Logodent günlük bakım diş macunu

Takip edenler hatırlayacaktır, geçen gün instagram‘da farklı diş macunları deneyeceğimden bahsetmiştim. Logona zaten uzun zamandır listemdeydi, kişisel bakım ürünü çeşitliliği ve -nispeten- ulaşılabilir olması hoşuma gidiyor. Nedense şimdiye kadar hiç denememişim. Diş macunuyla başlangıç yapıyoruz bakalım.

Logona’nın ağız/diş ürünlerine özel serisi Logodent adı altında satılıyor. Beyazlatıcı, mineralli, hassas dişlere ya da çocuklara özel diş macunları var. Ben şimdilik özel bir şey aramadığım için en uygun fiyatlısını, naneli günlük bakım versiyonunu tercih ettim.

Özellikleri

Tam da iddia ettiği gibi dişlere günlük bir bakım yapıyor:

  • En çok dikkat ettiğim konu, temizlemesi ve köpürmesi, ki ikisinde de başarılı.
  • Ferahlatıyor ama ağız yakan bir tadı yok. Gerçi ben nanenin dili uyuşturacak derecede keskin olmasını seviyorum ama genel olarak istenen bir şey değil sanırım.
  • Diş hassasiyeti ya da kanaması yaratmıyor (ama bu nadiren diş macununun suçudur, diş hekimine görünmek daha mantıklı).
  • Özel bir beyazlatmasını göremedim.

Geçtiğimiz aylarda dişlerimden biraz sıkıntı çekmiştim. Anladım ki diş yapısına uygun fırça bulmak ve düzenli diş ipi kullanmak ağız sağlığını korumak için şartmış. Elbette macun önemli değil anlamında söylemiyorum bunu. Ama uçarlı kaçarlı, büyük iddialı ürünlerle bu tarz en temel temizliği sağlayan macunların çıkaracağı sonuç arasında dağlar kadar fark olduğunu sanmıyorum. Logona’nın bu diş macunu da işini gayet görüyor, çiçek gibi maşallah.

Logona günlük bakım diş macunu içerik

İçerik

SLS ve türevi sert kimyasallar, paraben gibi toksik olduğu iddia edilen katkı maddeleri vs içermiyor. Daha ekolojik ve “doğal” iddiasındaki birçok diş macunu gibi florür bulunmuyor içeriğinde. Açıkçası diş doktorları bu maddenin üstüne çok düştüğü için ara sıra kullanmaya razıyım. Zaten içine florür katılmış şebeke suyundan vs. içilmediği sürece herhangi bir zararı olmadığını söylüyorlar. Aksini kanıtlayan çalışmalar da var tabii. Her neyse, sağlığa zararlı ya da değil, asıl sıkıntım florür içeren tek bir cruelty free macun bile bulunmaması. Benim gibi arayışta olan okuyucular olduğunu da biliyorum. Yakında bir çözümle karşınıza çıkabilirim umarım.

Cruelty-free ve Vegan Beyanı

Logona, hayvanlar üzerinde deney yapmayan Peta sertifikalı bir marka. Çin’de satılmıyor, Almanya’da üretiliyor. Natrue ve BDIH sertifikalarına sahip, yani organik tarımla elde edilen, ekolojik bileşenler kullanılmış. Birçok vegan seçeneği de bulunuyor, ambalajın üzerindeki “vegan” yazısını ya da sembolünü görmeniz yeterli.

Nasıl Temin Ettim?

Lilakutu indiriminden aldım, orjinal fiyatı 17.50 TL (%10 indirim isteyenler buradan). Doğal ürün satan aktar tarzı marketlerde ya da başka online alışveriş sitelerinde de bulunabilir.

Piyasadaki cruelty free diş macunlarına kıyasla uygun bir fiyatı var. Ancak miktarını da hesaba katmadan geçmemek lazım. Hep bahsettiğim favorim Desert Essence diş macunu bu arkadaşın iki katından daha fazla olduğu için daha bile ucuza geliyor denebilir. Ha, fırsat buldukça Logona’nın diğer macunlarını denemekten geri kalacağım anlamına gelmiyor bu tabii!

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.