anastasia-beverly-hills-glow-kit-gleam-aydinlatici-palet

Aydınlatma ve kontürleme işinden makyajla ilgisi olmayanlar bile haberdar. Artık birkaç sezonluk trend olmaktan çıktı ve dönemin güzellik standartlarını belirlemeye başladı. Işıltılı cilt uzun zamandır revaçta olmasına rağmen matlığın hüküm sürdüğü yılları tamamen geride bırakarak makyajda bir dönem kapattı belki de. Bir ruj ya da rimel gibi makyajın demirbaşı haline geldiği için her markada birkaç çeşit aydınlatıcı bulmak mümkün. Tabii bazı markalar var ki ürettiği aydınlatıcılar dillere destan. Becca, Hourglass gibi bu konuda uzmanlaşmış cruelty free markalara hala hobi olarak hayran hayran baktığım doğrudur ama önceliği Glow Kit’e verdim.

Anastasia Beverly Hills, kaş ürünleriyle popüler olsa da gözüm ilk çıktığından beri Glow Kit paletlerdeydi. Gleam’i seçmemin nedeni basit: soğuk tonlarda olduğu için. Aydınlatıcılara karşı özel bir zaafım yok ve piyasadaki sarı tonlu ürünler bende pek işe yaramıyor (sana diyorum The Balm Mary LouManizer). O yüzden soğuk tonlardaki aydınlatıcıyı, hatta paletini görünce kapıverdim. Ne kadar sevdiğimi görünce de kendi kendimi tebrik ettim. Sonrasını artık bilemeyiz, yeni çıkan parıl parıl highlighter çeşitleri görünce insanın iradesi kırılabiliyor.

anastasia-beverly-hills-glow-kit-gleam-aydinlatici-palet-mimosa-hard-candy-starburst-crushed-pearl

Aydınlatıcı konusunda pek uzman sayılamayacağım için basit yorumlar yapacağım. Yapılarını beğendim, tozutmuyorlar, pigmentliler. Allık gibi renkli gözükseler de sadece ışıltılarını veriyorlar -kendilerinden beklendiği üzere. Yokmuş gibi görünen, çok doğal aydınlatıcı sevenler için pek uygun değiller. Işıltıları belirgin ama metalik değil. Koca koca simleri yok diyeceğim ama artık hangi aydınlatıcıda kocaman sim kaldı ki? Gözenekleriniz varsa belirginleştirebilir, yanak gibi pürüzlü, girintili çıkıntılı bir bölgeye uygulandığı düşünülürse bu kaçınılmaz sanırım. Ben hafif nemli gösterenlerini daha çok beğeniyorum ama bunun için en uygun ürün krem yapıda olanlar sanırım. Bunların cruelty free ve vegan olanlarını bulmak zor olduğu için hiç bulaşmadım. Gleam palet zaten tüm beklentilerimi karşılıyor.

Paletin malzemesi karton ama adi değil, sağlam bir hissiyatı var kesinlikle. Çabucak elinde kalacak türden değil. Bir başka sevdiğim ayrıntı da pan’lerin kolayca çıkarılabilir olması. İsterseniz kendi paletinize koyarsınız ama ne gerek var yani.

anastasia-beverly-hills-glow-kit-gleam-aydinlatici-palet-swatch

Crushed Pearl, dörtlünün içinde en açık rengi. Kar beyazı diyemem, kırık beyaz filan daha doğru olur. Yanakta beyaz duruyor gerçi ama parlaklığından gözü kör edecek kadar değil. Tabii bu kısmı ne kadar uyguladığınıza göre de değişir.

Starburst, kabında pembe gibi dursa da yanakta yine beyaz görünen bir renk. Belki de daha koyu ciltlerde rengini daha çok belli eder çünkü yoğun uygulandığında kesinlikle pembe tonunu görebiliyorsunuz.

Hard Candy, internette swatchlarını görünce dibimin düştüğü, Gleam palet diye tutturmamın sebebi olan şeftali renk. Diğerlerinin aksine beyaz değil pembe bir ışıltısı var, bir nevi duochrome. Pembe ışıltısı fotoğrafta ve swatchlarda çok belli olmuyor, hatta yanakta da. Sadece belirli ışıklar altında, yüzünü oraya buraya çevirirken şöyle bir farkediliyor. Tek başına değil de diğerlerinin üzerinden şöyle bir geçmek için kullanıyorum bu rengi. Özellikle pembe allıklara çok yakışıyor. Urban Decay’in Afterglow aydınlatıcısından Fireball rengine benzettim.

Mimosa, arkadaşıma ayırdığım için swatch yapamayacağım bir renk. Hard Candy’den daha koyu değil ama daha belirgin bir bronzluk veriyor sanırım. Aydınlatıcı/bronz konseptine pek alışkın olmadığım için ona hakettiği sevgiyi verecek birine gitmesi içimi rahatlatıyor.

anastasia-beverly-hills-glow-kit-gleam-aydinlatici-palet-icerik

Anastasia Beverly Hills, Peta’nın hayvanlar üzerinde test etmeyen markalar listesinde bulunan, sertifikalı cruelty free bir marka. Her ürünü vegan değil ama Gleam palette şurada bahsettiğim en bilinen hayvansal içerikler bulunmuyor. Ayrıca en güvendiğim cruelty free bloggerlardan Logical Harmony‘e göre de paletler vegan.

Cultbeauty.co.uk‘den aldım, 39 pound’a satılıyor ama indirimde yakaladığım için instagram satıcılarından çok daha ucuza geldi. Yalnız, yurtdışından kargoyla kozmetik sipariş etmenin yasak olduğunu hatırlatayım, gümrüğe takılma ve geri dönme ihtimali var. Özellikle yurtdışına seyahat edebilenler ya da eş dostu olanlar için, Amerikan Sephora’larında bulunabiliyor.

 

2 thoughts on “Anastasia Beverly Hills Glow Kit Aydınlatıcı Palet – Gleam”

  1. Uuu iyi cesaret edip sipariş vermişsin, tebrikler! Eline ulaşmasına çok sevindim! Aydınlatıcı delisi olarak gördükçe heyecanlanıyorum bu paleti ama biliyorum ki renkleri çok fazla kullanamayacağım. O yüzden, ancak Amerika’dan arkadaşım gelirse sipariş veririm diyorum. Güle güle kullan, sevgiler!

    1. Aynen öyle, siparişi verdikten sonra ne terler döktüm -_-‘ Ama kısa sürede elime sağ salim ulaşınca epey rahatladım. Amerika’dan sipariş verebileceğim bir arkadaşım olsa ben de hiç riske atmazdım, en güzelini yapıyorsun bence. Teşekkür ederim:)

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.