Dr. Organic Aloe Vera Şampuan ve Hindistan Cevizi Yağı Saç Kremi

Dr Organic Aloe Vera Şampuan ve Hindistan Cevizi yağı saç kremi yorumları

Hem işe yarayan hem de vegan formüllü saç bakımı ürünleri hep arayışta olduğumuz şeylerden biri değil mi? Geçtiğimiz aylardaki indirimi fırsat bilip Dr. Organic markasının saç ürünlerine şans vermeye karar verdim. Rahatlatma ve yumuşatma iddiasındaki Aloe Vera şampuanı ile birlikte nemlendirme ve besleme özellikli Hindistan Cevizi Yağlı saç kremini aldım. İkisini de birlikte kullanmaya başladım ve tek bir seriden devam etmeyi özellikle tercih etmedim. Kendimce iyi bir kombinasyon yarattığımı düşünüyorum çünkü saç derimi rahatlatan bir şampuana ve saç uçlarımı besleyen bir kreme ihtiyacım var çünkü. Merak edenler için saç tipimi de söyleyeyim. Kendileri kalın telli, gür, uçları yıpranmış, kabarmaya ve yağlanmaya meyilli.

Bu ikiliyi beraber kullansam da sizler için her iki ürüne ayrı yorumlar yapmak daha mantıklı olacak.

Aloe Vera Şampuan

Bazen şampuanlar tek kullanımda gözle görülür değişim yaratırlar, iyi ya da kötü. Bu arkadaş öyle değil. Gerçekten yoruma pek yer bırakmayan risksiz bir şampuan bu. Güzel temizliyor. Köpürmesi orta seviyede, ne kirden arınmış hissettirmeyecek kadar az, ne de adeta market detarjanları gibi tüm banyoyu kaplayacak kadar fazla. Gayet yeterli yani. İçeriğinden de anlaşılacağı üzere nazik temizleyici ajanlar kullanılmış. Hatırı sayılır miktarda aloe vera da içeriyor. Gerçekten de saç derimde hiçbir alerji ya da irritasyona sebep olmadı. Saçımın geri kalanında kabarmayı önleyecek bir etkisini görmedim. Şekile sokması bakımından da ideal şampuan sayılmaz. Tekrar alır mıyım? Daha iyisini bulamadığım takdirde en ulaşılabilir ve ucuz ürünlerden biri olduğu için, evet.

Hindistan Cevizi Yağı Saç Kremi

Hindistan cevizi yağı yıpranmış ve sert saç uçlarıma en iyi gelen şeylerden biri. Bu yüzden saç kremini tercih ettim. Kesinlikle daha kolay taranmasını sağlıyor. Saçımı yumuşatıp daha baş edilebilir hale sokuyor. Ama kalıcı bir etkisini görmedim. Hiçbir saç kreminin de bunu yapabileceğini sanmıyorum. Ne de olsa saçımızda 5-10 dakika tutup duruluyoruz. Nüfuz edip besleyemesi için çok daha fazla vakte ihtiyacı var. Bunun dışında içeriğinin alkol ve sert kimyasallarla dolu olmaması güzel. Yine rahatlatıcı aloe vera, besleyici hindistan cevizi yağı, nemlendirici gliserin gibi maddeler bulunuyor.

Cruelty-free ve Vegan Bilgisi

Dr. Organic hayvanlarda deney yapmadığını iddia eden bir marka. Peta ya da Leaping Bunny sertifikası bulunmasa da hayvan deneyleri hakkındaki açıklamaları tatmin edici.

Her ürünü vegan değil ama çok fazla vegan opsiyonu bulunuyor. Ambalajın arkasında “suitable for vegetarians & vegans” açıklamasını aramanız yeterli.

Nasıl Temin Ettim

Watsons mağazalarından aldım. İkisinin de fiyatı yaklaşık 40 lira, indirimlerde daha ucuza bulunabilir. Ayrıca internette başka online alışveriş kanallarından da bulabilirsiniz.