MakyajAynam, geçenlerde yaptığım alışveriş postlarına hitaben, toz farların yapısını ve duruşunu görmek için bunları kullanarak yaptığım bir makyajı yayınlamamı istemişti. Ben de fotoğraf makinem ve kırışık göz kapaklarım el verdiğince doğru bir şekilde yansıtmaya çalıştım.
IMG_8605-2

IMG_8611-2Göz kapağında Shiro Cosmetics‘in Party Escort’u (ıslak uyguladım), kaş kemiği ve göz kapağının birleştiği crease ve gözün dış kenarında  Not Very Effective’i var. Aynı formülü alt göz kapağına da uyguladım. Göz pınarına ve göz kapağının iç bölgesine Geek Chic Cosmetics‘in Vector’ını hafifçe sürdüm. Kirpik diplerinde liner olarak Inglot’un mat siyah farını kullandım.

Üstteki koyu makyajı dengelesin diye bir de günlük ve hafif bir görünüm de denemek istedim. Renklerle çok uğraşmak istemeyince bu makyajı yapıyorum çoğunlukla. Göz kapağında Geek Chic Sexy In Suspenders, crease bölgesinde ve alt göz kapağında Shiro Roadblock var. Kirpik diplerinde yine Inglot mat siyah far kullandım:

IMG_8635-2IMG_8639-2Renklerin canlılığını belli etmesi için bir far bazı uygulamak çok yardımcı oluyor. Ben Urban Decay Primer Potion kullandım, Original (şeffaf) olanı. Ama daha önceki tecrübelerimden Eden versiyonunun toz farlarda daha iyi işe yaradığını gördüm. UDPP yoksa krem far da çok güzel bir seçenek olur. Elbette en iyi performans fırçayı ıslatarak uygulayınca alınıyor ama crease bölgesinde iyi dağılmaması ve yamalı gibi görünmesi gibi sorunlar çıkarabiliyor. Bunun için göz kapağına ıslak uygulayıp daha sonra kuru kullanarak dağıtıyorum.

Umarım toz far ve pigmentler konusunda sıkıntı çeken ya da kullanım tarzınına sıcak bakmayanlara yardımcı olmuştur!

6
Yorum Bırakın

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

MakyajAynam
Ziyaretçi
MakyajAynam

Çok güzel olmuşlar! Bayıldım!
Fotoğraflar ayrıca güzel olmuş.
Teşekkür ediyorum, eline sağlık…

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

^__^

Kybele Renkleri
Ziyaretçi
Kybele Renkleri

Kırışık göz kapakları mı? Hani nerde? Benim gördüğüm harika makyajlar, harika gözler..

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Ahah yok yok yok kırışık onlar.

Teşekkürler güzel sözlerin için:)

Makyajlı Haller
Ziyaretçi
Makyajlı Haller

Çok güzel olmuşlar, bayıldım:)

http://makyajlihaller.blogspot.com/

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Teşekkürler.

%d bloggers like this: