mychelle-pumpkin-renew-yuz-kremi-nemlendirici-dogal-organik-vegan

Cilt bakımı rutinimde bahsettiğim Skin Blossom Age Resist Nemlendirici favorimdir, kendisinden şaşmam. Ama tabii ki ara sıra farklı şeyler denemeyi seviyorum. Yabancı bloglarda gördüğüm MyChelle Dermaceuticals markası Türkiye’ye geldiğinde burada sevincimi paylaştmıştım, takip edenler hatırlar belki. Fabrikasyon market markaları gibi toksik içerikler kullanmadıkları, çevreci bir duruş sergiledikleri için ilgimi çektiler. Aynı zamanda tamamen cilt bakımı odaklı, dermakozmetiğimsi bir marka. Tam anlamıyla reklam markası sayılmayacağı için burada satılmaya başlanmasını ilk önce tuhaf buldum. Ne de olsa böyle güzel şeyleri barındırmıyorlar. Evet, ara ara Lush’ı hatırlayıp sinirleniyorum. Hazır fırsat yakalamışken, uzun zamandır gözümün olduğu Pumpkin Renew kremi denedim. 

Daha fazla detaya girmeden önce cilt tipimden bahsedeyim ki söylediklerimi buna göre değerlendirin. Cildim karma, yani hem yağlı hem de kuru. Bazı bölgeler çok çabuk yağlanırken bazı bölgeler üstüne çok düştüğüm halde soyulabiliyor. Özellikle kış mevsiminde tabiri caizse kutuplaşıyor cildim. Kurular ve yağlılar sevimsiz bir çatışma içine giriyor. Bu yüzden kolay emilen ve hafif nemlendiriciler seviyorum, kuru bölgelere gerekirse ekstra bakım yapıyorum. MyChelle Pumpkin Renew de karma cilt tipine uygun olduğunu belirtmiş. Bende işe yarayacağını düşünerek aldım. Şu anda neredeyse bitmek üzere. Eh, 1 yıl geçti üzerinden. Biraz daha oyalanırsam bozulacak.

MyChelle Pumpkin Renew Nemlendirici

Özellikleri

Bu kremi nasıl tarif etsem bilemiyorum. Bir yandan çok yoğun ve yapış yapış olduğunu söyleyemeyiz. Diğer yandan pek hafif yapılı olmadığı kesin. Dağıtması losyon türündeki ürünlerden biraz daha zor. Ama nemli cildime uyguladığımda tamamen dönüşüm geçirdiğini gördüm. Böylece hem kolay sürülüyor hem de daha rahat emiliyor. Benim için olumlu özelliklerinden biri cam kapta bulunması. Bu tarz geri dönüştürülebilir, plastik harici materyaller kozmetikte daha fazla kullanılsa keşke. Ama bunun dezavantajları da var. Mesela parmağını içine daldırmak zorundasın. Elin ulta temiz olmak zorunda. Bu yüzden ne pratik ne de hijyenik buldum.

Sadede gelelim. Bu krem karma ciltler için uygun olduğu söylense de ben buna katılmıyorum. Nemlendiriyor ama öyle derinlemesine değil. Buradan yağlı ciltlere uygun olduğunu söyleyebilir miyiz? Hayır. Çünkü sürdükten sonra tam anlamıyla emilmiş gibi hissetmiyorsun. Buradan yapış yapış olduğunu çıkarmalı nı? Hayır. Geride kesinlikle yağlı bir his bırakmadı, ama belli ki cildime ağır geliyor. Buna rağmen sivilce vb problemlere sebep olmadı. Hatta kimi sabah kalktığımda sivilce izlerinin daha az belirgin göründüğünü farkettim.

Bana sorarsanız normal, sorunsuz cilde sahip olanlar için daha çok işe yarayacaktır. Çok kuru ciltler için nemi yetersiz gelebilir. Yağlı ciltlerin de daha ferah bir şey arayacaklarını sanıyorum. Ama mevsim geçişlerinde ya da gece kremi olarak kullanıldığı takdirde karma/yağlı ciltlerin de beğenebileceklerini düşünüyorum. Özellikle yüzünüzü yıkadıktan sonra sürerseniz adeta doruğa ulaşıyor arkadaş. Sanırım ciltte koruyucu tabaka işlevi gören içerikler barındırdığı için salt nem vermekten ziyade suyu hapsetme olayında daha çok başarılı.

 

İçerik

Paragraflar boyunca içerik listeleyen ürünler her zaman kezzap misali zararlı olacak diye bir şey yok. Bu krem de bunun güzel bir örneği. Toksik olarak bilinen kimyasalları içermiyor. Nem ve kıvam veren maddelerle birlikte bolca ekstrat konulmuş, yağlar da ilk içeriklerden değil. Yani çok ağır ve yapış yapış bir krem olmadığı içeriğinden belli. Gözüne Laktik Asit ilişen vegan arkadaşlar olmuştur. Bunu araştırdım. Websitelerinde glukozdan elde edilen laktik asit kullandıklarını belirtmişler. Yani ürün vegan formüle sahip.

Cruelty-free ve Vegan Beyanı

MyChelle, Peta sertifikalı hayvanlarda test etmeyen bir marka. Kendilerinin cruelty free beyanına şuradan ulaşabilirsiniz. Üretimin hiçbir aşamasında deney yapmadıklarını ya da bunun için başkalarına para ödemediklerini belirtmişler özetle. Ancak her ürünü vegan formüle sahip değil. MyChelle vegan ürün listesini görüntülemek için tıklayın. Listeye göre vegan sekmesinin altında hayvansal maddelerin listelendiği ürünler veganlara uygun değil. Diğerleri ise vegan formüle sahip.

Nereden aldım?

Mychelle nemlendiriciyi Türkiye’den almışım gibi bir hava yaratmışım yukarıda. Ama hayır. İndirimde görünce dayanamayıp yurtdışından sipariş vermiştim. O zamanlar bu kadar yaygın değildi ve ben sabırsız bir Koç burcuyum. Şimdi belli başlı eczanelerde ve online alışveriş sitelerinde bulunabiliyor tabii. Gözüme kestirdiğim birkaç ürünü daha var, onları buradan almayı düşünüyorum. Ne de olsa döviz aldı başını gitti ve yurtdışından sipariş etmek artık pek kârlı değil. Neyse, önemli olan ulaşabiliyor olmamız!

3
Yorum Bırakın

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

dofa
Ziyaretçi
dofa

ben de kulllandım bitirdim. :) emilmesi biraz sorunluydu ve gerçekten çok da nem vermiyordu. acaba başka bir amacım vardı kremin ben mi göremedim dedim. bir de benimkinin kapağın altında bir beyaz koruma kapağı daha vardı ya işte o paramparça oldu nedense, düşürmedim de sanki kimyasallardan parçalanmış gibiydi. kavanozunu saklıyorum yalnız bir şey yaparım diye çok güzel çünkü.

yasemin
Ziyaretçi
yasemin

merhaba öncelikle blogunu bulduğum için çok mutluyum, pek çok farklı ürünle tanışmış oldum. Ben cilt bakımımda nemlendirici olarak beyond true eco markasının happy snail aqua cream’ini tercih ediyorum içerisinde yam bitkisinin cilt yenileyici özelliğe sahip özü bulunuyormuş ve bu yüzden adını happy snail koymuşlar. ilk duyduğumda çok hoşuma gitmişti :D beyond cruelty free ve vegan bir kozmetik markası, organik içeriğe sahip olduğu için ben genelde memnunum ve tercih ediyorum. cilt bakımı için eksik ürünlerin olursa bakmanı tavsiye ederim.