Anastasia Beverly Hills – Moonchild Glow Kit Aydınlatıcı Palet

Anastasia Beverly Hills Moonchild Glow Kit Aydınlatıcı Palet

Anastasia’nın aydınlatıcı Glow Kit’lerini biliyorsunuz, pek meşhur oldular. Hatta ben de Gleam paletini alıp şurada bahsetmiştim. Aydınlatıcı konseptini hoş bulsam da makyajımın demirbaşlarından değil. O yüzden bir Becca – Moonstone  ve bir de Glow Kit‘in bana yeteceğini düşünmüştüm. Oysa verdiğim “bu sefer kesin bırakıyorum” kararları yine sınanacaktı elbet. Anastasia sosyal medyada Moonchild paletinin tanıtımına başladığı vakit hemen göz koydum. Acelem yoktu gerçi, ne de olsa ciddi bir ihtiyaç kategorisine koyamayız. Bir ara sınırlı üretim olduğu iddiaları sardı ortalığı. Bazen böyle şeyler tetikleyici olabiliyor, aldım işte durup dururken. Sonra öğrendim ki, değilmiş. Hala üretimde. Ama iyi ki erkenden almışım diyorum. Mor bir aydınlatıcı ne kadar kullanılabilirse o kadar kullandım kendisini çünkü.

Palet bahar-yaz mevsiminde çıkmasına ve ben sonbaharda kullanmaya başlasam da kışa daha uyumlu olduğunu düşünüyorum. Epey soğuk alt tonlu renklere sahip çünkü. Karlı Kuzey ülkelerini ve buzulları anımsatıyor. Aydınlatıcıda alıştığımız o doğal bej/şampanya tonlarından eser yok. Bu yüzden de günlük kullanım için pek ideal sayılmaz (zevkinize ve gün içinde ne yaptığınıza bağlı olarak sayılabilir belki de, bilemem). Daha deneysel, eğlenceli makyaj sevenlerin Moonchild’ı baş tacı yapacağına kesinlikle eminim.

Özellikleri

Bir paletten bahsediyoruz. Bu yüzden her rengi ayrı ele almak daha doğru olur. Ama genel görüşümü söyleyeyim. Bu paletten cildinizi güzelleştirmesini, şu meşhur ‘sağlıklı ışıltı’dan vermesini falan beklemeyin bence. Ben aydınlatıcı kullanacaksam çok belirgin olmasını aramam çünkü yağlı görünür, her gözeneği, sivilceyi, pürüzü ortaya çıkarır. Moonchild da tam bu türden, ben buradayım diye el sallayan bir aydınlatıcı palet. Hayır, renginden dolayı söylemiyorum bunu. Formülasyonu böyle. Yer yer sime dönüşen ışıltılar, daha sert ve tozutan bir dokuyla karşı karşıyayız bu sefer. Bunları negatif yönleri olarak sayabiliriz ama yani yanağınızda mor bir çizgi var. Yokmuş gibi duran makyaj yaratmasını bekleyemezsiniz (harika doku ve formülasyon isteyenlere güzel bir alternatif Kat Von D‘nin yeni çıkardığı Alchemist palet olabilir).

Sadece aydınlatıcı olarak değil göz farı olarak da pek güzel iş görüyor. Hatta öyle daha iyi bile diyebiliriz. Yüzde sadece ışıltısını bırakan o ipek gibi aydınlatıcılardan değil çünkü. Dokunduğu yerde kendini ve rengini belli ediyor. Yani atıyorum, Blue Moon’u sürerseniz ‘mavi ışıltı’dan çok ‘ışıltılı mavi’ şeklinde yansıyacaktır. Bu yüzden sıcak alt tonlu ciltlerde kontrast yaratarak gri görünme ihtimali var. Duochrome ya da Holografik iddialarını da unutun yani. Farklı renkli, soğuk tonlu bir palet demek daha doğru olur. Yine sövüyor gibi konuştum ama ben onu bu haliyle seviyorum. Ve konseptin farkında olarak satın almış kişilerin de her şeye rağmen seveceğinden eminim.

Renkler

Blue Ice: Buz mavisi ışıltılara sahip beyaz bir renk, paletin en açık tonu. Aynı zamanda daha ince dokulu, daha doğal duruyor.

Star: Gümüş rengi. Gri ton içerse de yüzde kirli durmuyor. Tabii cildi güzelleştiren türde bir renk olamayacağı aşikar. Ben göz farı olarak kullanmayı çok seviyorum.

Purple Horseshoe: İşte paletin yıldızı mı, yoksa yüz karası mı olduğuna karar veremediğim arkadaş. Çok güzel bir lila rengi. Ama sonuçta MOR yani, yanakta da besbelli böyle duruyor. Adeta uyarı levhası koymuşçasına bütün gözenekleri belirgin hale getirmesi, simlerinin 300 metre uzaktan gözükmesi gibi olayları var. Ama güzel işte, ne yapalım. Kutlama gibi eğlenceli etkinliklere gidersem fırsatı kaçırmayıp suratıma boca ediyorum. Ayrıca gözde enfes duruyor. Hiç olmadı far olarak kullanıyorum yani. Seviyorum seni be.

Pink Heart: Pembe ışıltılı bir aydınlatıcı. Palette en güzel dokuya sahip olabilir. Özellikle allığımı fazla mat bulduysam bununla üzerinden geçmeyi seviyorum.

Lucky Clover: Yemyeşil ışıltılara sahip olmasına rağmen ciltte doğal görünen, dokusu güzel bir başka renk. Paletteki en açık tonlardan biri.

Blue Moon: Çok farklı görünseler de Blue Ice ile neredeyse aynı renkteler. Ama Blue Ice daha çok ışıltıdan ibaretken Blue Moon’un mavi pigmenti daha belirgin. Aynı zamanda epey parlak. Yanakta mavimsi göründüğü için daha nadir kullanıyorum.

Aydınlatıcının belirgin görünmesi için fotoğrafı hafif koyulaştırdım. Elmacık kemiklerimin üstünde Blue Ice ve Blue Moon var. Göz kapağımda Purple Horseshoe, gözün iç kısmında Lucky Clover, alt kirpik diplerinde Star (siyah farla karıştırarak) kullandım. Görüldüğü üzere gözenekli ve pürüzlü cildimdeki hataları pek affediyor sayılmaz. Ama bıraktığı genel etki benim çok hoşuma gidiyor.

Cruelty-free ve Vegan Beyanı

Anastasia Beverly Hills, Peta sertifikalı cruelty free bir marka. Merak edenler için, ürünlerini, içeriklerini hayvanlarda test etmediklerini, bu deneylere başka herhangi bir şekilde de ortak olmadıklarını iddia ediyorlar. Aynı zamanda Çin’de satışları yok. Tüm Glow Kit’lerin vegan formüle sahip olduğunu söylüyorlar.

Nereden, kaça aldım?

Moonchild palet 40$. Maalesef Türkiye’de satılmıyor. Ben kendi websitesinden aldım. Ben alışveriş yaptığım vakit Türkiye’ye gönderim yapıyorlardı ama artık yapmıyorlar. Amerika’da yaşayan tanıdıklarınız varsa rica etmek ya da sıklıkla seyahat ediyorsanız yurtdışından satın almak en mantıklısı. Instagram satıcılarında da belki bulunuyordur. Ama dövizin malum durumundan sonra makul fiyatlarla karşılaşacağınızı pek sanmıyorum. Kolay gelsin.