milani-bella-eyes-gel-to-powder-cappuccino-bronze-far-cruelty-free-vegan

Milani’nin denemek istediğim bir sürü ürünü olsa da Bella Eyes farlara öncelik vermiştim. Çünkü yapacak bir şey yok, rengarenk farları çok seviyorum. Gerçi bu farlar tam anlamıyla gökkuşağının en parlak renklerini yansıtıyorlar sayılmaz. Ne olursa olsun, nefis renkler. Ki o zamanlar Cappuccino ve Bronze tonlarındaki farlara çok ihtiyacım vardı. Ha, artık yok mu? Benzer renklerde farlar almış bulunsam da Bella Eyes’ları hala sık sık, severek kullanıyorum.

Bu jel-pudra formundaki farlar birkaç yıl önce ilk çıktığında vloggerların dilinden düşmüyordu. Uzaktan değişikmiş görünseler de bana göre bildiğimiz sıkıştırılmış göz farı bu. Ha yapıları gayet güzel, tozutmuyor, pigmentli. Ama oyun hamuru benzetmeleri tamamen yalan. En azından benim elimdeki renkler için böyle. Çok oyalanmadan asıl güzelliğe, renklere geçeyim öyleyse.

Bella Bronze, ismi yanlış koyulmuş o zavallı kozmetik ürünlerinden biri. Bana göre çikolata kahvesi demek daha doğru olur. Turuncudan çok kızıl alt tonları var. Ama fotoğraflarda çıktığı kadar bordo da sayılmaz. Bronz ışıltıları olan çikolata kahve diyelim kısaca. Zaten önemli olan da bu, ışıltısı. Simli ya da metalik bitişli olmamasına rağmen (hatta biraz daha kassa mat bir far olabilirmiş) şahane parlıyor. Öyle çamursu ve solgun değil, gayet canlı bir ton tuturmuşlar. Hem rengini hem de parlaklığını çok sevdiğim için göz altı kirpik diplerime koyu bir renk sürmek istediğimde elim hep Bella Bronze’a gidiyor.

Bella Cappuccino, sütlü kahve dışında tanım bulamadığım bir renk. Hep yiyeceklerden mi gittik ne? Galiba acıktım. Cappuccino tam bir geçiş rengi – yani göz kapağıma sürdüğüm farı daha kolay dağıtmak ve renklerin daha kolay karışmasını sağlamak için tercih ediyorum. Şu sıralar bu işlevi gören başka farlarım var, özellikle sıcak renkler favorim (mesela Lime Crime – Venus renkleri ve Makeup Geek – Peach Smoothie). Ama doğal, nötr tonlarda bir crease istiyorsam harika gölge yaratıyor. Baskın bir griliği ya da kızıllığı olmadığı için her makyaja yakışıyor. Özellikle eyelinerla uyumunu çok seviyorum. Mat bir bitişi var ama kesinlikle tozutmuyor.

milani-bella-eyes-gel-to-powder-cappuccino-bronze-far-cruelty-free-vegan-swatch

Nereden aldım?

Geçen yaz beautyjoint.com‘dan sipariş vermiştim. Kargoda bir sorun çıkmadı ama tekrar hatırlatayım, yurtdışından kozmetik siparişi yasak olduğu için gümrüğe takılmayacağını garantileyemem. Siparişin ayrıntılarını şu yazıda uzun uzun anlatmıştım, merak eden varsa mutlaka baksın.

Cruelty free ve vegan mı?

Milani uygun fiyatlara kaliteli ürün sunmasıyla ünlü bir marka. Bella Eyes farlarını deneyerek ben de bunu deneyimlemiş oldum. Zaten cruelty free olan Milani’nin websitesinde ürün içeriklerinin sunması ve vegan olup olmadığının belirtmesi bir başka memnun kaldığım bir konu. Bella serisinde vegan olmayan birkaç renk bulunuyor ama genel olarak seçenekler çok fazla. Özellikle allıklarını çok merak ediyorum. Umarım ileride Türkiye’de de göreceğimiz bir marka olur.

2 thoughts on “Milani Bella Eyes Gel Powder Far – Cappuccino & Bronze”

  1. Renkler tam benlik! Aslında farlara bakınca daha farklı ve daha yoğun renk hayal etmiştim; ama, bunlar da güzel! Bir beautyjoint çıkarması yapmak istiyorum ama bakalım ne zaman müsait olacağım… güle güle kullan, sevgiler!

    1. Aynen, ben de krem yapıda, daha yoğun bir ürün olacağını düşünmüştüm ama normal sıkıştırılmış far işte:) Yapıları gayet güzel, pigmentasyonları iyi ama başka bir olayı yok.
      Beautyjoint çıkarması yaparsan okumayı merakla bekliyor olacağım! Teşekkürler^^

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.