Mılk Makeup Allık ve Aydınlatıcı Stickler – Stardust, Supernova ve Perk

Mılk Makeup Allık ve Aydınlatıcı Stickler - Stardust, Supernova ve Perk

Mılk Makeup ürünleri Türkiye’ye geldiğinden beri denemek için fırsat kolluyordum. Daha önce holografik aydınlatıcısını denemiştim ama gözüm lip+cheek’lerde, yani stick allıklarındaydı. Yılbaşı hediyesi olarak bundan istemek en iyi çözümdü. Bir yandan da lanet gibi bir şeydi, çünkü kullandıkça o kadar sevdim ki her rengini almak, bir daha da toz allık kullanmamak istedim. Tabii ki bu kadar açgözlü olmaya gerek yok. Biraz sakinleşince elimdekilerle de gayet mutlu olduğumu farkettim (ama bu yine de fırsat bulduğumda gözüme kestirdiğim birkaç başka ürünü denemeyeceğim anlamına gelmiyor).

Özellikleri

Mılk Makeup sosyal medya hesaplarını takip ediyorsanız az çok fark etmişsinizdir, “çabasız güzellik” imajı yakalayıp buradan yürüyorlar. Odakları hafif ve doğal makyaj, pratik ürünler, taze ve genç cilt. Hatta piyasada popüler ne varsa onlarca varyasyonlarını üretip satmak hiç onlara göre değil. Bu yüzden renkli makyajdan ziyade cilt ürünlerine ağırlık veriyorlar, ürün skalasını minimal tutuyorlar.

Allık ve aydınlatıcı stickleri de tam bunları göz önünde bulundurarak tasarlamışlar. Kolay bir şekilde yanaklarınıza sürüyorsunuz ve parmaklarınızla hafifçe blend ediyorsunuz, bu kadar basit. Tabii isteyen farklı şekillerde de kullanabilir, o artık kişisel tercihe kalmış. Ama günlük pratik ve taze bir görünüm için çok çok güzeller.

Krem formüllü oldukları için ciltle daha iyi bütünleşiyorlar. Toz ürünlerin aksine yüzde mat ve kalıp gibi durmuyorlar. Çok canlı bir görünüm yakalıyorsunuz. Ayrıca gözenekli bölgelerinize sürdüğünüzde bile hafif blurlama efekti yaratabiliyorlar. Yani yanakta yağlı durmuyor, kusurları belirgin hale getirmiyorlar. Hafif nemli duruşlarıyla glass skin / cam cilt dedikleri stili yakalamak için çok uygunlar.

Kendileriyle tek sorunum kalıcılıkları sanırım. Toz allıktan bile daha çabuk uçuyorlar. Bu yüzden birkaç kat sürmek zorunda kalabiliyorum.

Renkler

Lip + Cheek Stick Allık – Perk: Bu renk canlı bir mercan/şeftali karışımı. Biliyorsunuz nude ya da pembeden çok şeftali tonlarını seviyorum yanaklarımda, tabii ki Perk rengini alacaktım. Elime geçtiği anda günlük makyajımın bir parçası oldu zaten. Çok doygun bir rengi olduğu için daha şeffaf bir formül yaratmışlar. Bu yüzden fazla sürüp palyaçoya dönmenizi önlemişler. İsabetli bir karar olduğunu düşünüyorum. Çünkü birkaç saat içinde uçacağını bildiğim için çokça uyguluyorum. Çok pigmentli olsaydı fazla kaçırıp boyalı yanaklarla gezmem gerekecekti. Ve bunu istemeyiz bence.

Holographic Stick – Stardust: Pembe ve mor ışıltıları bulunan, kendisi de pembemsi bir renge sahip bir ürün bu. Makyajımla uyumlu olduğu günler Perk allıkla birlikte uyguluyorum, çok güzel bir efekt yaratıyor. Tek başına aydınlatıcı olarak kullanmaya pek uygun değil, kendi baz rengi benim için koyu kalabiliyor. Daha çok allığın bir parçasıymış gibi kullanmayı seviyorum. Yanaklarımda çok güzel bir pembe ışıltı yaratıyor. Krem yapılı olduğu için toz toz görünmemesi, ciltle bütünleşmesi taze etkisini daha da arttırıyor. Bunu sürdüğümde kendimi pek tatlı hissediyorum. Mini boyundan sonra (eğer bitirebilirsem) tam boyunu almayı isterim.

Holographic Stick – Supernova: Açık mavi ve lila ışıltıları bulunan, hafiften beyaz baz renge sahip bir aydınlatıcı bu. Stardust gibi allık niyetine de uygulanabilecek bir ürün değil, fazla açık tonlu. Daha çok eğlenceli ve renkli aydınlatıcı sevenlerin kullanacağı bir ürün olmuş. Bu arkadaşın da mor ışıltısını göstermek için yanağa boca etmek lazım. Ama gözenekleri belirginleştirmediği için bunu rahatça yapabiliyorsunuz. Hele benzer renkli bir toz aydınlatıcıyla sabitlerseniz hem mor yansımaları parıl parıl parlar, hem de kalıcılığını arttırmış olursunuz.

Cruelty-free ve Vegan Bilgisi

Mılk Makeup hem Leaping Bunny sertifikalı hayvan deneyi yapmayan bir marka, hem de tamamen vegan (yani hiçbir ürününde hayvansal ürün kullanılmamış) bir marka.

Nasıl Temin Ettim

Mılk ürünleri Sephora mağazalarında ve sephora.com.tr‘de satılıyor. Allık ve aydınlatıcı sticklerin tam boyu 190 tl, mini boyları 100-130 tl arası.