IMG_0567-2 (2)Saçımı her gün yıkamıyorum -ki temiz olma ‘gerekliliği’ şu son zamanlardaki çok saç yıkamanın saçın yıprattığı haberlerinden sonra biraz daha kırıldı. En sözde doğal şampuanla yıkanan saç bile yıpranacaktır. Çünkü saç diplerinde bizim kirlilik olarak görüp iğrendiğimiz o bakterilerin, yağların aynı zamanda koruyucu etkisinin olduğunu unutmamak lazım. Ama bazılarımız mecburen hergün saçını yıkamak zorunda kalabiliyor. Kiss My Face’in bu şampuanı her gün, hatta her zaman kullanılabileceği iddiasında bulunuyor.

Öncelikle saç tipimi tekrarlayayım. Kısa, yarısı boyalı, kalın telli ve göreceli yıpranmış gür saçlarım var.

Tester’ı ancak 2-3 yıkamaya yetti, ayrıca her gün kullanmadım. Bu yüzden düzenli kullanımda ne gibi etkileri olur bilemiyorum. Kısa vadede saçlarımı fena dolaştırdı. Denediğim şampuanlar kısacık saçı neden bu kadar taranması imkansız hale getiriyorlar anlamıyorum (aynı şey Giovanni’nin şu şampuanı için de geçerliydi). Rahat tarama için mutlaka krem kullanmam gerekti. Yoksa sert, hizaya girmeyen, şekil almayan saçlarla takılmak zorunda kalıyordum. “Wonderfully managable” demiş bir de, hah. Bunun dışında kepek gibi problemler oluşturmadı, saçlarımın dökülmesinde bir fark yaratmadı (ne eksik ne fazla). Kirlenmesini geciktirmedi ya da hızlandırmadı.

İçerik: Aloe Barbadensis*, Rosemarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Chamomilla Recutitia (Chamomile) Flower Extract*, Melissa Offcinalis (Lemon Balm) Leaf Extract*, Urtica Dioca (Nettles) Leaf Extract*, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract*, Calendula Officinlis (Marigold) Flower Extract*, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract*, Lavendula Angustifolia (Lavender) Flower Extract*, Olefin Sulfonate, Cocomidopropyl Betaine, Glycerin, Sodium Chloride (Sea Salt), Caprylic Acid, Glycine, Lavendula Angustifolia (Lavender) Flower Oil, Camellia Sinensis (Green Tea) Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopherol, Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Potassium Sorbate, Citric Acid. *organic.

İçeriğinde SLS olmasa da kıvamı sayesinde az da olsa köpürüyor, temizlik hissi verebiliyor. İçeriğindeki Olefin Sulfonate ve Cocomidopropyl Betaine sayesinde sanırım. Bu içerikler yukarıda bahsettiğim Giovanni şampuanda da bulunduğu için mi saçımda benzer etkiler yarattı bilinmez. Fakat SLS’ye göre daha nazik köpürtme-temizleme ajanları olduklarını duydum ama sonuçta aynı şeyler. O ekstratları da geçiniz, çoğu şov amaçlı konulmuş oraya. Yine de, her gün şampuan kullananların saç tipine uyuyorsa bir denemekte fayda var diyorum, ne de olsa market şampuanlarından iyidir. Ayrıca PETA ve Leaping Bunny sertifikalı cruelty free bir marka.

Lila Kutu’dan, yine Kiss My Face’in burada yazdığım güneş koruyucusu siparişimle gelen bir tester’dı bu şampuan. Büyük boyunun normal fiyatı Lilakutu’da 32 tl gözüküyor. İnternetten sipariş vermek istemeyenler Cihangir Ecolife‘ta da bulabilirler. Fiyatını göz önünde bulundurursak, imkanı olanın deneyerek almasını tavsiye ederim.

