Homemade Aromaterapi Sıvı Kastil Sabun

Bir önceki yüz temizleyicimin son damlalarını kullanırken son dakikaya kadar ne alacağım konusunda kararsız kalmak tamamen benim basiretsizliğim. Dışarı çıktım, market raflarını inceledim. Online alışveriş zaten ihtimal dışıydı, kargo beklemeye zamanım yoktu çünkü. Nişantaşı’nda küçük bir dükkan açmış Homemade Aromaterapi geldi aklıma. Ne zamandır denemek istediğim kastil sabununu bu vesileyle almış oldum.

Dükkanlarının içi buram buram güzel bitkiler ve yağlar kokuyor. Beni sürekli öksürten, boğulacakmış gibi boğazıma yapışan, başımı ağrıtan yapay ve ağır kokulu mağaza parfümleriyle alakası yok. Tam tersine daha ferah ve mistik hissettiriyor. Bu yüzden Homemade Aromaterapi markasını adı üzerinde daha çok aromaterapik bir konsept içine koyorum, kozmetikten ziyade. Ama basit ve çok şey beklemediğim bir temizleyici olarak o anki ihtiyacıma gayet uygun göründü.

Özellikleri

Kastil sabunu aslında çok işlevli bir sıvı sabun olarak düşünebiliriz. Kendileri de her türlü temizliğe uygun olduğunu iddia ediyorlar. El ve vücut temizliğinden tutun ev temizliğine kadar kullanım alanı genişleyebilir. Ben daha çok yüz temizleyici olarak kullandım ve yorumlarımı buna göre yapacağım.

Katı sabunu normalde yüzüme sürmüyorum. Rosacea teşhisinden beri daha nazik ve yüz için özel tasarlanmış yüz temizleyici jel veya köpükleri tercih ediyorum. Ama bunun gibi kastil sabunlar pratikliği ve katkı maddelerinin azlığı sebebiyle cazip geliyor. Ayrıca yüzümde en fazla 1 dakika duran bir üründen mucizevi bir performans beklemeyeceğim. Bu yüzden kendisinin performansı benim için kısa ve öz: güzel temizliyor.

Tek bir pompa çok iyi köpürüyor ve tüm yüze yetiyor. Ben genelde yağ bazlı makyaj temizleyicileri arındırmak için kullanmayı çok seviyorum. Yüzüme güzelce masaj yapıyorum ve duruluyorum. Durulanması biraz uzun sürüyor, yoksa cildimde film gibi bir tabaka bırakıyormuş gibi geliyor. Ayrıca çok nemlendiricili bir ürün değil haliyle, sabun olduğu için. Bu yüzden ardından cilt bakımı uygulamayı eksik etmiyorum. Özellikle kış mevsiminde cildim çok yağlanmadığı için sabahları kullanmıyorum. Yoksa faydalı yağları söktüğünü hissediyorum. Şimdilik sabah için daha nazik bir temizleyici kullanıyorum ya da sadece suyla yıkıyorum.

Kocaman bir şişe olduğu için kolay bitmeyecek. O yüzden rahatça duş jeli olarak kullanabilirim. Hatta bir ara saçıma şampuan yerine deneyeceğim. Ama yüzüm için ayrı temizleyici jeller incelemeye karar verdim.

İçerik

Aqua (Saf su), Potassium Olivate (Zeytin Yağı), Potassium Cocoate (Hindistan Cevizi Yağı), Potassium Castorate (Hint Yağı), Cellulose Gum (Seluloz Gum),Rosmarinus Officinalis Leaf Extract (Biberiye Ekstratı), Patchouli Uçucu Yağı (Pogostemon cablin leaf oil), Melez Lavanta Uçucu Yağı (Lavandula hybrida herb oil)

En sevdiğim özelliği market katı sabunların çoğunda kullanılan palm yağı bu kastil sabunda kullanılmamış olması. Zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı bazlı bir sabun yani. Sıvı formda olduğu için de katı zeytinyağı sabunları gibi sinir bozucu şekilde erimiyor.

Paçuli ve lavanta gibi uçucu yağlar kullanılması yüzüm için kullanmak istemememin sebebi. Bunlar cildi irrite edici uçucu yağlar. Benimki gibi alerjik hassas ciltle pek anlaşabileceğini sanmıyorum. Ama dediğim gibi, yüzde çok kısa durduğu için öcü olduğunu da düşünmüyorum.

Cruelty-free ve Vegan Bilgisi

Homemade Aromaterapi’nin konuyla ilgili herhangi bir sertifikası olmasa da ürünlerinde ve içeriklerinde hayvan deneyi yapmadıklarını, hammaddelerini de bu hassasiyette seçtiklerini iddia ediyorlar.

Balmumu gibi hayvansal maddeler kullansalar da ürünlerinin bir çoğu vegan formüllü. Almak istediğiniz bir ürün olursa içeriklerini inceleyerek karar vermeniz en mantıklısı.

Ayrıca şampuan haricinde plastik ambalaj kullanmamaları çok güzel bir özellik.

Nasıl Temin Ettim

Yukarıda da belirttiğim gibi, Nişantaşı’ndaki dükkanlarından yaklaşık 70 liraya aldım. Kanyon ve Kuzguncuk’ta da şubeleri var diye biliyorum. Ayrıca ürünlerini internetten de satın alabilirsiniz.

2 thoughts on “Homemade Aromaterapi Kastil Sabun”

  1. Videolarını izledikten sonra yazılarını da senin vurgunla okuduğunu fark ettim Duygu’cum :) Homemade Aromaterapi benim kardeşimin de çok sevdiği bir marka. O da masaj ürünlerini alıyor. Ben henüz hiç denemedim; internet sitesi yerine mağazası olsa mesela daha keyifle bakabilirim gibi geliyor. Sabunun da içeriğine bakınca arınmaması gayet normalmiş; ama, güzel temizlemesine ve senin memnun etmesine sevindim. Marka aklımda daha çok olacak, çok sevgiler!

    1. Yaaa yazılarla videoların bütünleşmesine sevindim öyleyse^^

      Ankara’da mağaza açarlar umarım, çok güzel bir deneyim çünkü, Lush gibi mis kokuyor içerisi, insan kendini kaybediyor. Masaj ürünleri de çok güzel, kardeşin işini biliyormuş:)

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.