colourpop super shock shadow göz farı weenie game face

Colourpop farların bu kadar ünlü oluşu boşuna değil. Popüler renkleri kendilerine özgü formülleriyle birleştirip uygun fiyatlara birçok çeşit sunuyorlar. Tabii sosyal medya ve vloggerlar aracılığıyla iyi reklam yaptıklarını da unutmamak lazım. Ama çok para harcamadan birçok renge ulaşmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri Colourpop oluyor artık. Likit rujlarında da benzer bir strateji benimseyip başarılı oldular. Benim favorim sayılmazlar gerçi (merak edenler şu posta bakabilir). Bir de meşhur farlarını denemek istedim. Pembe-bronz Weenie ve kızıl-bakır Game Face renklerini tercih ettim.

Özellikleri

Herkes Colourpop farların alıştıklarımızdan farklı yapıda olduğunu söylüyordu. Haklılarmış. Çok yumuşaklar, toz toz olmuyorlar, yağ gibi kayıyorlar. Renklerini çok güzel veriyorlar. Klasik farlara göre çok daha dayanıklılar. Ama bu avantajları bazen dezavantaja dönüşebiliyor. Mesela dokunduğunuzda parmağınıza gelen canlı rengi göz kapağınızda birebir göremiyorsunuz. Hele fırçayla uyguladığınızda pigmenti ve ışıltısı adeta kayboluyor. Bu yüzden parmakla yaldır yaldır sürebileceğiniz, hata kaldırabilen renkleri tercih etmenizde fayda var. Aynı zamanda göz kapağına kendiliğinden yapışan formülü güzel olsa da alta far bazı ya da kapatıcı sürdüyseniz bozulabiliyor, renkler çamursu hale geliyor. Ayrıca kapları çok kocaman, sadece 2 tanesi bile minik çekmecelerimde gayet geniş yer kaplamış durumda. Bu yüzden çok orjinal bir renkle karşılaşmadığım sürece tekli Makeup Geek farlarından devam edeceğim.

Colourpop Super Shock Shadow Göz Farı Weenie Game Face Swatch

Renkler

Game Face: Bu tarz bakır tonlarına zaafım var. Aslında sıradan bir bakır değil, dağıttığınızda farklı bir renk ortaya çıkıyor. Baz rengi koyu kahve iken capcanlı, alevi andıran kızıl tonlarda ışıltılara sahip.

Weenie: Başak‘ın instagramında görüp çok beğendiğim bir renk bu. Rose gold diyesim var ama pembe alt tonlu kahve ya da kirli sıcak pembe vs demek daha doğru olur sanki. Bordo ve kırmızı renklerle birlikte kullanınca müthiş duruyor. Aynı zamanda fazla nötr bir makyaja hareket katmak için de güzel bir renk.

Cruelty-free ve Vegan beyanı

Colourpop, Peta‘nın hayvanlarda deney yapmayan markalar listesinde yer alıyor. Amerika’da üretiliyor, sadece internetten satış yapıyor. Tüm ürünleri vegan değil. Vegan olmayan renklerini ayrıca listelemişler. Şu sayfadaki “Are your products vegan?” sekmesinde vegan olmayan renklerini inceleyip buna göre seçim yapabilirsiniz.

Nasıl Temin Ettim?

Instagram satıcılarında sıkça karşılaşmak mümkün, uygun fiyatları sağolsun. Orjinaliburda hesabından çok memnun kalmıştım ancak kendisi artık sipariş almıyor ve hala içim rahat şekilde önerebileceğim, %100 güvenilir bir satıcıyla karşılaşmadım. Araştırma yaparak kendinize uygun satıcıyı bulmak en güzeli. Bunun dışında Colourpop Türkiye’ye gönderim yapmıyor. Yapsa da gümrüğe takılması çok yüksek ihtimal. Eğer yurtdışında yaşıyorsanız ya da Amerika’ya gidip gelen tanıdıklarınız varsa onlardan isteyebilirsiniz.

4 thoughts on “Colourpop Super Shock Far – Weenie ve Game Face”

  1. Senin blogunda adımı görünce nasıl sevindim! Weenie’yi beğenmene de ayrıca sevindim :) Farlarla ilgili yorumlarında da haklısın; gerçi ben sentetik, dümdüz far fırçaları ile de rahat uygulayabildim (yani istediğim rengi göz kapağımda gördüm). Ama bu metalik renklerini daha çok makyajı bitirirken göz kapağımın üstüne parmağımla pıt pıt yapmayı sevdim. Bu versiyonun mat farlarını ise denemedim; ama çok kullanabileceğimi de düşünmüyorum açıkçası. O yapı blending fırçası ile istediğim gibi dağılmayacakmış gibi geliyor… En son So Quiche rengini aldım ben de, ama henüz elime geçmedi. O da çok değişik yansımaları olan bir ton; elime geçtiğinde blogda yazacağım ^_^ sevgiler!!!

    1. Evet, mat yapıdakiler bana da dağılmayacak gibi geliyor, ki çok fazla mat da üretmiyorlar sanırım.
      Bir başka düz far fırçasıyla tekrar deneyeyim öyleyse, belki de fırçasına göre değişiyordur. Ama dediğin o pıt pıt hareketiyle bir ışıltı kondurmak için çok güzeller. Yarattığı metalik efekt çok hoş duruyor.
      Blog yazını merakla bekliyorum, sevgiler:)

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.