IMG_0321-2Bu rimelin çılgın olmayan versiyonunu şurada yazmıştım daha geçenlerde ve kirpiklerimi nasıl hiç kıvırmadığı konusunda mızmızlanırken Sevim bu yeni çıkan rimelini tavsiye etmişti. O zamanlar Türkiye’de satılmıyordu tabii. Sonra birçok yabancı blogda bu rimelle ilgili güzel şeyler duydum. Geçenlerde Gratis’te görünce hemen almamak imkansızdı, sadece 2 tane kaldığına bakılırsa herkes bu rimelin şanını duymuş. Az çakal değilsiniz ha!

IMG_0331-2İnce aplikatörlü rimellerle genelde çok anlaşamıyoruz. Ama bu rimeli güzel yapan formülü sanırım. Benim sevdiğim türden yapış yapış ve ıslak kıvamı var. Çılgınsız versiyonunun da kıvamı böyleydi biraz ama bu gösterişsiz aplikatör ne yapıp ne edip kirpikleri adam edebiliyor.

Benim kirpikleri milyon kez duydunuz ama yine de tekrar edeyim. Uzun, kıvrımı az, oraya buraya AŞAĞI yönlenmeye meyilli kendileri. Bir rimelden kirpikleri kalınlaştırmasını ve fazlalaştırmasını, en önemlisi de kirpik-kıvırıcı-işkence-aleti olmadan kıvırmasını isterim. Hepsini yapıyor Çılgın Volüm rimel. Hatta uzatıyor da. Özellikle aplikatörün tepesindeki yuvarlak kısım, benim o kıvrılmayan ve boyanmayan dış taraftaki kirpiklerimi çok güzel kavrıyor.

Tabii formülünden dolayı örümcek bacakları görünümü kaçınılmaz. Özellikle alt kirpikler tam bir facia oldu benim için. Ama alt kirpiklere doğru düzgün bir şeyler yapan çok az rimel var zaten, onlar da üst kirpiklerde işe yaramıyor.

IMG_0433catsSağdaki çıplak göz, soldaki rimelli falan diye açıklamama gerek yok sanırım, sizi de salak yerine koymak gibi olacak. Tek kat uyguladım. En güzeli, kirpik kıvırıcıyla kendime işkence etmeme gerek kalmamış olması. Sonuç hiç de fena değil ha?

Waterproof değil, havuza girmez ve ağlamazsanız akma-bulaşma yapmıyor (çoğu rimel gibi biraz göz altına dökülebiliyor yalnız). Verdiği şekli uzun süre muhafaza edebiliyor. Çıkarması diğer rimellerden daha zor değil.

Rimeli Gratis’ten 3.50 liraya aldım. Ne yazık ki etiketin üstünde 10 lira yazıyor arkadaşlar, hiç heveslenmeyin. Benim o gün sistemdeki hata sayesinde böyle şansım döndü. Yine de itiraz ettim, sorunu çözmelerini bekledim falan. Ama çözemediler ve onlar kendi elleriyle 3.50’ye verdiler. Eh, benim de daha fazla yapabileceğim bir şey yoktu. Şimdi düşünüyorum da, kalan diğer rimeli de alsaymışım keşke.

Uyarı: İçeriğini biraz araştırdıktan sonra vegan bir ürün olmadığını gördüm (balmumu içeriyor).

30
Yorum Bırakın

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ArgentinianBeauty
Ziyaretçi
ArgentinianBeauty

Ay ben bunu çok merak ediyo’duuuuuum!! ^___^ Bende vol.1 bir var, diğerini de istiyorum! Bir de I Love Punk’ı çok merak ediyordum, kalın bir eyeliner, var mıydı? Ben internetten alırım ama TT__TT

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

I Love Punk’ı burada hiç görmedim sanki? Ama emin değilim ya.

Melal
Ziyaretçi
Melal

Elimdeki rimeller bitince essence’nin birkaç tane rimelini denemek istiyorum.
Fiyatına göre performansları süper gözüküyor.:)

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Hepsi çok iyi değil sanırım ama I Love Extreme serisi hiç de fena değil. Tabii bir de fiyatları var:)

turbo-beauty lover
Ziyaretçi
turbo-beauty lover

Alınabilir rimeller listeme ekledim. Bi hata da bana denk gelse hiç fena olmaz tabi de :D 10lira da yeterince uygun.

