Mineral makyajı sevdiğimden dolayı BellaPierre markasını hep merak etmiştim. Geçen gün inceleme fırsatı buldum ve dayanamayıp yine bir şeyler aldım. 2 tane far alınca üçüncüsü %50 indirimliydi, biz de Kedi ile 3’ü tamamladık. Bir tane far ona, bir tane bana bir de ortaklaşa kullanacağımız çok tatlı cart bir pembe aldık. Toplam 55 tl civarı tuttu. Bu fiyatı yarıya bölünce bizim için oldukça karlı bir alışveriş oldu.

Bendeki bu renk Java rengi. Too Faced Petals to the Metal ya da Mac Blue Brown pigmentine dupe buldum da denebilir aslında. İçinde mavi/turkuaz ışıltılar bulunan kızıl kahve. TF ve Mac’ten farklı olarak bu duochrome yapısı çok belirgin değil -en azından sadece kuru uygulandığında. Buna rağmen aşağıda karşılaştırmasını yaptığım, yanardöner yapısıyla ün salmış Mac Club’a göre bu özelliği çok daha belirgin. Too Faced far 51, Mac pigment 58 tl, far 45 lira (küsüratları yanlış olabilir, zam gelmiş olabilir). BellaPierre mineral farlar ise indirimsiz 22 lira.

gün ışığında
flaşlı

Yapılarına gelirsek, tek başına uygulandıklarında kullanılacak gibi değiller, sadece simden ibaret gibi görünüyorlar. Altına mutlaka iyi bir baz ya da krem far tarzı bir ürünle kullanmak gerekiyor ki rengini göstersin. Fırçayı ıslatarak da farın yoğunluğu arttırılabilir. Her şekilde göz altlarına fena halde döküldüğünü de söyleyeyim. Bu yüzden fondöteni son adım olarak uygulamakta fayda var.

Far ya da ruj olarak da kullanılabiliyorlar. Mesela pembe pigment içinde mavi eflatun ışıltıları olan çok hoş fuşya bir ruj oldu. Hatta Mac Fusion Pink’e benzettim rengini.

İçeriği satış görevlisinin de dediği gibi sadece minerallerden oluşuyor. Zararlı kimyasallar yok (en azından farları için konuşursak). Yine de mineral ürünlerin alerjisi olan kişilerde hassasiyet yaratabileceğini unutmamak lazım.

İçerik: Mica CI 77019, Titanium Dioxide, CI 77891, Iron Oxides CI 77491, 77499, Oxides.

BellaPierre mineral fondötenleri de denemek isterdim fakat 80 tl benim için pahalı. Ama farları indirimde bulunca denemenizi kesinlikle tavsiye ederim!

 Gönderen: Cyborg

2 thoughts on “BellaPierre Pigment Far – Java”

  1. Bellapierre BUAV sertifikalıymış. Toz ürünlerden çekinmeme rağmen çok sevindim =) Ben de rujlarını denemek isterdim ama çok pahalı geldiler.

    1. Evet hatta 3-5 ay önce sertifika aldı diye biliyorum ben, geçen sene yoktu. Pahalı olduğu konusunda haklısın, ben de fondötenini isterdim ama bütçem yetmez. Bir Youngblood çizgisinindeler sanırsam. Ama en azından renk skalası daha geniş.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.