IMG_3260-2

Jojoba yağını uzun zamandır çok merak ediyordum çünkü cildin ürettiği sebuma çok benzediği için en iyi işe yarayan ve komedojenik seviyesi en düşük, hassasiyet ya da alerjiye neden olma riski en az olan yağlardan olduğu iddia ediliyordu. Zaten bahar dönemi için çok ağır olmayan ama nemlendiren basit bir yağ istiyordum (evet, çook uzun zamandır bekliyor bu post), Feriköy’deki ekolojik pazarda Happy Moments’a denk gelince bir deneyeyim dedim.

Açıkçası bildiğim tanıdığım bir marka değildi ama Ecocert sertifikası almak az buz bir şey değil öyle. Ne idüğü belirsiz market-aktar yağlarına göre nispeten daha güvenilir olacağını düşündüm. Hem sadece yağ satan yerli bir markaydı, dolayısıyla hayvan testi yapma olasılığı yok gibi. Yine de merak edenler markaya mail atabilir. Web siteleri: http://www.happymoments.com.tr/

IMG_3263cats2w

Rengi ve kokusu jojoba yağının nasıl olması gerektiği tanımlarına uyuyor. Hafif bir yağ, yapış yapış tabaka bırakmıyor ama sonuçta yağ yani, gliserinli süper emilen formüllü nemlendiricilere benzemesini beklememek lazım. Cam (?) şişesi hoş, pompa kullanılması iyi bir fikir ama ürün almak için bastırınca yağın pamuğa akmak yerine şişesinden aşağı öylece akması, eğince de sızdırması pek kullanışlı değil.

Bu yağı çok öveyim istedim ama bende hiçbir etkisi olmadı. Pek nemlendirmedi, cilt problemlerimi iyileştirmedi (ki bunun için almamıştım zaten ama bitkisel yağların besleyici etkisi olmasını beklerim ister istemez). Sivilce vs yapmadı, cildimi bozmadı, hassasiyet yaratmadı. Tamamen etkisiz eleman gibi hissettim. Belki de o sırada kıştan kalmış ve bir türlü nemlenememiş kuru cildime yeterli gelmemiştir. Şimdi olsa bol yağlı, terli bir yazdan sonra da aynı etkiyi (daha doğruğu etkisizliği) gösterir mi bilemem.

Jojoba yağına bir şans daha vermek isterim. Bu sefer her yerde şanını çok duyduğum Desert Essence‘in şu ürününü tercih edeceğim. Happy Moments’ın jojobası 50 tl, tabii daha ucuz ama aynı zamanda 50 ml, yani miktarı Desert Essence’in yarısı kadar. Bazı aktar ya da büyük organik marketlerde Nu-ka Defne Essencia‘nın ICEA sertifikalı yağları da bulunabiliyor, çay ağacı yağını kullanıp memnun kalğım için (ayrıntılı post için şuraya) 2. seçenek olarak onu düşünürüm.

10 thoughts on “Happy Moments Jojoba Yağı”

  1. Aaa evet senin Aubrey jojoba yağı hakkındaki postunu hatırlıyorum. Onu da çok merak ettim, hemen bakayım ama miktarı açısından Desert Essence’inki daha uyguna gelecek gibi. Çok teşekkür ederim, listeme aldım^^
   Makyaj çıkarma bakımından jojoba baya iyi hakikaten, çok haklısın. Ah be, bizde de ucuza bulunuyor olsa da yok makyaj çıkarma için, yok bilmem ne için bol bol kullanabilsek.

  1. Amerikada orjinal fiyatı 14$, yani 31 tl. Vitacost fiyatı 7$+ 10$(kargo), yani yaklaşık 40 tl. 35 tl kâr için 40 tl riske atmak (yasak olduğu için gümrüğe takılabiliyor malum) benim açımdan uygun değil. Kişisel tercih tabii, isteyen denesin. Ama ben Vitacost’tan burada ucuz ya da pahalı da olsa bulamayacağım ürünler için riske girmeyi değer bulurum ancak. Hem miktarını düşünürsek bu pahalı haliyle bile piyasadaki çoğu -sertifikalı- jojoba yağından ucuza geliyor.
   İthal ürünlerin vergisi çok, distribütörler desen paragöz. Halbuki bunların denetlenmesi ve düzenlenmesi lazım ama Türkiye’de yaşadığımızı hatırlayınca o kadar garip gelmiyor tabii.

 1. Şu anda happy moments kullanıyorum, bir tanıdığımıza da amerikadan gelirken desertessence sipariş etmiştim, kenarda bekliyor. Bayağı bir şaşırdım yazıyı okunca, kalp kalbe karşı derler desem uymayacak:)
  Ben yatmadan masaj yapıyorum bununla yüzüme, bir 15 dk falan, sivilce vs yapmadı, cildim yağlı, sadece akşamları kullanıyorum o yüzden. Şişeyi başta çok beğenmiştim, ama hiç kullanışlı değilmiş gerçekten, kapak yağ içinde kalıyor, gitti paralar gibi hissediyorum:)
  Umarım daha sık yazarsın, zevkle okuyorum. Sevgiler, esra.

  1. Benzer tecrübeler yaşadığımıza göre ürün gerçekten de böyle demek ki, kişisel görüşten de öte. Öyleyse Desert Essence’in yağını kullandıktan sonra karşılaştırmasını ve yorumlarını bekliyorum zahmet olmayacaksa. Güzel sözlerin için çok teşekkür ederim:)

 2. Ben Desert Essence’ı saçlarım için kullanıyorum. Ama ABD’deyken 9 dolar gibi bir fiyata almıştım. Bitmek üzere olduğu için çok üzgünüm ne yazık ki. Cildim için çay ağacı yağı ile karıştırıp kullanıyordum. Kötü gelmedi ama mucize yaratmadı.Sonra saçlarım için kullanmaya başladım ve mucizeyi orda gördüm. Saç uçlarımda çok başarılı. Hafif bir yağ galiba (yani hindistan cevizine göre)

  Esasında Desert Essence diyince, el kremini de almıştım o da 9 doalrdı ve Türkiye’de en ucuz 45 liraya bulabildim. Keşke daha çok alsaymışım. 10 kutu falan:) Bu markadan ben çok memnun kaldım. Keşke Türkiye’ye daha ucuza getirseler.

  1. Resmi internet sitesinde 14 dolar gibi görünüyor fiyatı, demek ki raflarda daha indirimli satıyorlar. Vallahi en güzeli yurtdışına sık sık çıkan şanslı biri olmak ya da böyle tanıdıkların olması.

   Ben Happy Moments’ın jojobasını saç uçlarımda denediğimde pek bir değişiklik görememiştim, hindistan cevizi yağı daha faydalı gelmişti. Bir de Desert Essence alırsam onu deneyeyim saçlarımda madem, çok merak ettim:)

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.