Essence I Love Extreme Crazy Volume Mascara

IMG_0321-2Bu rimelin çılgın olmayan versiyonunu şurada yazmıştım daha geçenlerde ve kirpiklerimi nasıl hiç kıvırmadığı konusunda mızmızlanırken Sevim bu yeni çıkan rimelini tavsiye etmişti. O zamanlar Türkiye’de satılmıyordu tabii. Sonra birçok yabancı blogda bu rimelle ilgili güzel şeyler duydum. Geçenlerde Gratis’te görünce hemen almamak imkansızdı, sadece 2 tane kaldığına bakılırsa herkes bu rimelin şanını duymuş. Az çakal değilsiniz ha!

İnce aplikatörlü rimellerle genelde çok anlaşamıyoruz. Ama bu rimeli güzel yapan formülü sanırım. Benim sevdiğim türden yapış yapış ve ıslak kıvamı var. Çılgınsız versiyonunun da kıvamı böyleydi biraz ama bu gösterişsiz aplikatör ne yapıp ne edip kirpikleri adam edebiliyor.

Benim kirpikleri milyon kez duydunuz ama yine de tekrar edeyim. Uzun, kıvrımı az, oraya buraya AŞAĞI yönlenmeye meyilli kendileri. Bir rimelden kirpikleri kalınlaştırmasını ve fazlalaştırmasını, en önemlisi de kirpik-kıvırıcı-işkence-aleti olmadan kıvırmasını isterim. Hepsini yapıyor Çılgın Volüm rimel. Hatta uzatıyor da. Özellikle aplikatörün tepesindeki yuvarlak kısım, benim o kıvrılmayan ve boyanmayan dış taraftaki kirpiklerimi çok güzel kavrıyor.

Tabii formülünden dolayı örümcek bacakları görünümü kaçınılmaz. Özellikle alt kirpikler tam bir facia oldu benim için. Ama alt kirpiklere doğru düzgün bir şeyler yapan çok az rimel var zaten, onlar da üst kirpiklerde işe yaramıyor.

Sağdaki çıplak göz, soldaki rimelli falan diye açıklamama gerek yok sanırım, sizi de salak yerine koymak gibi olacak. Tek kat uyguladım. En güzeli, kirpik kıvırıcıyla kendime işkence etmeme gerek kalmamış olması. Sonuç hiç de fena değil ha?

Waterproof değil, havuza girmez ve ağlamazsanız akma-bulaşma yapmıyor (çoğu rimel gibi biraz göz altına dökülebiliyor yalnız). Verdiği şekli uzun süre muhafaza edebiliyor. Çıkarması diğer rimellerden daha zor değil.

Rimeli Gratis’ten 3.50 liraya aldım. Ne yazık ki etiketin üstünde 10 lira yazıyor arkadaşlar, hiç heveslenmeyin. Benim o gün sistemdeki hata sayesinde böyle şansım döndü. Yine de itiraz ettim, sorunu çözmelerini bekledim falan. Ama çözemediler ve onlar kendi elleriyle 3.50’ye verdiler. Eh, benim de daha fazla yapabileceğim bir şey yoktu. Şimdi düşünüyorum da, kalan diğer rimeli de alsaymışım keşke.

Uyarı: İçeriğini biraz araştırdıktan sonra vegan bir ürün olmadığını gördüm (balmumu içeriyor).