IMG_9767 (2)Aman iki tanecik şey yani, boşuna ümitlenmeyin bir swatch fırtınası göreceğiz diye. Tabii kafamdaki wishlist’imde 3 şey daha vardı. Güvenli Hisset (feeling secure) ve Fantazi (fantasy) eyeliner, Perspektif (perspective) ruj. Emotional Brilliance serisini çok beğeniyorum çünkü, renk çeşitliliği o alıştığımız “doğal” markaların monotonluğuna göre çok daha yenilikçi. Ortalamanın seveceği en çok satılan renklere değil de değişik zevklere hitap edebilecek geniş bir skalaya odaklanmışlar.

Makyaj serisi çıktıktan sonra Lush mağazasına gidenler bilir, bir çarkıfeleği döndürüp gözünüze ilk çarpan renkleri seçtiriyorlar size. Ben o gün sakin, güvenli hisset ve şimdi unuttuğum bir başka duyguyu seçmiştim. Bu duyguların ürünlerinden hiçbirini almasam da seçtiğim renkleri çok beğendim, ileride de yavaş yavaş almayı düşünüyorum. Tabii ki yarı fiyatına indirim varken almak çok daha mantıklıydı ama bu aralar her şey indirimde zaten. İhtiyacım olmayan herhangi bir şeyi satın almak hiç bu kadar cazip ama bir o kadar da ‘lüks’ görünmemişti gözüme. Son zamanlarda ihtiyaç dışı harcamalarımı !f İstanbul’a yöneltmeye kararlıyım.

IMG_9770 (2)Evde bekleyen ve sayısını parmakla asla sayamayacağım bordoları hiçe sayıp yine gittim bir başka bordo aldım, aferin bana. Kendine Güvenen (confident), Lush rujlarının içlerinde en koyusu sanıyorum. Ne çok mor, ne çok kahve alt tonlu. Daha çok siyahlaştırılmış bordo denebilir. Bu kadar koyu renkler dudaklarımı küçültür aslında benim, daha çok koyu kırmızı-vişne çürüğünü tercih ederim. Ama bir açık ton olarak direkt cart kırmızılara geçiş yapmış Lush. Ki zaten başlı başına böyle güzel bir rengi almazsam içimde kalırdı. Kendime söverek ama asla pişman olmayarak da alıverdim bu ruju. Arkadaşımın yaptığı yamuğa bozulduğum bir gün tanımadığım bir kız rujumun markasını ve ismini sordu. Hemen moralim düzeldi tabii.

IMG_9795-2

 

İçerik: Jojoba Oil (Simmondsia chinensis), Candelilla Wax (Euphorbia cerifera), Rose Wax (Rosa damascena), Titanium Dioxide, CI73360, CI77019, CI15850, CI77499, CI77492.

Görüldüğü üzere saçmasapan böcek ezmeleri (carmine) ya da balık pulları vs yok, vegan. Bir ruj için gayet basit ve saf içeriği bulunuyor Lush rujların. Üsteik ruj içeriklerine bir fondöten ya da krem kadar fazla bakmasak da ağız yoluyla direkt yuttuğumuzu düşünmek lazım.

Rujun çok ince ve hafif bir yapısı var, çoğu zaman dudağımda boya olduğunu unutuyorum. Bu yüzden de kremsi rujların aksine, oraya buraya (ve dişlere) bulaşma olasılığı minimuma iniyor. Kabında ışıltılı vs gibi görünse de sadece ışığı yansıtıyor. Ne çok mat ne de ışıltılı yani. Tek katta nispeten opak bir kapatıcılığı olmasına rağmen iki-üç kat uygulanınca rengi yoğunlaşıp koyulaşabiliyor. Tek kötü yönü eğer dudaklarınız kabuklu ve kuruysa -koyu renk çoğu ruj gibi- bunları daha belirgin hale getiriyor. Ayrıca aplikatörü biraz adi olduğu için sürümü zor, dudak kalemiyle çerçevelemek şart.

IMG_9781 (2)Sofistike (sophisticated) ise nötrlere karşı olmama rağmen “kolay ve stressiz” mantalitesinden dolayı bol bol kullanacağımı tahmin ettiğim bir kahve. Çok tatlı bir rengi var aslında, hafif pembemsi alt tonlu. Bronz, ışığa göre de taupe tonlara kaçan bu tarz renkleri seviyorum. Gel gör ki, kabında görünenden çok daha farklı bir görünüme bürünüyor göze uygulanınca.

