IMG_3506-2Bu aralar bol bol alışveriş postları göreceksiniz. Zaten aldığım her şeyi teker teker burada tanıtmıyorum fakat bunlarla ilgili birkaç şey söylemek istiyorsam alışveriş postları çok faydalı oluyor. Özellikle “bakın, hepsi hayvanlar üzerinde test etmeyen markalar, etrafta neler var neler” diye gözünüze sokmayı çok seviyorum söylemesi ayıp.

Prestige, Peta onaylı hayvanlar üzerinde test etmeyen bir Amerikan drugstore markası. T-shop’ta öylesine gezinirken görünce ufak çaplı bir kriz geçirdim. Acaba piyasada Prestige adlı iki marka mı var diye şüphelenmedim değil. Ambalajlarını ve markanın yazı fontunu hafızama kazıyıp eve gelince internette araştırdım. Yani evet, font aynı valla. Ürünler biraz kafamı karıştırdı yalnız. Resmi websitesindeki ürünlerin aynıları da var ama rimellerin bazıları farklı mesela. Neyse bu kısmına pek takılmadım. İçerikleri çoğu ürünün üstünde yazıyor. Vegan arkadaşlar karmin ve balmumuna karşı dikkatli olsunlar. Tek sorunum orjinalinde fiyatlar epey düşük iken ülkemizde orta halli bir marka gibi yansıması. Rimeli 38 liraya aldım. Neyse ki memnun kaldım da kazıklandığım için içime oturması minimum düzeyde seyretti.
Güncelleme: Yazısı burada.

Tabii ki Wet ‘n’ Wild, artık herkesler duydu, Gratisleri talan etti. Geçen cumartesi akşamı Nişantaşı şubesinde olmayan WnW standı, pazar akşamı gittiğimde yoktan varolmuştu -tabii ürünler hariç, onlar geldikleri gibi gitmişler. Gratis’i boşuna sevmiyoruz. Essence’ten sonra WnW’ın da uygun fiyatlara satılıyor olması hepimizi rahatlattı. Fotoğrafa sadece Silent Treatment paletini koysam da aslında 1 ürünle sınırlı kalmadığımı itiraf edeyim. Benim tek şikayetim içeriklerinin hiçbir şekilde bulunamıyor olması. Kalemlerin ve bronzerların üzerine yazmışlar gördüğüm kadarıyla. Bunun dışında websitesinde hiçbirinin içerik bilgisine yer verilmemiş. Ürünlerin vegan olup olmadığını öğrenmek istersek diye şöyle bir liste yayınlamışlar ama ne güncelliyorlar, ne doğru bilgiler koyuyorlar, ne de listeden bir şey anlaşılıyor (Güncelleme: drugstore.com‘da satılan WnW ürünlerinin içerikleri listelenmiş, ne kadar doğru bilemem. Ama eğer doğruysa yukarıdaki Silent Treatment paleti vegan değil). Hiç olmazsa hayvanlar üzerinde test etmediği Peta tarafından onaylanmış bir marka deyip avunuyoruz. Amacı sadece test etmeyen uygun fiyatlı markalardan alışveriş etmek olanlar için iyi bir seçenek.

Hurraw lip balmları duyduğumda Wet ‘n’ Wild ya da Prestige’den bile daha çok sevindim açıkçası. Çünkü vegan / içeriğinde hayvansal ürün bulunmayan herhangi bir lip balm bulmak İMKANSIZ. Bu sadece Türkiye ile sınırlı bir durum değil. Balm dediğim şeyin özelliği bu zaten; illa ki, mutlaka ama mutlaka, istisnasız hepsinde balmumu bulunur. Hurraw lip balmlarınsa hem nemlendirmesi iyi, hem vegan, hem de saçma sapan katkı maddeleri bulunmuyor. Cihangir Vegan Dükkan‘dan aldım (internetten de sipariş verilebiliyor).

