Klasik Renklerde Vegan Ojeler: Note Kozmetik Kırmızı, Bordo ve Siyah Tonları

Oje söz konusu olunca farklı renk skalalarını tercih etmeyi seviyorum. Bir yandan ne kadar az uğraş, o kadar iyi mantığında olunca çoğunlukla mat ojelerle yoluma devam ediyorum, çünkü sürmesi de çıkarması da kolay. Formülasyon olarak büyük beklentilerim olmasa da ortalama bir performansın kimseye zararı olmayacağı kanısındayım. Özellikle opak ve kolay kuruyan oje hayatımı kurtarıyor desem yeridir. Bu yüzden denediğim birkaç ojeden bahsedeceğim bugün, hepsi sık kullanılan renklere ve ortalama formüle sahipler, bir de markaları Note Kozmetik.

Note Kozmetik ojelere vegan ve kolay ulaşılabilir olduğu için ağırlık verdim. Özellikle iyi alternatiflerini aradığım siyah, bordo ve kırmızı gibi renkleri barındırması bir başka tercih sebebi. Memnun kalınca da arayışımı bıraktım, kendileriyle mutluyum.

Formülünü tek kelimeyle özetlemek gerekirse, “ortalama”. Ne akışkan ne de yoğun bir formülü var. Tek katta neredeyse opak bir görünüm sağlayabiliyor. Ben çoğunlukla ikinci kata uğraşmıyorum bile. Hal böyle olunca çabuk da kuruyor. Tırnakların ucundan çıkmaya 2-3 günde başlıyor. Tek sevmediğim yönü fırçası. İnce klasik bir fırçası var. Oysa ben daha kalın ve ucu oval fırçaları daha pratik buluyorum.

Tırnaklarımı uzatmayalı rahat 10 sene olmuştur (en az 10 sene daha da uzatacağımı sanmıyorum). O yüzden sadece kısa tırnakta fotoğraflayabildim.

No.46 – Midnight Black

Vegan formüllü klasik siyah bir oje bulmakta nedense çok zorlandım. Note’un siyah rengiyle karşılaştığımda epey sevindiğimi hatırlıyorum. Neyse ki yapısı da hayal kırıklığına uğratmadı. Siyah ojeyi sıkıcı olarak görmeyi bırakıp sevmeye başladım. Yalnız ojeyi çıkardıktan sonra tırnaklar kirli gibi duruyor. Sanırım koyu ojelerin laneti bu. Gülü seven dikenine katlanır…

No.16 – Garnet Red

İşte en sevdiğim renk. Çok koyu bordo, hatta halk arasında siyaha yakın kırmızı olarak geçer. Bu rengi tutturmak çok zordur çünkü şişede koyu gibi görünen oje tırnakta birden kırmızıya döner. Ama bu gerçekten o siyahımsı efekti yakalayabilmiş. Üstelik 2 kat geçince çok daha yoğun, şahane bir renge dönüşeceğinden eminim. Alt tonu ise ne fazla kahve, ne fazla mor, ikisinin arası, tam kararında. Bu kış bol bol sürülecek.

No.29 – Reddish Orange

Geçen yaz turuncumsu, sıcak, kızıl renklere karşı bir takıntım vardı. O sırada bu cart kırmızı (ama koyu kırmızı falan demiyorum, tam anlamıyla kırmızı) beni pek cezbetti. Her ne kadar ojenin ismi ‘kırmızımsı turuncu’ olsa da bence daha çok turuncumsu kırmızıya, yani nam-ı diğer bayrak kırmızısına daha çok benziyor. Büyük umutlarla almama rağmen kendime pek yakıştıramadım. Klasik kırmızı efekti uzun tırnaklara daha uygun olur bence. Çok güzel bir 50’ler Hollywood yıldızı havasına bürünür!

Hayvan Deneyleri ve Vegan Beyanı

Note Kozmetik hayvanlarda deney yapmayan, bol vegan seçenekli bir marka. Bu konuyla ilgili daha fazla ayrıntıyı şu postumda bulabilirsiniz.

Nasıl Temin Edebiliriz

Note ojeler birçok marketlerde, Gratis, Watsons ve Rossmann gibi kişisel bakım mağazalarında kolayca bulunabiliyor. Fiyatları 5-8 arası değişiyor.