14
Yorum Bırakın

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Buralı Olmayan
Ziyaretçi
Buralı Olmayan

Ben de bir kuaförden öğrenmiştim saçın kendi yağının aslında faydalı olduğunu.Hatta tarayarak saç uçlarına da yağ gelmesini sağlamak iyi oluyormuş.İşin pis ve kirli hissi olmasa da bıraksak saçları kendi yağıyla :))

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Aynen öyle, aslında bizim kir sandığımız şey çoğunlukla saçlarını koruyor. Ben saçlarını sadece suyla yıkayan, şampuan sürmeyen kişiler tanıyorum. Saçlarının daha güçlü olduğunu söylüyorlar, hem de boşu boşuna kimyasal almıyorlar. Zaten şampuan saç derisini kuruttuğu için daha çabuk yağlandıran bir şey. Elbette alışması zor oluyordur, ben kendim uygulamayı düşünemiyorum bile ama mantıklı aslında.

dofa dofa
Ziyaretçi
dofa dofa

aklıma soktun ama allah’tan pahalıymış. down under nude denemiş miydin onun kuru saçlar için olanını beğendim ben saç derimi rahatsız etmedi dolaştırmıyor da saçları. giovanni avokadolu olan da hiç dolaştırmıyordu ama saç derimi rahatsız etmişti. kuruttuktan sonra kendiliğinden saçlarım açılıyor gibi geliyor bu şampuanları kullanınca hatta o kadar dolaştırmıyorlar. :P

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Down Under Nude denemedim, sample’ı var bir gün başlayacağım ama ben de merak ediyorum. Giovanni avocadolu ile aynı sonuçları almışız. Ben de krem falan kullanmıyorum onunla.
Kiss My Face indirimsiz çok pahalı hakikaten, riske atmamak için önce denemek lazım:/

onorr
Ziyaretçi
onorr

Ben birkac yerde sacini sadece sac kremiyle yikayanlari okumustum, cowashing diyorlar.

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Suyla, elma sirkesiyle vs yıkayan duydum ama saç kremini duymamıştım. Dökmez mi saçı?

onorr
Ziyaretçi
onorr

Silikonlu urunlerle olmamaliymis kesinlikle, cok sasirmistim ilk okudugumda. Bayagi da yapan var :o

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Silikonsuz kremler mantıklıymış aslında, içeriğinde sabun ya da köpürtme ajanı olmuyor diye herhalde. Yine de ben yapamazdım, alışamazdım, helal valla arkadaşlara:D

Didem
Ziyaretçi
Didem

Down Under Naturals’ın Nude ve Argan yağlısını kullandım. İkisinde de ilk önce şöyle bir “uuu” dedim, bir kaç kullanımdan sonra “hmmm” a dönüştü, şampuan biterken notum “cıks” olarak kaldı. Giovanni’nin de root 66sını kullanmaya başladım, umuyorum bunda kalırım.
Belki makyaj malzemeleri için beklentiler karşılanmayınca sorun olmuyor ama şampuanlar büyük bir hayalkırıklığı yaratıyor.

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

“Uu”dan “cıks”a geçişleri ben de yaşıyorum kimi zaman, çok sinir bozucu:/ Nude ve arganlının mini boyları sağolsun son aşamaya geçmeye fırsat olmayacak çok şükür.
Giovanni şampuanlar sanki ecnebilerin deyişiyle “hit or miss” gibiler. Root 66’dan umarım memnun kalırsın^^ güzelse bana da söyle ben de indirimde bir deneyeyim.

Didem
Ziyaretçi
Didem

2 kez kullandım, kafa derimi çok rahatlattı şimdilik,kaşıntılarım azaldı, yağlanma süresi değişmedi. ben de indirimde alsam mı diye düşünüyorum. diğerlerine benzeyecekse stoklamanın faydası yok ama beğenirsem de fiyatı az da değil, alıp kenara atmak lazım. kararsız kaldım.

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Kafa derini rahatlattıysa nazik bir şampuan anlaşılan. Saçları çok dolaştırmıyorsa indirimde alınır aslında. Yoksa dediğin gibi, kullanmayacağın bir şampuan için fazla pahalı. İndirimsiz fiyatına değecek bir şampuanına da hiç denk gelmedim Giovanni’nin.

anjelique
Ziyaretçi
anjelique

konu şampuandan açılmışken banyo ürünleri olarak neler kullanıyorsun merak ediyorum. şampuan, saç kremi, duş jeli ya da peeling gibi. bununla ilgili ayrıca bir post hazırlarsan sevinirim. :)

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Böyle bir post yaparım tabii ama çok sıkıcı olur:D Superdrug, m&s, Enliven gibi markaların duş jellerini kullanıyorum. Peeling olarak da kese. Şampuanları da zaten yorumluyorum burada. Başka bir şey kalmıyor çünkü banyo ürünlerim az, pek uğraşmıyorum valla. Ama rutinimin daha oturduğu zaman yazayım madem^^