17
Yorum Bırakın

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ceyda byjade
Ziyaretçi
ceyda byjade

Lipbalm ve rimeli çok merak ettim güle güle kullan =)

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Teşekkürler:)

Gülşah Kaya
Ziyaretçi
Gülşah Kaya

WWT WİLD STANDI GELİR GELMEZ BOŞALMIŞTI :( ALAMADIM BEN AMA RENKLERINE BAYILDIM BOYLE TONLARDA ARIYORDUM BENDE :( GÜLE GÜLE KULLAN CANIM :)

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Teşekkür ederim:) daha yeni geldiği için insanlar merak edip alıyor haliyle, bir süre sonra istediğimiz renkleri daha rahat bulabiliriz eminim.

dnz
Ziyaretçi
dnz

Prestige rimeli merak ettim :) Hem içeriği temiz hemde hayvanlar üzerinde test yapmayan markaların rimellerini merak ediyorum açıkçası.Senin yorumlarınla birlikte tabi ;)

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Yanlış anlaşılma olmasın, T-shop’ta parabensiz diye pazarlansa da içeriğinin herhangi bir drugstore markasından farkı yok, “temiz” sözcüğünün yanlış olduğunu anlatmaya çalışmıştım ama kendimi çok net ifade edememişim sanırım. En yakın zamanda rimeli yorumlarım, teşekkürler:)

nur faden karaçam
Ziyaretçi
nur faden karaçam

Hangi T-shop mağazasından aldınız, bu markayı ilk defa duydum hayvan testi yapmayanlar arasında, o yüzden merak ettim :)

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Ben de Amerikan cruelty free bloggerlar sayesinde duymuştum. Onun dışında çok bilinen bir marka değil. Beşiktaş T-shop’tan aldım ama Şişli Camii’nin karşısındaki T-shop’ta da gördüm.

Anonymous
Ziyaretçi
Anonymous

Hurraw çok iyiymiş. Dudak merhemi ve diş ipi çok sorun oluyor gerçekten, neyse ki artık her ikisi de vegan olarak var. Bir de Lush’ın None of Your Beeswax ürünü var, biliyorsundur gerçi zaten.

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Lush’ın o ürünü elle uygulanıyor sanırım, ben üşengeç bir insanım her seferinde ellerimi yıkayamam ama o tarzda balm sevenler de var aklımızda bulunsun tabii^^

Anonymous
Ziyaretçi
Anonymous

Evet elle uygulanıyor. Ben pis bir tip olduğumdan uyguladıktan sonra ellerimi yıkamıyorum, elimi üzerime falan sürüyorum :p

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Ahahaksjdsf yok kız sonrasından bahsetmiyorum, ben de hiç titiz değilim o konuda ama parmağı daldırıp alınca üründe bakteri oluştuğu için daha çabuk bozuluyormuş. Ondan dedim yani:D

palatosun
Ziyaretçi
palatosun

kötü haber lush Türkiyeden çekiliyormuş :(

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

O yüzden mi bütün mağazaları kapandı? Amaan bir bu eksikti ya:/

Anonymous
Ziyaretçi
Anonymous

Süpersiniz! Kedi köpekle resim çektirip, deney yapan markaları kalkındıran bloggerlardan tiksinmiştim ki sizi buldum:) Ben elimdeki ürünler bittikçe cruelty free versiyonlarına geçiyorum. Şimdilik bir kaç ürün hariç hepsini buldum. Eyeliner olarak Lancome Artliner kullanıyorum ama sürdükçe tiksiniyorum ve bitmesini bekliyorum. Alternatif olarak ne alabilirim? Keçeli kalem tarzı olanları sevmiyorum. Too faced, NYX gibi markalara baktım ama bulamadım istediğim tarz.

Şimdiden teşekkürler.

cyborg
Ziyaretçi
cyborg

Ne tarz istiyorsunuz bilmiyorum ama Wet’n’Wild’ın da eyelinerı güzel, yerli markaların çoğu eyelinerı başarılı. Essence’in liquid ink’i beğeniliyor. Bende Physicians Formula’nın keçeli kalem eyelinerı var ama öyle bildiğimiz adi kalemler gibi değil, gayet kaliteli, Lancome Artliner’ı seven onu da sever eminim. Burada yazısını yazmıştım: http://cirkinkadinyokturazmakyajvardir.blogspot.com/2013/04/physicians-formula-eye-booster-2-in-1.html

Bademle Buduk
Ziyaretçi
Bademle Buduk

Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.