Derma E Vitamin C Renewing Nemlendirici

Kışa girmeden önce yine o alışık olduğum sıkıntıya girmiştim: hangi nemlendiriciyi alsam. Allah başka dert vermesin tabii. Ama kendime göre cilt bakım ürünü bulmakta zorlandığım doğrudur. Bu da kimi zaman işe yaramayacak şeyler için boşa harcama yapmakla sonuçlanabiliyor. Paranın gözü kör olsun. Neyse ki bugün bahsedeceğim Derma E’nin C vitaminli nemlendiricisiyle isabetli bir seçim yapmışım, aferin bana.

Cilt tipimi (belki de 700. kez) anlatayım. Genel olarak yağlı olsa da belli bölgeler çok kuru, pul pul dökülen türde. Egzamaya ve akneye yatkın, özellikle bu aralar atağa geçtiler, İstanbul’un havasına suyuna bağlıyorum. Belki biraz da beslenmeme dikkat etmeyişimdendir. Sonuç olarak nemsiz ve karma cilt diyelim. Hal böyle olunca hem yağı ve dermatiti kontrol edecek, hem de nem verecek bir şeyler gerekiyor.

Derma E’nin c vitaminli nemlendiricisi yukarıda sıraladığım sonsuz beklentilere karşılık verecek mucizevi bir ürün değil. Ama sıkıntı vermiyor, verecekse huzur veriyor.

Özellikleri

Hafif bir nemlendirici bu. Yüzünüze ilk sürdüğünüzde koyu kıvamlı bir kremle karşılaşıyorsunuz ama sandığınızdan daha iyi emiliyor. Emildikten sonra yok oluyor, yağlı ve nemli tabaka bırakan türde değil. Bu yüzden yağlı ciltlerin seveceğini, kuru ciltlerin de yaz mevsiminde kullanabileceğini tahmin ediyorum. Yalnız cildi yumuşatmasına rağmen ilk 10 dakika cildi hafif gerginlik yaratıyor. Bunu da not olarak belirteyim, o hissi sevmeyenler de var.

Fondötenin altına uygulandığında yapısını ve kalıcılığını bozmuyor. Tek başına kullandığımda ise yağ belirtileri ancak gün sonuna doğru ortaya çıkıyor. O kadar da olur canım. Gündüz kremi olarak çok sevdim. Geceleri de kullanıyorum ama daha besleyici bir şey isteyenler için yeterli olmayabilir. Benim pullu bölgelerim için yeterli gelse de bazen bu bölgelere ayrı antiseptik krem uyguluyorum (o da yine Derma E’den, yakında yazısı gelecek). Havaların buz gibi soğuk seyrettiği dönemde ise üzerine serum uyguluyorum diyeceğim ama buralar pek ılık doğrusu. Yetersiz geldiği herhangi bir dönem olmadı.

C vitaminiyle ciltteki lekeleri ve düzensizlikleri iddiasına gelirsek, düzenli kullandığımda sabahları gerçekten yatışmış bir ciltle uyandığımı farkettim. Ama etkilerinin tedavi edici değil de geçici olduğunu düşünüyorum.

İçerik

Ambalajdaki içerik listesinin üzerine etiket yapıştırıldığı için fotoğraflayamadım ama merak edenler websitesinden inceleyebilir.

C vitamini tam da iddia ettiği gibi büyük oranda bulunuyor. Yani şöyle muhteşem besleyici maddeler kullandık deyip içerik listesinde sondan 2. sırada bulunan ürünlerden değil. Ayrıca stabil formda c vitamini kullandıklarını söylüyorlar, yani okside olup cildi turuncuya döndüren türde değil. Bu yüzden güneşe karşı hassasiyet yaratmayacağını tahmin ediyorum.

İlgimi çeken şey ise zeytinyağı, tatlı badem yağı, üzüm çekirdeği yağı, kayısı çekirdeği yağı içerdiği halde ciltte tabaka bırakmamayı başarması. Başarılı formüle edilmiş. Gece kremini ve serumunu da denemek isterim ileride, ama şimdilik ihtiyacım yok gibi.

Cruelty-free ve Vegan İddiası

Derma E, Peta sertifikalı hayvanlarda deney yapmayan bir marka. Tüm ürünleri vegan.

Bir yandan dermokozmetik diyebileceğimiz, bir yandan da çevre dostu, toksik maddeler içermeyen, “temiz içerik” hassasiyetindeki bir marka. En büyük özelliği bunları uygun fiyatlarda birleştirmesi olsa da o fiyatlar Türkiye’ye gelince katlanıyor maalesef.

Nasıl Temin Ettim

Dermoeczanem.com‘dan almıştım. Orjinal fiyatı 140 tl civarı ama internette çok daha uygun fiyatlara bulunabiliyor. Online almak istemiyorsanız satış noktaları listesini şuradan inceleyebilirsiniz.

Yorum Bırakın

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.