orjinaliburda-siparisi-kat-von-d-anastasia-beverly-hills-colourpop-likit-mat-ruj

Youtube ve Instagram’ın bir de makyaj paylaşım yüzü var. Konuyla ilgisi olmayanlar dahil tüm dünyayı böylesine sarmışken insanın iradesi fena sınanıyor. Özellikle gösterişli Amerikan makyajıyla ünlenen arzu nesneleri yarattılar, gözümüze gözümüze soktular. Ben de bu furyaya kapıldım tabii.

Arada sırada yurtdışından sipariş verip burada paylaşıyorum ama bazı markalar var ki Türkiye’de herhangi bir şekilde ulaşması olanaksız. Mesela  Anastasia Beverly Hills, Kat Von D ve Colourpop gibi… Bunlara da ulaşmanın çözümünü hemencecik buluverdiler. Bir sürü instagram satıcısı hortlamış durumda, Türkiye’de bulunmayan markalar satıyorlar. Eğer asıl fiyatların 2-3 katını ödemeye razıysanız tüm dünyanın kapıları size açıldı demektir. Ben bunların içinden en çok orjinaliburda hesabını duydum, bir sürü ünlü blogger güvenilir olduğunu söyledi. Bir sipariş listesi yapmıştım ama kader utansın ki yarısından fazlasının üstünü çizmek zorunda kaldım. Colourpop’lar hiç gündemde yokken daha pahalı rujlara dupe olduğu için onları tercih ettim.

Genel olarak herhangi bir siteden alışveriş yapmak kadar kolay oldu. Siparişini ver, parayı eft/havale gönder ve bekle. Belirttiği teslim tarihinde kargo gönderilmiş oluyor ve nemrut kargocularla bir sorun yaşamazsanız elinize sağ salim ulaşıyor. Fiyatlar artık alıp başını gitmiş döviz kuruna göre hesapladığınızda bile pahalı. Ama çoğu instagram satıcısı artık etraftaki en yüksek meblayı araştırıp ondan geri kalmama mantığıyla fiyatları fiksledi. O yüzden özellikle Türkiye’ye gönderimi olmayan markalarda yüksek fiyatlardan kaçınmak imkansız.

orjinaliburda-siparisi-kat-von-d-anastasia-beverly-hills-colourpop-likit-mat-ruj-swatch-lolita-ashton-trap

Elime geçen her bir ruja ayrı bir post yapmayı düşünmüştüm ama elimdeki sıra bekleyen tonla ruju düşünürsek size resmen spam yollamış olacaktım. Zaten birer ikişer tane aldığım şeylere ayrı yazılar yazsam ne olacak? Hepsinden şöyle kısa bir bahsedeyim, yeter. Daha ayrıntılı post isteyenler olursa neden olması tabii.

Kat Von D Everlasting Liquid Lipstick – Lolita

Şu mat rujların yeni yeni popüler olmaya başladığı günlerden beri Lolita rengi için ölüp bitiyordum ama Türkiye’ye getirme şansım hiç olmadığı için yıllar sonraya kaldı. Kat Von D Hanımın hem sanatçı hem de hayvansever kişiliğine hayranım. Her zevke uygun çok güzel renkler yaratıyor ama hepsine kendi tarzından bir dokunuş katmayı becerebiliyor. Lolita renginin bir sürü kopyası çıksa da bence orjinalliğini muhafaza edebilmiş. Sıradan bir pembe-kahve değil, biraz koyu kırmızı tonu da içeriyor. Bana kalırsa nude sayılmaz, abartısız ya da doğal her makyaja uyabilecek ama bu sırada kendini gösterebilecek bir renk. Yapısı diğer likit rujlara hiç benzemiyor. Çok ince ve hafif, sürümü kolay. Dudakta yokmuş gibi hissettiriyor, kuruyup pul pul olmuyor. Her birinin formülü aynı mıdır bilmiyorum, bazı koyu tonların yamalı göründüğünü duydum. Kalıcılığı diğer likit rujlara pek fark atıyor sayılmaz, bir öğün yemekten sonra çıkıyor ve maalesef dudağın ortasından kenarlara doğru solmaya başlıyor. Orjinal fiyatı 20$, ben 95 TL’ye aldım.

Anastasia Beverly Hills Liquid Lipstick – Ashton

ABH pek göz alıcı likit rujlar çıkardı ama vegan olmadıkları için pas geçtim. Geçtiğimiz aylarda çıkan yeni serinin vegan olduğunu duyunca şöyle alıcı gözle bir baktım. Ashton, tam bir kahverengi. 90’lar kahvesine ne kadar uyar bilmiyorum ama hafif kızıl alt tonu olduğu için karşı koyamadım doğrusu. Formülü ve kalıcılığıyla klasik bir likit mat ruj. Hatta ben biraz da Lime Crime Velvetine‘lere benzettim. Orjinal fiyatı 20$, ben 90 TL’ye aldım.

ColourPop Ultra Matte Lip – Trap ve Stingraye

ColourPop olayına hiç bulaşmamaya söz vermiştim ama uygun fiyat her zaman kazanacak. Trap rengi şu pek popüler ceset renginden. Soğuk tonlu bir açık kahve. Gönlümden “Greige” trendini başlatan Lime Crime’ın Cashmere rengi geçiyordu ama muhtemelen birkaç kez kullanacağım bir ruja yaklaşık 100 banknot bayılmak istemedim. Trap, pek dupe diyemesek de Cashmere’e yakın bir renk. Golden Rose’un meşhur 10 numarası havasında, ama Trap vegan tabii. Stingraye, çıktığından beri gözümün kaldığı Jeffree Star Androgyny rengine benziyor. Kirli koyu bir pembe, hatta biraz mora çalıyor. Renkler güzel ama ColourPop’ların formülünü sevmedim. Fazlasıyla akışkan, tamamen kuruması çok uzun sürüyor. Matlaştıktan sonra da tabaka halinde kalıyor, rahatsız ediyor. Dudağı kurutup pütür pütür görünüyor, hatta soyuluyor. Yukarıdaki swatchlarda da belli olmuş. Tek iyi özelliği kalıcılığı sanırım, diğerlerinden daha uzun süre rengini muhafaza ediyor. Tanesi 6$, ben 37 TL’ye aldım.

2 thoughts on “Instagram Siparişi: Kat Von D, Anastasia ve ColourPop Likit Rujlar”

  1. Rujların her birinin renklerini çok sevdim! Fakat Lolita ve Stingraye daha bir gözümü aldı. Gerçekten bu Instagram satıcı dünyası çok insafsız; ama tabii onlar da kar edecekler… Kat Von D’lerin yapılarını merak etmiştim en çok, okuduğuma sevindim. Güle güle kullan hepsini, sevgiler!

    1. Teşekkürler^_^ Stingraye benim de çok severek aldığım bir renk ama keşke yapısı bu kadar zor olmasaymış. Neyseki Lolita beklediğim gibi çıktı. Instagram satıcılarının daha insaflı kar etmelerini diliyoruz o zaman:D

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.