemlerde canlandırmaları, nemlendirmeleri hoşuma gidiyor. Bu konuda yeniliklere açık olduğum için Pixi’nin pek övülen Glow toniğini denemeden edemedim ve itiraf edeyim, albenili ambalajının da etkisi olmadı değil. Ama asıl kıymetini ara verip tekrar başladığım zaman anladım. Elbette mucize yaratmasa da anında etkisini gösteriyor, cilt sorunlarım hemen azalıyor, sakinleşiyor.

Bu toniğin olayı adı üzerinde ışıltı vaat etmesi. Glow serisinin diğer her ürünü için söyleyemem ama bu üründe kesinlikle ışıltı partikülleri yok, tamamen cilt bakımına yönelik yaratılmış zaten. İçinde %5 oranında glikolik asit var ki bu tarz AHA kategorisindeki asitler cilde nazik bir peeling yaptığı için şu meşhur “glow” denen sağlıklı görüntüyü veriyor.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Özellikleri

Glow tonik sadece sağlıklı cilt görünümü vermekle kalmıyor tabii, gerçekten de sağlığına kavuşturmak için elinden geleni yapıyor. Cildi yumuşatıyor, renk düzensizliklerini azaltıyor, nem veriyor. Koca koca sivilceleri hop diye söndürmesini, tedavi etmesini beklemeyin ama amacınız kontrol altında tutmaksa bunu çok iyi başarıyor. Genel olarak bir sürü şey yapıyor, kendisi müthiş biri. Bakın herkes için söylemem bunu, bilirsiniz.

Dönem dönem egzama ve akneyle boğuşan, karma ciltli biri olarak bu tonik sizin cilt tipinize uyar mı bilemem. Ama glikolik asit gözenekleri tıkamadan nem veren, cildi düzgünleştiren bir madde olduğu için özellikle yağlı/karma ciltlerin seveceğini tahmin edebiliyorum.

İçinde nazik de olsa asit var, güneş ışığına hassasiyet yaratmaması için yazın kullanmıyorum, ara veriyorum. Bir anlamda iyi de oluyor çünkü aylar boyu düzenli kullanınca etkisinin azaldığını hissediyorum. Hazır sonbahara girmişken geçen gün yine kullanmaya başladım ve ne kadar işe yaradığını tekrar hatırladım. Kuru ve soğuk kış günleri dışında tek cilt bakımı ürünü olarak bunu kullansam yeridir, her işe yetişiyor.

İçerik

Aktif bileşeni glikolik asit konusuna az önce değindim zaten, cilde sert davranmadan ölü deriden arındıran ve cildi yenileyen bir madde. Aloe Vera ve Witch Hazel da cildi sakinleştirme ve arındırma özelliklerine sahip. Ayrıca birçok nemlendirici ve besleyici bitkisel özlere yer vermişler. Alkol içermemesi önemli, çünkü piyasadaki birçok toniğe bundan bol bol koyuyorlar, cildi kurutup yağ dengesini bozduğu söyleniyor. Maalesef parfüm içeriyor ama bileşen listesinin en sonunda yer alıyor. Bu kadar küçük bir miktarın zarar vermeyeceğini umuyorum. Ama genel olarak “temiz içerik” konseptli bir ürün sayılmaz, burada anlaşalım.

Cruelty-free ve Vegan Beyanı

Pixi’nin herhangi bir cruelty free sertifikası yok. Hayvanlarda deney yapmadıklarını, tedarikçilerinin de bu testleri gerçekleştirmediğini iddia ediyorlar, merak edenler şuradan görüntüleyebilir. Ayrıca Çin’de satmıyorlar. Tabii bu iddialara güvenip güvenmemek size kalmış.

Pixi’nin hayvansal madde içermeyen birçok ürünü var. Logical Harmony’nin yayınladığı Pixi vegan ürünleri listesinden görüntüleyebilirsiniz.

Nasıl Temin Ettim

Zamanında beautybay.com’dan almıştım, şimdi artık Pixi satmıyorlar sanırım. Ama markanın kendi websitesinden Türkiye’ye sipariş verenler olduğunu da biliyorum. Gümrüğe takılmasından endişelenenler instagram satıcılarından alabilir, popüler bir ürün olduğu için birçok satış hesabında görüyorum. Büyük boyunun orjinal fiyatı £18, küçük boyu daha ucuz. AHA’lerle iyi deneyim yaşamış olanlara ve tonik sevenlere kesinlikle öneririm! Keşke Türkiye’de de satılsa ama şimdilik bu uzak bir ihtimal gibi gözüküyor.