Color club oje disco dress

Mor rengi çok severim. Geçen gün oje kutumu biraz karıştırdığımda hiç canlı, doygun ve mat bir mor oje bulamadım, büyük dram. Markette hayvanlarda deney yapmayan birkaç markaya baktığımdaysa formüllerinin vegan olmadığını görüp bunalımlara girdim. Ama kafaya koydum bir kere, algılarım iyice açtım. Mail kutuma Color Club ojeler düşünce epey heyecanlandığımı hatırlıyorum. Neyse ki tam istediğim gibi bir mor bulabildim. Eh, hazır 8 Mart gelmişken neden mor tırnaklara bürünmeyeyim?

Disco Dress renginin fotoğrafta en gerçek halini yansıtmaya çalıştım. Soğuk tonlu, canlı bir mor. Tam bir feminist moru desem ne demek istediğimi anlarsınız bence. Hatta Pantone 2018 rengi ‘ultra violet’ işte tam da bu renk.

Yapısına gelirsek, kıvamlı bir dokusu var. Tek sürüşte gayet opak bir görünüm yakalamak mümkün. Kalıcılığını tam anlamıyla test edemedim ama bir şey açarken yanlışlıkla oje katmanının kalktığı tek bir tırnağımı saymazsak 3 gündür kımıldamadan duruyor. Uçları da çıkmadı. Kuruma süresi ortalama.

Cruelty-free ve Vegan İddiası

Color Club’ın herhangi bir cruelty free sertifikası yok ama Logical Harmony gibi birçok güvenilir blogger hayvanlarda deney yapmadığına dair garanti veriyor. Siz yine de markaya mail atıp kendiniz sorabilirsiniz.

Color Club %100 vegan bir marka değil. Eski ojelerinden birkaçının ‘şellak’ içerdiği iddiası var. Şellak bir böcekten gelen hayvansal bir madde. Disco Dress renginin içerik listesinde bu madde yok, onun yerine sentetik versiyonu nitrocellulose bulunuyor. Yine de işini şansa bırakmak istemeyen veganlar markayla iletişim kurup almayı planladıkları renklerin vegan olup olmadığını sorabilir.

Nasıl Temin Ettim?

Makyajsaati.com‘dan 20 liraya aldım. Orjinal fiyatları daha yüksek sanırım. Mağazalarda satılıp satılmadığı konusunda bir bilgim yok.

2 thoughts on “Color Club Oje – Disco Dress”

  1. Renk harikaymış! Makyaj Saati’nin tüketiciyi kandırma politikasını fark ettiğimden, ve kendilerine sorduğumda aldığım yanıttan ötürü artık o siteden alışveriş yapmıyorum. Dolayısıyla Color Club ojelere de ancak yurtdışına çıkarsam ulaşabilirim; ama, renk aklımda olsun ^_^ sevgiler!

    1. Makyaj saatiyle ilgili böyle bir durum olduğundan habersizdim. Ayrıntılar nedir acaba, bilmek isterdim. Sevgiler:)

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.