IMG_7847Saç spreyine çok acil ihtiyacım olduğu bir gün en ucuz spreylerden birini hemen kapıp üzerine hatta markasına falan bakmadan alıvermiştim. Daha sonraları biraz inceleyip ambajalajın üzerinde bir tavşan logosu olduğunu gördüğümde ise o günün şansın yüzüme güldüğü nadir zamanlardan olduğunu anladım. İyi ki almışım!

Zor ve karışık saç modelleri yapmıyorum açıkçası. Saçlarım uzunken arada sırada maşa yapıyordum ve beni zaten birkaç gün idare ediyordu hiç bir ürün kullanmadan. Asıl sorunumsa kaküllerim. Kakülü olanlar bilir, eğer sıkılıp uzatmaya karar verirseniz en az 1 senelik bir işkence dönemi başlar. Uzayıp gözün içine giren ve önümüzü görmemizi engelleyen o saç tutamlarını nasıl saçmasapan bir görüntü oluşturmadan bir yerlere tutturmak, tokalamak gerektiği konusunda uzun uzun düşündürür, uykularımızı kaçırır. Eh, kakül olarak uzun, saç olarak kısa telleri kafama yapıştırıp kullanma olayına ancak 3-4 ay dayanabiliyorum ben. Sonrasında “eeh yeter bee” deyip elime makası alıyorum. Ama kaküllü olmak da sanıldığı kadar kolay değil, hele hele küt kesimliyse. Tamamen düz olması ve gün içinde de bu düzlüğünü muhafaza etmesi gerekiyor.

Bu kadar uzun açıklamama gerek yoktu aslında (şikayet etme fırsatını tepemedim), kısaca bu spreyi kaküllerim için kullanıyorum ben. En güzel yanı da saçımda herhangi bir sertlik yaratmadan -saçımda sprey yokmuş gibi- o kaküllerin düz kalmasını, ufak bir rüzgarda oraya buraya dağılıp mutasyona uğramamasını sağlıyor. Benim işimi çok güzel görüyor yani.

IMG_7852

Ambalajın üzerinde tavşan logosu Leaping Bunny ya da Peta sertifikasına ait değil, kafalarına göre konulmuş bir görsel. Küçük yerli bir marka, hayvan deneyleri yapacağını sanmıyorum. Ambalajlarına tavşan koymasıyla diğerlerine göre daha tercih edilebilir bir durumda tabii. İçeriklerini de Avrupa’dan tedarik ediyorlarmış ki bu konuda pek bir bilgi verilmemesine rağmen en azından Avrupa Regulasyonlarına uyduklarını tahmin ediyorum (umuyorum).
Güncelleme: Morfose ve Akat Kozmetik, hayvan deneyleri politikasını sorduğum maillerime dönüş yapmıyorlar. Daha önce de dediğim gibi, tek başına tavşan logosu yeterli değil. Bu yüzden güvenip güvenmemek sizin kararınız. Daha emin olduğunuz alternatiflere ulaşabiliyorsanız onları tercih edin lütfen. Ben sertifikalı cruelty free Superdrug’ın spreyleri olduğu sürece Morfose alacağımı sanmıyorum.

İçerik: ALCOHOL DENAT, D-PANTHENOL, BUTANE-PROPANE-ISOBUTANE LIMONENE POLYVINYLCAPROLACTAM, ISOPROPYL MYRISTATE, PERFUME.

Ben bu spreyi kuaför malzemeleri satan öyle küçük bir dükkandan almıştım. Morfose markasının başka birkaç çeşit spreyleri de olduğu gibi saç ürünleri de bulunuyor.

4
Yorum Bırakın

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sibel.
Ziyaretçi
Sibel.

Bu aralar reklamları dönerken, bu yazı güzel oldu. :) Verdiğin siteye baktım da, tam bir kuaför ürünü. Fön suyu, kiloluk şampuan, saç rengini sabitleyen yağlar… Fiyatları da oldukça uygun. Bir de peelingi varmış.. İçerik de, anladığım kadarıyla, temiz görünüyor. Diğer deney yapan ve içeriği daha karmaşık olana ürüne karşın, biraz daha hafif, daha doğal bir etkisi olacaktır diye düşünüyorum. Umarım yakında pek çok kuaförde yerini alıp hayvan deneyi yapan markaların önüne geçer.

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Reklamları mı dönüyor? Nerede yahu ben de adı sanı bilinmeyen bir marka sanmıştım=D Tek bilmeyen ben miymişim ahaha.

Diğer ürünlerini bilemem ama spreyinin içeriği basit görünüyor. Benim çok içime siniyor kullanırken. Ayrıca katılıyorum, Loreal ve Schwarzkopf ürünlerinden vazgeçmeyen kuaförler bu tarz markaları kullanmaya başlarlar umarım.

Karadut
Ziyaretçi
Karadut

Ben de liseden üni 2ye kadar aralıksız kahkül sorunsalını yaşadım.Aynı şekilde uzatmaya çalışmak, cinnetle makaslamakla süren bir kısır döngüydü. En sonunda uzattım kurtuldum.Ama aradaki Kamil hallerimi hatırlamak bile istemiyorum.
Ama o arada hiç sprey kullanmadım; keşke kullansaymışım, bu kadar acılı olmazdı o zaman.Peh

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Aynen yahu benim de aklıma gelmeyecekti de evde bir saç spreyinin olması beni kendime getirdi ancak. Uzatma olayını ben de hala istesem de gıcık tutamı bir yere tutturmam lazım. Nasıl gerizekalı bir görüntü, sen bilirsin ancak. Sabır lazım tabii.

%d bloggers like this: