Jack N’ Jill Doğal Diş Macunu – Frenk Üzümü

Jack and Jill doğal diş macunu frenk üzümü

Kozmetikte sade içerik arayışındayken Jack N’ Jill diş macunları radarıma takılmıştı. Çocuklara yönelik üretildiği için formülünde gayet zararsız, zehirsiz, pek sevimli maddeler barındırıyor. Ama çocuk ürünlerinin her zaman yetişkinler için de muhteşem bir seçenek olmayabileceğini bu arkadaşla birlikte -üzüntüyle- fark ettim. İyi, hoş bir macun ama kendim için değil çocuğum olursa kullanmayı düşüneceğim bir ürün. Bu yüzden bugünkü posta ebeveynlerin daha çok ilgi göstereceğini tahmin ediyorum.

Özellikleri

Bu diş macununun tek olayı çok çok sade olması. Diş beyazlatma, ferahlatma gibi başka beklentileriniz varsa kesinlikle unutun.

  • Neredeyse hiç köpürmüyor ama yiyecek kalıntılarını temizliyor.
  • Boyar madde kullanılmadığı için renksiz, şeffaf.
  • Keskin olmayan tatlı bir tadı var, bendeki frenk üzümü aromalı. Çocukların sevebileceğini tahmin ediyorum.
  • Nane tadı kesinlikle yok, nefesinizi ferahlatmıyor.
  • Dişleri beyazlatmıyor, hatta parlaklığını azaltıyor.

Görüldüğü üzere biz yetişkinlerin ihtiyaçlarını pek karşılamamakla birlikte 6 aydan itibaren kullanıma uygun oluşu onu çocuklar için ideal bir diş macunu yapabilir.

İçerik

Daha önce de dediğim gibi çok sade bir formülü var, zararsız maddelerden oluşuyor. SLS, florür, paraben, şeker vs. barındırmıyor. Bunun yerine kıvam arttırıcılar, tatlandırıcı ve aroma, aynısefa özü içeriyor. Küçük miktarda yutulmasının sağlığa zararlı olmadığı iddiasında.

Cruelty free ve Vegan Beyanı

Jack and Jill, Peta onaylı hayvanlarda deney yapmayan bir marka. Bu diş macununun içeriğinde hayvansal bir maddeye rastlamadım. Yine de markayla irtibata geçtim ve diş macunlarının vegan olduğunu teyit ettiler. Avusturalya’da yapılmış.

Nasıl Temin Ettim

Online sipariş verdim ama daha kolay bulmak isteyenler varsa Watsons’ta satılıyor. Tabii imkanınız varsa Watsons’ı boykot edip online almanızı öneririm, o başka. Fiyatı 25 lira.