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Tabii canım 10 lira yeterince uygun ama hiçbir şey yeterince uygun değildir -bedava olana kadar:P

iheartsu
Ziyaretçi
iheartsu

Iste benim rimelim! Hayvan testi var mi? Yok. Ucuz mu? Ucuz. Etkisi iyi mi? E görüldügü sekilde, daha ne isteriz? Bizim kirpiklerimiz kesinlikle ayni Weasley-kardesim, ama sende daha mi hos durmus sanki? :-) Güle güle kullan ve sana iyi ki tavsiye etmisim diyorum!

Pahali rimellere ne diyoruz? Avada Kedavra!

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Avada Kedavra demeyelim bence Azkaban’a düşeriz falan:P Tavsiye ettiğin sağol bu arada sayende rimel masrafından yırttım^^

Mina'nin paylastiklari
Ziyaretçi
Mina'nin paylastiklari

Benim en sevdiğim fırça tipi budur kuvırız tarar ve boyaz isteklerimin hepsini karşılıyor :) Fırçası bana benefit they’re real anımsattı şu başındakı kısım hariç. Peki bu rimel kolay çıktı mı?

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Evet They’re Real’a benziyor sanki:) Çıkarması da diğer rimeller gibi, yağ bazlı temizleyicilerle çıkıyor ama bana rimel çıkarmak hep zor gelmiştir, o yüzden kolay diyemem. Ekstra bir zorluğu olmadı sadece.

what are you tolkien about
Ziyaretçi
what are you tolkien about

ben de 3.50 tl ye aldım.hatta bu rimeli almak gibi bir niyetim yoktu,görevli kız bana bu rimeli gösterip ”fiyatı çok uygun,yeni ürün” deneyin dedi.3,50 tl olduğunu duyunca denemek istedim ve benimde hoşuma gitti.volume vermesi,dolgunlaştırması iyi.ama bana hafif dökme yaptı gibi geldi.yine de fiyatına göre çok iyi bir ürün sadece 3,50 tl ne de olsa :D

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Belki de ilk geldiği haftaya özel böyle bir kıyak geçmişlerdir? Oradaki kızlar fiyatı ucuz diye tavsiye etmeyi bırak, yanlışlık olduğunu söylemişti bana:< Az daha kalsam elimden alacaklardı rimeli!

Göz altlarına dökülüyor, evet, ama benim kullandığım bütün rimeller dökülüyor. Sorun benim gözümde diye düşünmüştüm. O zaman değiştireyim posttaki o cümleyi;)

dofa dofa
Ziyaretçi
dofa dofa

Elimdeki rimeller bitince bende bakayım essence ürünleri ile biraz mesafeliyim ama bakalım merak ettim. :)

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Niye mesafelisin? Essence’in kötü ürünlerine mi denk geldin acaba? Ama kötüler kadar iyi ürünleri de var:)

dofa dofa
Ziyaretçi
dofa dofa

Bilmiyorum kafamda öyle bir imaj var. Oje kurutucu ve jel eyeliner’ı başarılı bir tek onları kullandım. jel eyelinerın kokusu hemen değişmiş bana mı öyle denk geldi bilmiyorum. Göz kalemlerini de merak ediyorum aslında.

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Kajal değil de long-lasting olan asansörlü kalemleri çok güzel. Bir de dudak kalemleri *.* Krem ve toz farların da indirimdeyken gideri var bence ya. Rujlar berbat.

Sibel.
Ziyaretçi
Sibel.

En yeni çıkan ürünlerden haber veren blog! :) Şu I Love Extreme faciasından sonra Essence’in rimellerini artık almayacaktım ama kadınlar günü indirimiyle yeni stand denk gelince dayanamayıp yeni çıkan diğer üç rimelin ikisini de ben aldım. 5 liraydı her biri. Fırçaları için kapaklarını açtım ama daha kullanmadım. ‘Rimeli açınca altı ayda bitirin’ uyarısı da yalan oldu yani.

