Live Clean Weightless Volume ve Hipoalerjenik Şampuanlar

live clean weightless volume şampuan

Şampuan ve saç ürünleri söz konusuysa hep bir arayışta oluyorum. Mesela bugün bahsedeceğim Live Clean “Clean Air” şampuana blogumda özel bir yer ayıracak kadar sevdiğimi düşünmemiştim. Ama bazı şeylerin kıymetini çok geç anlıyorsunuz. Mesela bu şampuan için, bitince. Başka şampuanlar deneyip saçımdaki bariz farkları karşılaştırınca aslında hiç de fena olmadığını fark ettim. Üzülerek. Çünkü bu sefer de koskoca İstanbul’da stoğu bitmek zorundaydı. Stoğa girdiğindeyse şu muhteşem indirimlerin çoktan bitmiş olacağını tahmin ediyorum. Murphy kanunu bu, elimden bir şey gelmez…

Sizlere yardımcı olması için öncelikle saç tipimden bahsedeyim. Kalın telli ve gür saçlarım var. Uçları işlem görmüş ve yıpranmış. Elektriklenme ve şekil verememe en büyük problemlerimden. Öyleyse şampuanlara geçelim.

Live Clean “Clean Air” Weightless Volume Şampuan

 • Çok güzel ve derinlemesine temizliyor. Saçım kirliyse bile güzel köpürdüğü için sadece bir kez kullanmak yetiyor. Yine de nazik olduğunu hissedebiliyorum.
 • Benim saçımda kepek ya da dökülme yapmadı kesinlikle.
 • Banyodan sonra saçımı (olabildiğince) kolay tarıyorum. Birbirine dolaştırmıyor, düğüm düğüm yapmıyor.
 • Yağlandırmadan ya da ağırlık yapmadan elektriği minimuma indiriyor. Ama bunun negatif bir yanı da dalgalarımı kaybedebiliyorum. Buna rağmen sağlıksız ve hacimsiz bir görüntü yaratmıyor.
 • Saçımı haftada 2 kez yıkadığım halde bariz bir yağlanma, kirlenme, kepeklenme yapmıyor. Başka şampuanlarda ertesi gün kirlendiğini hissediyorum.

Live Clean “Sensitive” Hipoalerjenik Şampuan

 • Yine güzel köpüren, iyi temizleyen ama nazik bir şampuan.
 • Elektriklenmeyi Clean Air kadar önlemiyor ama istediğim şekli kolayca verebiliyorum.
 • Kolay taramak için önceden saç kremi uygulamam gerekebiliyor.
 • İlk yıkadığımda kepek olmasa da Clean Air gibi günler boyu tertemiz görünmüyor.
 • Herhangi bir dökülme yapmadı.
 • Hipolarjenik iddialarına bakarsak hassas saç derisi için ne gibi avantajları vardır bilemiyorum. Bana göre ortalama bir şampuan.

Sonuç olarak Hipoalerjenik şampuanı kullanmayı bırakmayacağım. Ama bitince (ve bulabilirsem) Clean Air şampuana tekrar dönüş yapmayı istiyorum.

İçerik

SLS, paraben ya da silikon içermiyor. Ama tabii ki alernatif köpürtücü ajanlar var içinde. Bunlar genelde listenin en başında değil, yani full deterjan basmamışlar. Güzel bitki özleri katmışlar. Katkı maddesi olarak fenoksietanol kullanılmış. Yani toksik, zararlı maddelerden uzak durmaya çalışsalar da şampuanınızda katkı maddeleri bulunduğunu unutmamalısınız. Ki bu kötü bir şey de değil, bozuk şampuan kullanmak isteyeceğinizi sanmıyorum. İçeriğinde kullanılan bazı maddeler organik tarımla elde edilmiş. Genel olarak cici bir şampuan bence.

Cruelty-free ve Vegan Bilgisi

Live Clean, Leaping Bunny sertifikalı hayvanlarda deney yapmayan bir marka. Ancak her ürünü vegan değil. Saç kremlerinde, Silk Keratin ve Coconut serilerinde bal, balmumu ya da süt ürünü bulunabilir. Alışveriş yapmadan önce içeriklerini okumak gerek. Markaya mail atıp vegan olan/olmayan ürünlerin listesini de isteyebilirsiniz.

Nasıl Temin Ettim

Watsons indiriminden yaklaşık 40 liraya alıyorum ama orjinal fiyatları 70 küsura dayandı maalesef. Eğer Watsons’ı boykot ediyorsanız bazı eczanelerde de bulunduğu söyleniyor.