Kimileri far olarak toz yapıdakilerden vazgeçmez ama ben krem farların çok işlevli bir baz olduğunu düşünmüşümdür hep. Neyse ki hep kalitelilerine denk geldim şimdiye kadar, ucuzuyla pahalısıyla. Lush’ın Sofistike’si anında sabitlenmesiyle vay be dedirtse de kalıcı olduğu anlamına gelmiyor. 5 saat içinde çizgilenmeye başlıyor. Üstelik sürüldüğü saniyede sabitlenmesinden doğan bir dağıtma zorluğu var. Yeterince hızlı olmazsak ne yazık ki yamalı yamalı görünecek. Çoğu krem far böyledir tabii ama Lush’ınki sabitlenince krem özelliği gidiyor, bir daha oynayamıyorsunuz görünümle, yanlışı silemiyorsunuz.

İçerik: Rose Petal Infusion (Rosa damascena), Water (Aqua), Talc, Glycerine, Almond Oil (Prunus dulcis), Jojoba Oil (Simmondsia chinensis), Cupuacu Butter (Theobroma grandiflorum), Titanium Dioxide,Stearic Acid, Triethanolamine, Cetearyl Alcohol, CI77491, CI77492, CI77499, CI77019, Methylparaben, Propylparaben

IMG_9790 (2)En sağda Sofistike’nin blend edilmiş halini görüyorsunuz. Halbuki fırçayı bir kere sürüverdiğinizde ne kadar etkili görünüyor. Kendine Güvenen ise yukarıdaki dudak uygulamasına kıyasla rengini daha doğru göstermiş.

Her ikisi de VEGAN ve CRUELTY FREE ürünler. Lush makyaj ürünleri çok işlevli olduğu için eyeliner ya da krem farları ruj, rujları allık ya da far olarak da kullanabiliyormuşuz, ben denemedim ama.

Emotional Brilliance serisinin her bir ürünü 42 lira. Ben yarı yarıya indirimle 21 liraya aldım. İndirimin stoklarını tüketene kadar devam edeceğini söylemişlerdi. Hala bir şeyler kalmış olabilir.

Güncelleme: Lush artık Türkiye’de satılmıyor.

17 thoughts on “Lush İndiriminden Alınanlar”

  1. Teşekkürler^^ Ekstradan kurutma durumu bende olmadı açıkçası ama o kuruma olayı herkese göre değişiyor. Esmerlere neden yakışmasın çok da güzel olur bence. Bir cart pembe ve krem rengi nude renklere göre çok daha estetik durur;) Yine de denemek lazım tabii alt ton mevzusu…

 1. Cart pembe ya da nude renklerle aram yok zaten =) İstanbul’a döndüğüm de bir deneyeyim o zaman. Kendine güvenen de isim olarak be yakışır bana var ya. Hayırlı olsun

  1. Tahmin ediyorum tabii, seni cart pembeyle düşünemiyorum ben zaten:D ama esmerlere o tonların yakıştığı gibi bir genelleme yapıyorlar hep, örnek olarak dedim. Kendine güvenen bana da isim olarak çok uydu(!).

 2. Sen ne güzel bir rujsun öyle!! ♥.♥
  Ankara’ya dönünce indirim hala devam ederse eğer bir tane de ben alayım :D
  Güle güle kullan canım ^^

 3. Ahaa yazmışsın! Güzel günlerde olsun öncelikle. Bana hiç yakışmadı dediğim ruj buydu işte, mor alt tonu bende fazla belli oldu, nasıl da harika bir renk oysa. Fara gelince, aynı farı parmaklarımla uyguladım ben, yamalı yamalı görünmedi. Bir de sen parmağınla mı dağıttın swatchta? Neden o kadar mat görünüyor?
  Çok mu sordum ne =)

  1. Sağolasın:) Koyu olduğu için alt tonu çok belirgin görünmüyor bende. Daha nötr görünüyor ama kişiden kişiye değişmesi böyle bir şey demek ki.

   Evet aslında parmakla dağıttım ama çok çabuk sabitleniyor bendeki. Acaba sorunlu ürün mü bilemedim. Belki de dağıtmak için çok kasmış da olabilirim. Hafif pıt pıt yapıp bırakarak deneyeyim o zaman. Öbür türlü fotoğraftaki gibi yamalı ve masmat görünüyor her seferinde:/

 4. genelde sırayla aynı isimleri yorum yapar görünce bi seviniyorum iyi de banane ki. komşum gibi filan zannediyorsam artık seni :D :D yves rocher ultra parlak dudak parlatıcısını alıp kullanamamaktansa lush’ın bu rengini denemek daha mantıklıymış.

 5. Ahaha değil mi:D Hep derim, çekiliş rüşvetiyle gelen izleyiciler yerine arkadaşlarınız olsun blogda diye ama kim umursuyor tabii:)

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.