Desert Essence Tea Tree Oil Whitening Plus Diş MacunuBu sıralar blogu üst üste Desert Essence postlarına boğuyorum ama taslaklarda bekletip hakkında bir şeyler söylemek için en çok can attığım ürünler bunlardan çıktı.

Genelde ulaşılabilirlik ve fiyat oranı açısından benim için en uygun cruelty free diş macunu olarak L’Angelica kullanıyordum ama acil macun aradığım bir gün indirimsiz fiyatının Desert Essence’ten sadece 3-5 lira düşük olduğunu görünce bir de buna şans vermeye karar verdim. L’Angelica’nın aksine, hayvanlar üzerinde test edilmediğinin garantisi olan Leaping Bunny sertifikasına sahip, hem de miktar olarak diğerlerinden daha fazla. İyi ki de almışım, alt tarafı bir diş macunundan ne kadar memnun kalınabileceğini bilmiyormuşum meğer.

Desert Essence’in genel olarak en beğenilen iki serisi var, biri şurada da bahsettiğim hindistan cevizli saç bakımı serisi, diğeri de çay ağacı yağlı diş/ağız bakımı serisi. İkisi de hayal kırıklığına uğramadığı için mutluyum, nazar değmesin (denediğim bir başka ürünü kesin kötü çıkar şimdi). Bu beyazlatıcı diş macununu rastgele seçmiştim. Tek başına herhangi bir macununun dişleri bembeyaz yapmasını beklemiyorum ama bence daha parlak ve temiz görünmesini sağladı. Güzel köpürüyor, iyi temizliyor, hassasiyet yaratmıyor, kanamayı azaltıyor (yine de sert diş fırçası kullanmamak lazım), ferahlatıyor. Hatta öyle bir ferahlatıyor ki suyun soğukçana olduğu kış aylarında resmen ağız yakıyor. Bundan sonra başka bir macuna geçince daha net farkettim, bu yaz sabahlarında o alıştığım serinlik hissini almayınca bağımlılar gibi soğuk terler döküp kafamı duvarlara vuruyorum. Ayrıca miktarı dolayısı ile epey uzun gidiyor, kendimi bildim bileli bu macunu kullanıyor gibiyim. Tamam, abartmayalım 4-5 aydır (günde 2 kere). Fiyatının yüksek oluşunu çok da dert etmiyorum bu sayede.

İçerik: Calcium Carbonate, Water (Aqua), Glycerin, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Distillate, Gaultheria Procumbens (Wintergreen) Leaf Oil, Carrageenan, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Bambusa Arundinacea Stem Powder (Bamboo), Phyllostachis Bambusoides Juice (Bamboo), Aloe Barbadensis Leaf Juice, Zinc Citrate, Calcium Ascorbate (Vitamin C), Equisetum Arvense Leaf Extract (Horsetail), Sodium Bicarbonate, Sea Salt, Phytic Acid, Stevia Rebaudiana Leaf/Stem Powder.

İçeriği bu markanın diğer ürünleri gibi ne doktor-önerisi-market-macunu, ne de aktar-malzemesiyle-yapılan-DIY-kozmetik olarak tanımlanabilir sanıyorum. Nispeten kolay ulaşacağım, tüm beklentilerimi karşılayan, hayvanlar üzerinde test edilmemiş ve vegan ürün olarak beni tatmin ediyor açıkçası.

Merakıma yenilip ara sıra önüme denk gelen başka macunlar alsam da tekrar tekrar mutlaka alacağım, evde bulunduracağım. Bazı Macrocenter ve Migros şubelerinde bulunabiliyor. 2016 yılı itibarıyla fiyatı 27.5 TL. Çok övülen ağız suyunu da denemek isterim, o da yaklaşık 35 liraydı sanırım. Online satın almak için: ailemicinsaglik.com.

Hayvanlar üzerinde test edilmemiş diş macunu listesi için tıklayın.

4 thoughts on “Desert Essence Tea Tree Oil Whitening Plus Diş Macunu”

  1. Cruelty free ürünlere geçmeye karar verdim kısa bir süre önce ürün araştırması yaparken bu diş macununu merak etmiştim şimdi yorumunu görmek iyi oldu :) Kullandıklarım bitince ilk iş bu diş macununu denemek olacak :)
    Paylaşımlarınızın devamını dilerim faydalı oluyor benim ve benim gibiler için.

    1. Kararınıza çok sevindim, ben de bu vesileyle işe yarayabiliyorsam ne mutlu. Çok teşekkür ediyorum ^_^

    1. Ara ara Macrocenter’da görüyorum ama evet bulmak zorlaştı. Umarım Türkiye’den çekilmemiştir.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.