IMG_0486-2Fotoğrafa dolma parmaklar, çizgili avuçlarla müdahale etmeyi pek sevmem aslında ama bu aralar eğilmek bana yasak. Haliyle bir şeyleri herhangi bir yüzeye koyup makro çekimler yapmayı tercih edemeyeceğim. Bende bulunan -adını hep yanlış yazdığım- Imperialis nemlendirici sadece sample olduğu  için Lush’tan bir görsel koyabilirdim buraya, ama onu da çok soğuk ve samimiyetsiz buluyorum. İdare ediverin artık.

Yağlı-karma cildimden bahsedince görevliler genelde Imperialis’i veriyorlar. Hatta geçenlerde bir tanesi Enzymion tavsiye etti, bakalım. İlk başta Lush’ın yağlı kremlerinin ne kadar hafif olabileceğinden şüphe etmiştim ama bu krem gerçekten de öyle yağlı tabaka bırakmıyor, çok çabuk emiliyor. Kıvamlı bir yapısı olsa da cildin yüzeyinde silikonlu bir hissiyatı olmuyor (ki zaten içeriğinde silikonlar yok). Bu yüzden ciltte kayıp gitmekten çok hemen emilmeye başlıyor. Normalde krem konusunda elini hafif tutan ben bile bol bol kullanmama rağmen yapış yapış olmuyor. Hiç nemlendirmediği anlamına gelmiyor tabii bu; pullanmaları azaltıyor, gerginliği azaltıyor. Yine de çok kuru ciltler için yeterli gelmeyebilir.

Bendeki ilk etkisi gayet güzel olsa da cildim ne sürsem toleranssız. En akışkan ve ince nemlendiricileri bile gün içerisinde kusabilme potansiyeline sahip. Bu yüzden Imperialis de benzer etki gösterip birkaç saat içinde parlama yapmaya başlıyor. Herkeste bu tarz bir etki göstereceğini sanmam ama.

Bir kötü özelliği de son zamanlarda -havalar ısındığı için bozulmasına veriyorum- cildimde garip reaksiyonlar göstermesi. Kullandığım ilk 2-3 ay gayet sorunsuz geçiniyorduk halbuki. Geçen Imperialis üzerine güneş koruyucu uyguladığımda ona kir atmıştım ama tek başına tekrar kullandığımda suçlunun bu arkadaş olduğunu farkettim ne yazık ki. İlk önce yanağımda fındık büyüklüğünde bir kızarıklık oluşturdu (sivilce değil kesinlikle). Tekrar sürdüğümde de aynı yer beyazlaştı garip bir şekilde. Anlayamadım ne oluyoruz. Bozuldu herhalde deyip geçiyoruz.

IMG_0487-2Çok tatlı yavruağzı bir rengi var. Tatlı olmayan şey ise şu ufacık tefecik şeyi parayla satıyor Lush, gözü kor olmayasıca. Yaklaşık 10 lira yanlış hatırlamıyorsam (o günkü aksilikten dolayı fiş verememişlerdi). Kutusunu getirince büyük boyunu alırsan o fiyatı düşüyorlarmış hıh… Ben nedense büyük boyunu alacağımdan eminmişim o zamanlar. Şu anda ise bilemiyorum. Annem beğenirse ona alırdım ama bozuk olduğundan şüphe ettiğim için denettiremiyorum da.

İçerik: Lavender Flower Infusion, Mullein Leaf Infusion, Orange Blossom Water, Organic Extra Virgin Olive Oil, Stearic Acid, Shea Butter, Cocoa Butter, Glycerine, Cetearyl Alcohol, Orange Flower Absolute, Brunello Lily Petals, St Johns Wort Extract, Elderflower Extract, Sweet Violet Extract, Sunflower Petal Extract, Alkanet Extract, Triethanolamine, Methylparaben, Propylparaben.

Güzel ekstratlar, hafif (zeytinyağını hariç tutuyorum) ve besleyici yağlar var içeriğinde. Onların arasında paraben göze çarpıyor elbette ama diğerlerini tek kalemde silip atmamak lazım.

Çok yağlı ciltler ne olur ne olmaz diye yine de uzak durmalı. Sample’ını mutlaka deneyin derdim ama minicik şeye 10 lira vermeye değer mi, değmez mi, onun kararını da sizlere bırakıyorum.

Güncelleme: Lush artık Türkiye’de satılmıyor.

8 thoughts on “Lush – Imperialis”

 1. sample satmak da süpermiş yalnız… bu kremi ben de kullanıyorum. seviyorum. ancak kimi zaman yanaklarımdaki korkunç kuruluğa yeterli gelmiyor o zamanlar bepanthen plus’a başvuruyorum.

  1. Hmm senin bayağı kuruyor cildin galiba. Oluyor öyle değişimler bende de seninkinin tam tersi oldu, birden yağlıya döndü:) Bepanthen’in iyi gelmediği pek bir şey yok maşallah.

 2. Benim cildim karma; yanaklarım kışın fazla nemsiz, t bölgem ise yağlanmaya meyilli. Bu ürünün deneme boyunu kullandım bu kış, cildim hiçbir şekilde emmedi. Hep kustu ve yağlanma yaptı:(

  1. Sende de mi kustu ya? Benim ilk sürdüğümde çok güzel emilmesine rağmen sonradan kusuyordu. Demek ki tek ben değilmişim.

  1. Ahah sen yaparsın DIYci olaraktan:D Ama bu Lush’ın bazı içerikleri cidden karmaşık değil. Parabeni atsak aktar ürünü, kocakarı ilacı gibi olacak adeta.

 3. Bakmışlar bu cilde ne iyi gelir diye karıştırmışlar:) Gerçekten basit bir formül,zaten ben böyle anlaşılır formülleri severim zaten bu yıl iyice doğal cilt bakımına sardığımdan artık bilmemne özel formüllü 500 telelik kremlere zaten olmayan inancımı iyice kaybettim.Ne kadar anlaşılır o kadar iyi.

  1. Aynen aynen! O 500 tl’yi zaten asla telaffuz edemeyeceğimiz kelimelerden oluşan uzun içerik listesine istiyorlar sanki. Hani biz neler yaratıyoruz laboratuvarda der gibi. Sanki sürünce nemlendirme dışında bir şey yapacak. İsteyen alsın ama bana böyle yukarıdaki gibi sade şeylerle gelsinler. Kafa kaldırmıyor yeminlen.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.