Kat Von D Tattoo Liner – Trooper

kat von d tattoo liner

Sosyal medyadan vs. takip edenler varsa bu günleri nasıl iple çektiğimi beklediğimi bilir. Kat Von D gençliğimde MTV kültürü vasıtasıyla tanıyıp sevdiğim biri. Yıllar sonra makyaj markasıyla karşıma çıktığında pek sevindiğimi hatırlarım. Ama her zaman hayvan haklarını desteklemesi ve bu konuda lafını sakınmayışının benim için ayrı bir değeri var. Yeteneğini, duruşunu, hayat felsefesini takdir ediyorum. Tabii böyle ciddi konuştuğuma bakmayın, bildiğin girl crush’ım kendisi. Markasına olan azıcık abartılı ilgimin sebebi biraz da bu, gerçekten muhteşem şeyler yaratmasının yanında yani. Tattoo eyeliner’ı da bunlardan biri. Sanırım likit rujlarıyla birlikte en çok konuşulan ürünü. Tam da elimdeki eyeliner’lar kurumuş ya da bitmişken bir denemek istedim. Acaba bu ününü hak ediyor mu?

Eyeliner çok güzel şey ama ben daha çok farcıyım. Zaten son yıllarda moda olan kuyruklu eyeliner – cat eye trendini saymazsak (vintage tarzı sevenler dışında) hepimiz kalem kullanırdık, şimdi pabucu dama atıldı tabii. Ama farla uğraşmak bazen düz eyeliner sürmekten daha zor olabiliyor, evet. Bu yüzden hep elimin altında bulunduruyorum. Böyle güzel eyeliner’lara rastlayınca her gün kullanasım geliyor tabii. Anlaşılan bu sonbahar-kış koyu göz makyajlarıyla geçecek.

Ucu fırçalı, kalem şeklinde bir eyeliner’dan beklenecek en iyi performansı gösteriyor bana sorarsanız. Ama bu tarz ürünlerin kullanışına has belirli incelikler olduğunu unutmamak gerek. Kendi ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak alışveriş yapmanız daha akıllıca olur. Ucuz bir ürün değil çünkü.

Özellikleri

  • Fırçasının yumuşaklığı, uzunluğu ve inceliği, ucunun sivriliği çok iyi tasarlandığı için sürümü çok kolay. İster çok ince, ister kapkalın bir çizgi yaratın, rahatça kontrol edebiliyorsunuz.
  • Pigmenti ortalama seviyede. Bunun hata kaldırması bakımından bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Ufak bir dokunuşla kalın, simsiyah bir çizgi çekmek isteyenler likit eyeliner’lara yönelse belki daha iyi olur.
  • Örtücülüğü başarılı, yamalı bir görünüm çıkarmıyor. Pigmenti çok yüksek olmadığı için kalın bir çizgi çekecekseniz içini doldurmak için birkaç fırça darbesi koyacaksınız mecburen. İnce çizgiler zaten çantada keklik. Tek püf noktası fazla oyalanmamak, bir kez sabitlendi mi (yaklaşık 2-3 dk sürüyor) üstünden bir kat daha geçtiğinizde alttaki çizgiyi bozabilir.
  • Bitişi kesinlikle parlak değil ama masmat da diyemeyiz bence. Işığı yansıtmadığını düşünüyorum ama herkesin kriteri farklı olabiliyor.
  • Kalıcılığından çok etkilendim. Altına baz kullanmadığım halde çıkarana kadar yerinde durdu, akma, bulaşma, dökülme yapmadı. Tabii bir havuza vs. girildiğinde ya da deli gibi sıcak ve nemli bir günde ne sonuç verir bilemem. Yalnız pek elleşmeyin çizginize. Günün sonuna doğru makyajı unutup gözümü ovuşturduğumda bir kısmı silindi.

Cruelty-free ve Vegan Beyanı

Kat Von D’nin kendisi vegan ve hayvan hakları konusunda hassasiyetiyle biliniyor. KVD markası hayvanlarda test yapmıyor ve Peta sertifikasına sahip. Bağlı olduğu Kendo firması da cruelty free ancak Kendo bünyesindeki başka markalar hayvan deneyleri yapıyor.

Bilinenin aksine marka %100 vegan değil. Popüler ürünlerinin de dahil olduğu çok büyük bir kısmı vegan formüle sahip ancak birkaç tanesi hayvansal madde içeriyor. KVD vegan ürünlerini websitesinden görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca Kat ürün formüllerinin hepsini revize edip tamamen vegan markaya dönüştürme kararını geçenlerde bizzat açıklamıştı. Bu yüzden yeni çıkardığı ürünler genellikle vegan oluyor.

Nasıl Temin Ettim?

Kısa süre önce İspanya’dan almıştım ama Kat Von D nihayet Türkiye’ye geldi, Sephora mağazalarında satılıyor. Tattoo Liner fiyatı 115 tl. Orjinal fiyatını TL’ye çevirince bile bu kadar yüksek bir rakam çıkmıyor, keşke en azından eşit fiyat politikası uygulansaymış. Performansı benzer ama biraz daha ucuz bir ürün olarak şurada bahsettiğim Physicians Formula eyeliner‘ı önerebilirim (ben Kat’e olan alakamdan dolayı Tattoo Liner ile devam ederim o başka).