IMG_8257-2

Beautyjoint.com, birçok kişinin uygun fiyatlı Amerikan drugstore kozmetik markalarını getirttiği sitelerden biri. Ne zamandır kendim de sipariş vermek için fırsat kolluyordum, geçen ayki indirimden faydalanmasam olmazdı tabii. Instagram satıcılarıyla muhatap olmadığım için mutluyum.

Milani’nin Bella Eyes serisi farlarından en çok işime yarayacak 2 rengini seçtim. Aklımda – o kadar da işime yaramayacak ama yine de çok istediğim – birkaç tane daha var, onlar da artık sonraki indirime kalsın. Milani hayvanlar üzerinde test etmeyen fakat bazı ürünlerinde hayvansal madde kullanan bir marka. Yine de bol bol vegan seçenekleri bulunuyor ve resmi sitesinde bu ürünler belirtilmiş. Etrafımda ulaşabileceğim cruelty free ve vegan eyelinerlar çok olmasına rağmen bir de jel eyeliner denemek istiyordum, özellikle ELF’in cream eyeliner’ı hakkında fiyat/performans açısından fena yorumlar duymadığım için tercih ettim. Her birinin ayrı ayrı postlarını biraz daha kullandıktan sonra yazacağım.

Güncelleme: Milan’nin bu pek albenili Bella Eyes farlarını denedim ve işte buraya yazdım.

Gelelim en merak edilen kısma, yani en azından ben bu tarz yurtdışı alışverişleri postlarında bu kısmı mutlaka merak ederim. Postada herhangi bir sorun çıktı mı? Hayır, çıkmadı. Malum, yurtdışından kozmetik sipariş etmek gümrükte sıkıntı yaratabiliyor. Paketin açıklama formunda içerik bilgisi olarak “kozmetik” yerine geçebilecek başka bir şeyler yazıp geçiştirivermişler. Ayrıca küçük miktarlarda alışveriş etmeye özen gösterdiğim için genelde sorun yaşamadığımı tahmin ediyorum. Yüksek meblağda, 2-3 parçayı aşan paketlerin dikkat çekmesi çok daha kolay ve sorun yaşanabiliyor. Açıkçası üst üste alışveriş yapmayı aklımdaki her şeyi tek seferde almaya yeğlerim. Evet, birkaç defa kargo ücreti veriyorum ama en azından hem elime ulaşamama riskini azaltıyorum, hem de boşuna strese girmiyorum. Bu konuda çok garanticiyim, oysa Koç burcunu daha cesur sanırdım.

Beautyjoint’in kargo ücreti siparişin büyüklüğüne göre değişiyor. Yine de uluslararası kargo ücretlerinin içinde en uygun fiyat veren sitelerden biri. Ücretsiz kargo imkanı olmaması benim için bir avantaj çünkü dediğim gibi, garanticiyim ve müşteriye takip no sağlamaları içimi rahatlatan bir şey. Takipsiz olarak postalanmasına rağmen şansınız yaver giderse Türkiye sınırlarına girdikten sonra PTT’den takip edebiliyorsunuz. Edemeseniz bile kaybolan bir paketi araştırması daha kolay oluyor.

Doların daha sakin seyrettiği bir dönemde (gelecekte böyle bir dönem görebilecek miyiz orasını bilemem) bir indirim kuponu mail kutumda tekrar belirse fena olmazdı doğrusu.

2
Yorum Bırakın

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sed. (weba)
Ziyaretçi
Sed. (weba)

Farın rengi ne kadar da güzel gözüküyor öyle!
Güle güle kullan hepsini. Ben yurt dışından online kozmetik alışverişine hala uzak duruyorum. :( Şanssızlığım gümrüklerde de beni bulur ürünlerim bana gelmez falan diye.