IMG_9183 (2)Lush’ın Angels On Bare Skin‘i başta olmak üzere bütün killi yüz temizleyicilerini ne kadar sevdiğimi her fırsatta söylüyorum. İçeriklerinde katkı maddeleri, sert kimyasallar vs olmaması çok cazip. Noel’e özel koleksiyonlarına Buche de Noel gibi konsepte uygun killi bir temizleyici koymuşlar. Taa geçen sene bu zamanlarda almıştım. Şimdilerde yine Lush’ın her kış satışa koyduğu koleksiyonu gelmiş sanıyorum ve Buche de Noel internet sitesinde henüz bitmemiş gibi gözüküyor. Geçen sene kullanıp bitirdiğim ama koleksiyonun yerinde yeller estiği Şubat ayında bir post hazırlamak gereksiz görünmüştü. Bugün ise tam zamanı galiba. Tabii aradan 1 sene geçtiği için çok ayrıntılı yorumlar yazamayacağım.

IMG_9192 (2)Lush’ın bu temizleyicilerini biliyorsunuz ama ben yine de belirteyim. Üründen küçük bir parça koparıyorsunuz, avcunuzda ıslatarak macun kıvamına getirip öyle kullanıyorsunuz. İçerik olarak AOBS’ye benzese de yapı olarak onun gibi yumuşak değil. Suda eritmesi ve macun kıvamına getirmesi daha zor; hem daha sert, hem de daha çabuk parçalandığı için biraz uğraştırıyor. Yani yüz temizleme jellerine alışmış arkadaşlar bayağı bir sövecektir bu özelliğine. Herkes benim gibi boş gezenin boş kalfası değil, milletin işi gücü var, sabah 1 dakika bile tasarruf etse nimetten sayacak. Kokusu tam da tatlı bir kış kokusu, meyveli pasta gibi biraz. Arada bazen brendi kokusunu da alabiliyorsunuz.

Cildimde herhangi bir hassasiyet yaratmadan temizledi, yağlandırmadan nemlendirdi, yumuşattı. İçindeki badem kıtırları (?) çok nazik bir peeling işini de görüyor. Genel olarak cildime etkisi nötr oldu. O zamanlar sivilcelerle boğuşuyordum mesela, bir yararı olmadı açıkçası ama daha da kötüleştirmedi. AOBS kadar iyi temizlemiyor, mutlaka makyajımı sildim kullanmadan önce. Kurulayınca kaybolan bir yağ tabakası bırakıyor diğerleri gibi.

IMG_9191 (2)İçeriğinde parfüm dışında zararlı pek bir şey yok, görüldüğü üzere gayet doğal ve basit bir formül. Yalnız brendi var alkol olarak, muhafazakar arkadaşlar için sorun yaratır mı bilemem. Benim cildimde negatif bir etkisi olmadı. Lush’ın banyo ıvır zıvırlarında kullanmaktan çekinmediği paraben, sls gibi pek hoş olmayan şeyler bulunmuyor. Vegan Society sertifikalı bir ürün, yani içeriğinde hayvanlardan elde edilen bileşenler yok.

Angels On Bare Skin’i sevenler ona çok benzeyen bu limited ürününü almak isteyebilirler. Tabii öyle mucizevi bir ürün değil, amaç değişiklik olsun falan. Fiyatı 30 tl.

Güncelleme: Lush artık Türkiye’de satılmıyor.

4 thoughts on “Lush – Buche de Noel”

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.