Kudra Cilt Besinleri Yüz Temizleme Hamuru

Kudra cilt besinleri yüz temizleme hamuru

Blogumu eskiden beri takip edenler kil/hamur şeklindeki yüz temizleyicilerini ne kadar sevdiğimi bilirler. Evet, Lush’ın kavanozlarda sattığı, katkısız, katı temizleyicilerinden bahsediyorum. Angels On Bare Skin‘i ne kadar sevdiğimi gören Bahar hanım, kendi ürünü olan yüz temizleme hamurunu bana göndermiş sağolsun. Araya yaz mevsimi girdiği için düzenli kullanamadığım halde rahatlıkla söyleyebilirim ki, yurtdışında yaşayan tanıdıklarımıza yalvarmaya ya da seyahatlerimizde etrafta Lush kovalamaya hiç ihtiyacımız yok.

Kudra’nın bu yüz temizleyicisini klasik temizleme hamurları gibi kullanıyorsunuz. Bir çimdik elinize alıp birkaç damla suyla karıştırıyorsunuz ve macun kıvamına gelince yüzününe uygulayıp duruluyorsunuz. İçinde sülfat, detarjan, sabun, köpürtme ajanı olmadığı halde gayet yeterli şekilde temizliyor. Faydalı yağlar vs. içerdiğinden dolayı hafif bir yağ tabakası bırakabiliyor ama havluyla kuruladığınızda yumuşak bir cilt sağlıyor. Yine de cidimin aşırı yağlandığı yaz aylarında kullanmayı tercih etmiyorum. Ayrıca makyajımı sadece bu arkadaşlar çıkarmaya çalışmıyorum. Daha çok bahar-kış aylarında, gündüz kullandığım nazik bir temizleyici olarak kullanmaktan çok memnunum.

Bahar Hanım, kendi emeğiyle ürettiği Kudra Cilt Besinleri’yle iyi ki tanıştırmış beni. Kendisini özellikle instagram’da takip etmek çok keyifli. Hikayelerinde ürünlerinin yapım aşamasının büyük kısmını paylaşıyor. Doğada şifalı bitkileri arayışını izlemeyi pek seviyorum. Bu yüzden ürünlerini kullanırken içim daha rahat oluyor. Bu tarz butik markalara olan ilgim daha da arttı sayesinde.

İçerik

(Websitesinden alıntı): Taze çekilmiş badem, taze çekilmiş kayısı çekirdeği, kaolen kil, bentonit kil, bitkisel gliserin, lavanta suyu, nane esansiyel yağı, lavanta esansiyel yağı.

Gördüğünüz gibi zehirli katkı maddeleri içermiyor. Temizleme özellikli kil çeşitleri, badem ve kayısı çekirdeği gibi besleyici, lavanta suyu gibi yatıştırıcı ve nemlendirici maddeler bulunuyor içinde. Belki suyla karıştırdığımızdaki kıvamı biraz daha hamursu, macunsu olabilirmiş. Umarım formülü daha da geliştirirler.

Cruelty-free ve Vegan Bilgisi

Hemen her içeriği doğadan gelen, el yapımı üretilen Kudra hayvan deneyi yapmıyor. Ama şunu belirtmek gerek ki, Kudra’daki tüm ürünler vegan değil. Bazı ürünlerinde bal ve balmumu kullanıyor. Bu yüzden veganların mutlaka içerik okuyarak alışveriş yapması daha doğru olur. Bahar Hanım umarız şifalı merhemlerinde balmumu yerine bitkisel bir vaks kullanmaya başlar, onları özellikle çok merak ediyorum!

Nasıl Temin Ettim

Kudra’nın websitesinden tüm ürünlerine ulaşabilirsiniz. Anladığım kadarıyla bazı ürünler mevsim bitkilerine göre değişebiliyor, bu yüzden satışa çıkardığı her şey kalıcı olmayabiliyor ya da çabuk tükenebiliyor. Sosyal medyadan takip ettiğinizde aradığınız ürünün stoğa girdiğini öğrenebilirsiniz.