Yine de Essence’in o kirpik boyası çok kremsi. Kurumuyor, kaş altıma geçiyor hemen. Orada hemen kuruyor ama maaşallah! Yine de fiyatlarından ve cıvıl cıvıl ambalajlarından ötürü hayır diyemiyorum. Umarım gittikçe güzelleşir rimelleri. Güle güle kullan!

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Ay yok ya yeni çıkanları takip edemiyorum/bilemiyorum ki burada duyurayım:/ Bu rimel bana önerildiği için aklımdaydı, o yüzden görünce hemen aldım.

Bence açtıktan sonra ne kadar kullandığın önemli. Yani hiç kullanmadıysan niye bakteri oluşsun ki içinde? İşte formülü falan kuruyor bir tek. Kuru bir yapısı yoksa çok çabuk bitmiyorlar zaten. Sorun yokken neden atalım ki sırf 3-5 ay geçti diye? Sen de güle güle kullan seninkileri:)

★nasli_
Ziyaretçi
★nasli_

Kirpiklerin ne güzel :) Maskara çok yakışmış çok beğendim :))

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Teşekkürler:)

palatosun
Ziyaretçi
palatosun

Canım merhaba konuyla alakasız ama bana cf olan gunes koruyucu önerebilirmisin yüz icin vücut icin :)

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Murad’ın güneş ürünleri olabilir? İnternetten alışveriş yapıyorsan Jasön ve Aubrey var. Ayrıca aktarlarda da doğal güneş koruyucuları var, tabii güneş altına yatmak biraz riskli olur sanıyorum. Ne yazık ki eczanedeki dermokozmetik markalarının hemen hemen hepsi deney yapıyor. Skincode ve Perricone MD deney yapmadıklarını söylüyorlar ama bir kesinliği yok.

palatosun
Ziyaretçi
palatosun

Canım netten alis veris yapıyorum ama turk sitelerinden yurtdışı yabancı sitelerden hic alis veris yapmadım beceremem de oyle düşünüyorum eğer bu söylediğin markaların turk sitesinde satışı varsa tabi ki alırım bana yüz icin acil lazım çunku
Babe markasını buldum nette araştırken bi arkadas blog da yorumlamış fotosunu çekmek ambalaj da tavşan var tank you yazıyor ona dayanarak dün babe markasına baktım eczaneden ambalajda yoktu tavşan önceki ürünlerde olup sonraki ürünlerde olmaması şaşırtıcı ilgilenen kadinda şaşırdı Aaa hep logo vardı simdi niye yok oldu murad alırım artık
Aktarda satılanlar da saglık bakanlığı vs onayli degil ya korkuyorum alerjik yapım oldugundan ama yinede aratırcam cok teşekkür ederim ilgine

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Dermokozmetik markaları genelde deney yapmalarıyla bilinir, daha medikal araştırmalar yapılır çünkü. Babe de bunlardan biri, ama Çin’de satılıyor olması bunu kesinleştiriyor tabii.

Bu arada yukarıda saydıklarım Türkiye’de bulunabilen markalar hep. Ama eğer alerjik bir cildin varsa eczanelerde de bulabileceğin Murad’a bakmanı tavsiye ederim. Yine de tercih sana kalmış tabii, eminim kendi araştırmaların benden daha güvenilir olacaktır:)

palatosun
Ziyaretçi
palatosun

Çok teşekkür ederim canım Ankara’da eczanelerde bulmak zor L’angelica dis macununu bile bulamadım netten bulursam alırım tekrar teşekkür ettim hoscakal

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Rica ederim!

Tuana Çelik
Ziyaretçi
Tuana Çelik

Bende alsam mı diye düşünüyorum bu rimeli ama kararsız kaldım .Denemekte fayda var.:)

Benim blogumada beklerim seni :
http://pamuk-sekeer.blogspot.com/

Sude
Ziyaretçi
Sude

Hayatımda denediğim en güzel maskara herkese şiddetle tavsiye ediyorum!

seydanur yolacan
Ziyaretçi
seydanur yolacan

sadece balmumu mu içeriyor diğer içeriklerde bir sıkıntı yok mu acaba?

%d bloggers like this: